Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Запровадження в Україні процедури «Блакитні картки» потребує системного законодавчого доопрацювання

Запровадження в Україні процедури «Блакитні картки» потребує системного законодавчого доопрацювання

Законодавство 15:05 Чт 02.12.21 1228 Переглядів Версія для друку
НААУ вважає за доцільне повернути проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" щодо вдосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству» № 6074 від 20.09.2021 на доопрацювання.

Відповідний правовий аналіз було здійснено Комітетом з сімейного права у відповідь на запит Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Законопроект покликаний запровадити в Україні процедури «Блакитні картки» аналогічно досвіду діяльності працівників поліції Республіки Польща у випадках вчинення насильства у сім’ї. Такі зміни дадуть можливість узагальнити інформацію про особу, яка стала жертвою домашнього насильства, та слугуватимуть підставою для притягнення до відповідальності особи, що вчинила таке насильство.

НААУ підтримує потребу вивчення зарубіжного досвіду компетентних органів у цій сфері та імплементації його до норм вітчизняного законодавства. Разом з тим законодавчі зміни мають бути системними, орієнтуючи національні закони на досягнення всіх цілей протидії домашньому насильству. А також включати захист жертв насильства, притягнення до відповідальності осіб, які вчинили насильство, профілактику та попередження вчинення насильства надалі.

Крім доопрацювань Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", НААУ пропонує розглянути одночасне внесення змін щодо профілактичної роботи у відносинах домашнього насильства шляхом проведення процедури «Блакитні картки» також до Закону України «Про Національну поліцію». Такі зміни сприятимуть системному підходу у визначенні правових засад організації та діяльності поліцейських, їх повноважень у цій сфері.

Більш детально з науково-практичним висновком можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування