"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В 2021 році відбувся 391 обшук адвокатів, понад половина – у Київській області й Києві

В 2021 році в Україні сталося 391 випадки затримань і обшуків адвокатів, з них 122 випадки стосувалися адвокатів Київської області, 95 – адвокатів м. Києва. На третьому місці за цим показником – Харківська область, де впродовж року рада адвокатів регіону здійснила 38 виїздів на обшуки та затримання колег.
Про це свідчать статистичні дані про діяльність рад адвокатів регіонів.
При цьому правоохоронні органи направили до РАР 322 повідомлення про обшуки та затримання, найбільше – до РАР Києва (95) та Київської області (52), далі на ними – Одеська область, де рада адвокатів регіону отримала 36 повідомлень правоохоронців.
87 обшуків та затримань адвокатів по всій країні сталися у порушення гарантій адвокатської діяльності без повідомлення органу адвокатського самоврядування. 70 таких випадків з 87 сталися з адвокатами Київської області, у решті областей таких прецедентів – від 0 до 3 за весь рік.
Відповідно до даних статистики, в 2021 році адвокати скерували до РАР 1571 звернення про ненадання інформації на адвокатський запит. 551 – до РАР Київської області, 321- до РАР м. Києва, 163 – до РАР Одеської області. Решта обласних рад адвокатів отримали таких документів від 0 до 71. З цього масиву документів РАР задовольнили 548 звернень, на підставі яких склали протоколи про адміністративні порушення, Київська область – 291, Київ і Одеса – по 50.
Лише 52 протоколи були задоволені судом, найбільше – у Київській області (16) та в Одеській (7). У Києві жоден такий протокол не задоволений судом.
В 2021 році адвокати направили 124 звернення до рад адвокатів регіонів щодо захисту професійних прав. Рада адвокатів України на підставі заяв адвокатів про порушення їхніх прав і гарантій направила до правоохоронних органів 75 звернень, і 120 заяв скерувала для опрацювання до профільного Комітету НААУ.
Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.
За даними ЄРАУ, в Україні понад 63 тисячі адвокатів.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.