"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Через неповноважність конференція адвокатів м. Києва не сформувала органи адвокатського самоврядування столиці - рішення РАУ

Рада адвокатів України визнала звітно-виборну конференцію адвокатів міста Києва 7 листопада 2021 року неповноважною, відтак, прийняті нею рішення не мають юридичних наслідків.
Відповідне рішення РАУ ухвалила за результатами висновків Робочої групи на засіданні 28 січня 2022 року.
В результаті, у Києві відсутні належним чином обрані голови Ради адвокатів та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, ревізійної комісії, а також не визначений і не обраний персональний склад РАР, КДКА і ревізійної комісії; відсутні представники адвокатської спільноти у РАУ і ВКДКА.
РАУ визнала, що не набули відповідних повноважень керівників та членів органів адвокатського самоврядування адвокати Петро Рябенко, Катерина Нікітюк, Ігор Черезов, Валерій Кострюков, Юрій Григоренко, адвокати Олег Березюк, Олександр Вознюк, Валерій Джяутов, Олександр Дульський, Сергій Кравчук, Тетяна Мироненко, Ростислав Пукало, Владислав Ситюк, Євген Якима, Зоя Ярош, Вадим Красник, Сергій Шутий, Володимир Клочков, Андрій Подосінов, Микола Голодняк, , Ігор Коржук, Едуард Угрінчук, Надія Корінна, Ровшанбек Розметов, Олена Наумова, Сергій Трофімов, Олександр Черних, Ольга Бєгунова та Сергій Лапутько; Володимир Волощук, Сергій Комлєв, Олена Карнаух-Голодняк, Олександр Нагорний, Діана Назаренко, Наталія Неупокоєва, Євген Солодко, Артур Шаблієнко, Олександр Бойченко, Наталія Вознюк, Олександр Вольвак, Тетяна Гнатюк, Олексій Дрюк, Оксана Ордін, Андрій Пархета, Вадим Риков, Леонід Танцюра й Олександр Усович.
РАУ взяла до відома висновок робочої групи, який встановлює, що мандатна комісія конференції адвокатів не отримала від головуючого конференції та від голови Ради адвокатів м. Києва протоколів зборів адвокатів по районах міста Києва та реєстраційних списків, які б давали право здійснити заміну тимчасових посвідчень на мандати делегатів конференції адвокатів міста Києва. Також конференцією не було затверджено порядок денний та допущено порушення в частині порядку голосування та підрахунку його результатів.
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.