Запровадження в Україні процедури «Блакитні картки» потребує системного законодавчого доопрацювання | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Запровадження в Україні процедури «Блакитні картки» потребує системного законодавчого доопрацювання

Законодавство
15:05 Чт 02.12.21 1777 Переглядів
Версія для друку

НААУ вважає за доцільне повернути проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" щодо вдосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству» № 6074 від 20.09.2021 на доопрацювання.

Відповідний правовий аналіз було здійснено Комітетом з сімейного права у відповідь на запит Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Законопроект покликаний запровадити в Україні процедури «Блакитні картки» аналогічно досвіду діяльності працівників поліції Республіки Польща у випадках вчинення насильства у сім’ї. Такі зміни дадуть можливість узагальнити інформацію про особу, яка стала жертвою домашнього насильства, та слугуватимуть підставою для притягнення до відповідальності особи, що вчинила таке насильство.

НААУ підтримує потребу вивчення зарубіжного досвіду компетентних органів у цій сфері та імплементації його до норм вітчизняного законодавства. Разом з тим законодавчі зміни мають бути системними, орієнтуючи національні закони на досягнення всіх цілей протидії домашньому насильству. А також включати захист жертв насильства, притягнення до відповідальності осіб, які вчинили насильство, профілактику та попередження вчинення насильства надалі.

Крім доопрацювань Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", НААУ пропонує розглянути одночасне внесення змін щодо профілактичної роботи у відносинах домашнього насильства шляхом проведення процедури «Блакитні картки» також до Закону України «Про Національну поліцію». Такі зміни сприятимуть системному підходу у визначенні правових засад організації та діяльності поліцейських, їх повноважень у цій сфері.

Більш детально з науково-практичним висновком можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 278
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 688
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 883
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 852
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 621
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 594
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 478
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 635

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл