"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
20 січня відбудеться презентація законопроекту «Про Вищий суд з питань інтелектуальної власності»

20 січня о 15:00 Комітет з інтелектуальної власності спільно з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України та Національною асоціацією патентних повірених України організовують онлайн-круглий стіл: «Презентація проєкту Закону України «Про Вищий суд з питань інтелектуальної власності».
Мета заходу: аналіз ключових положень проєкту Закону України «Про Вищий суд з питань інтелектуальної власності» (реєстр. № 6487) та обговорення процесуальних аспектів діяльності цієї спеціалізованої судової інстанції.Серед спікерів заходу:
Співавтор законопроєкту Віктор Москаленко, заступник Голови Вищого господарського суду у відставці;
Олександр Дорошенко - к.ю.н., судовий експерт, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України;
Сергій Іонушас - народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності (участь погоджується);
Тарас Тарасенко - народний депутат України, Голова підкомітету з питань прав людини Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Запрошені: представники Верховного Суду, кандидати на посади суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності, судді, народні депутати України, адвокати, науковці, патентні повірені, юристи та інші фахівці у сфері інтелектуальної власності.
Модератор: Микола Потоцький, голова Комітету з інтелектуальної власності, що діє у складі НААУ.
Обов'язкова реєстрація за посиланням.Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua
Популярні новини

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.