Консультації з адвокатурою щодо законодавства про адвокатуру є європейським стандартом самоврядності – Лідія Ізовітова | НААУ

Консультації з адвокатурою щодо законодавства про адвокатуру є європейським стандартом самоврядності – Лідія Ізовітова

Різне
17:53 Чт 09.12.21 1888 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь в онлайн-презентації міждержавного огляду внутрішньої структури адвокатських асоціацій у Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні». Проект документу  розроблений в рамках програми Європейського Союзу та Ради Європи «Партнерство заради належного врядування 2019-2021 роки» та  Регіонального проекту PGGII «Зміцнення професії юриста відповідно до європейських стандартів». У заході взяли участь керівники адвокатур країн-учасниць проекту, представники Міністерств юстиції та МЗС, посадовці Ради Європи та регіональних офісів РЄ.

У вступному слові Лідія Ізовітова нагадала, що Україна, Білорусь, Молдова, Грузія та Вірменія – країни, об'єднані у проект Євросоюзу «Східне партнерство», і всі вони націлені на адаптацію європейських стандартів та докладають зусиль для розвитку демократичних правових інституцій. У рамках проектів Ради Європи наші країни також співпрацюють для покращення стандартів правосуддя, затвердження принципів верховенства права та дієвого захисту прав людини. Адвокатура є найбільш сфокусованим на цих цілях інститутом, і для їх досягнення сама адвокатура має бути незалежною від втручань і тиску, професійною та ефективною. При цьому в Україні самоврядна адвокатура створена за рекомендаціями ПАРЄ і Венеціанської комісії. У 2016 році адвокатура в Україні набула статусу конституційного інституту в ході конституційної реформи правосуддя, також схваленої міжнародними партнерами і політично, і юридично.

«Ця новітня історія української адвокатури, якою ми пишаємося, бо вважаємо, що в основі правового регулювання адвокатської професії в Україні лежать європейські стандарти. Вони закладені як у принципи системи самоврядування, і у механізми захисту правий і гарантій адвокатської діяльності. Важливим для нас стандартом незалежності адвокатури є те, що професійна організація адвокатури виступає єдиним представником професії у відносинах з державою та перед суспільством. Це також означає, що зміни законодавства про адвокатуру, ініційовані владою, повинні проходити етап консультацій з адвокатурою. Такий діалог є гарантією, що будь-які законодавчі ініціативи не переслідуватимуть цілі обмеження прав захисту», - сказала Голова НААУ.

За її словами, експертність адвокатів у проведенні будь-яких змін інституту адвокатури не може бути недооцінена чи ще гірша – проігнорована.

Вибудована на європейському правовому фундаменті система протягом 9 років демонструє стабільну роботу відповідно до прозорих процедур. «Практичних прикладів можливості адвокатського самоврядування реалізовувати покладені законом завдання – маса. Більше того, адвокатура в Україні неодноразово проходила стрес-тест під час різних кризових ситуацій, зокрема зовнішніх спроб підірвати її незалежність та цілісність як інституту», - наголосила Лідія Ізовітова.

В результаті, не тільки адвокатська професія, а й Україна як правова держава виграли: адвокатура на даний момент є найстабільнішим правовим інститутом в Україні. «Для контрасту, судова та правоохоронна система пройшли через три етапи системного перегляду профільного законодавства та наразі перебувають у глибокій кризі професіоналізму і головне – з підірваними засадами незалежності цих інституцій правосуддя», - висловила застереження Голова НААУ.

Лідія Ізовітова закликала експертів Ради Європи врахувати цю історію адвокатури в незалежній Україні.  «Ми, зі свого боку, максимально намагаємось донести до наших міжнародних партнерів, до національних адвокатур інших країн, з якими ми співпрацюємо, той досвід, який ми вважаємо успішним та продуктивним. І ми готові ділиться нашими ноу-хау, за якими стоять роки практичного застосування та перевірених результатів», - заявила Голова НААУ, РАУ.

Доповнення та коментарі на огляд, який підготовлений в ході проекту, НААУ направила до проектної групи і сподівається, що всі уточнення і заперечення будуть враховані при підготовці фінальної версії огляду та зроблять його висновки більш точними та корисними у майбутньому.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 235

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 264

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 782

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 692

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 745

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 2061

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 2651

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 2412

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл