У НААУ обговорили проблематику проведення процесуальних дій органами досудового розслідування з метою тиску на сторону захисту | НААУ

У НААУ обговорили проблематику проведення процесуальних дій органами досудового розслідування з метою тиску на сторону захисту

Адвокатура
14:29 Вт 08.02.22 1696 Переглядів
Версія для друку

У НААУ за ініціативи Комітету захисту прав людини відбувся круглий стіл на тему “Проведення процесуальних дій органами досудового розслідування з метою тиску на сторону захисту”.

Під час заходу було розглянуто приклади процесуальних порушень під час проведення обшуків. Адвокати поділилися досвідом, розповівши як діяти захиснику в тих чи інших випадках зловживання процесуальними правами з боку органів досудового розслідування.

Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області Віталій Наум розповів, що за період 2018 – 2021 рр. члени Комітету виїздили на 192 обшуки, які проводились у приміщеннях, що використовуються адвокатами, і лише матеріали щодо 10 кримінальних проваджень скеровано до суду. Також адвокат вказав, які саме порушення професійних прав адвокатів найбільш допускаються особами правоохоронних органів: вилучення документів, комп’ютерної техніки та електронних носіїв, на яких міститься інформація, що є адвокатською таємницею.

Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Володимир Клочков наголосив, що у випадку проведення обшуків адвокати повинні пам'ятати, що вони несуть відповідальність за розголошення адвокатської таємниці, а тому не повинні добровільно без дозволу клієнта надавати правоохоронним органам адвокатські досьє. За 2021 рік до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ від адвокатів надійшло понад 150 звернень про порушення прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, серед яких були і щодо допущення порушень під час проведення обшуків.

Сергій Лисенко, д.ю.н., професор, академік УАН України, Голова комітету з етики АПВУ, приватний виконавець, розповів про проблематику піднятої теми з погляду приватних виконавців. За його словами, проведення обшуків зазвичай закінчується вилученням виконавчих проваджень, що унеможливлює виконання обов'язків, покладених на виконавця.  

Представник Національної поліції України полковник поліції Володимир Ананченко висловив свою зацікавленість цим питанням, запропонував розглянути спільно цю проблематику та вказав про готовність співпрацювати разом в пошуку ефективних шляхів зменшення порушень під час проведення обшуків.

Зокрема, до обговорення долучилися: Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник, її заступники: Сергій Старенький, Тетяна Гнатюк; Голова Комітету з кримінального права та процесу Анжеліка Моісеєва; секретар Комітету захисту прав людини Ігор Свєтлічний; члени Ради Комітету захисту прав людини: Ірина Смірнова, Вадим Риков, Дар’я Гречко; члени Ради Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ: Оксана Штельмашенко, Олександр Сергієнко.

За результатами обговорення, спікери дійшли висновку, що на сьогодні інститут судового контролю за дотриманням процедури обшуку не діє. Обшуки в більшості випадків не мають мети, передбаченої кримінальним процесуальним законодавством, а вилучене майно навіть не набуває статусу доказу. Крім того, велика частка обшуків взагалі проводиться лише з метою психологічного тиску, а за результатами обшуку нічого не вилучається.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1050

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 294

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 580

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 887

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 948

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 634

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 595

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1618

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл