Голова НААУ звернулася до РАР та ВКДКА для оцінки етичності призначеного на 14 грудня рейтингу адвокатів
Голова НААУ Лідія Ізовітова направила звернення до рад адвокатів регіонів з метою отримати оцінки призначеному на 14 грудня рейтингу серед адвокатів, який анонсований у мережі Фейсбук та на спеціальному сайті.
Також Лідія Ізовітова направила інформаційний лист до ВКДКА.
Як відомо, Фейсбук користувач «Академія Дениса Овчарова» створив подію LEGAL PARTY «Най-най-най головніший юридичний рейтинг», яка заявлена як рейтинг для адвокатів та юристів України з переліком номінацій. Додатково у однойменній закритій Фесбук групі та на спеціально створеному сайті опублікована інформація про проведення 14 грудня 2021 року церемонії нагородження номінантів до Дня адвокатури.
Серед номінацій рейтингу - «Сучка адвокатська», «Кращий по е-баллам», «Я твою раду качав», «Ствол адвокатури» та інші. При цьому до організації та участі в рейтингу публічно залучилися керівники та члени рад адвокатів регіонів, кваліфікаційно-дисциплінарних палат, члени вищих органів адвокатського самоврядування.
Розділом VІІІ Правил адвокатської етики врегульовано питання щодо дотримання норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет.
Приписами статті 57 Правил визначено, що участь адвоката у соціальних мережах, включаючи Facebook та Instagram, Інтернет-форумах та застосування ним інших форм спілкування в мережі Інтернет є допустимими, проте адвокат може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету адвокатів та адвокатурі в цілому.
Лист до РАР з проханням надати оцінки цьому заходу, в тому числі на предмет дотримання Правил адвокатської етики, скерований на підставі ст.ст. 45, 55, 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Популярні новини
Гарантії діяльності
Адвокатці погрожували в Хмельницькому - відкрито кримінальну…
За фактом втручання в діяльність представника особи Хмельницьке районне управління ГУНП Хмельницької області відкрило кримінальне провадження проти чоловіка, який погрожував адвокатці своєї колишньої дружини.
Видання
Монографію з історії судочинства та адвокатури Слобідської України…
У Львові в Українському Католицькому Університеті презентовано книгу учасниці проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Світлани Потапенко «Замість себе вірю в суді бути…»: Адвокати Слобожанщини у XVIII ст.».
За кордоном
Чеське сімейне право для українців: що варто знати
Основною відмінністю правового підходу до розгляду сімейних справ у Чеській Республіці є комплексне вирішення питань, що виникають під час шлюборозлучних процесів. Перед ухваленням рішення про розірвання шлюбу суд визначає порядок опіки та участі батьків у вихованні спільної дитини, поділу майна колишнього з подружжя, аліментних зобов’язань.
Регіони
Як адвокати творили історію української державності – семінар у…
Історичний шлях української адвокатури через біографії її видатних представників дослідили вчені-історики у Львові під час наукового семінару «Адвокатура України в іменах і фактах».
Гарантії діяльності
На поліцейських, що пригрозили адвокату скаргою, наклали стягнення
В ході проведення службового розслідування стосовно порушення працівниками поліції професійних прав та гарантій адвокатської діяльності було встановлено неналежне виконання правоохоронцями службових обов’язків. Порушників покарали в дисциплінарному порядку.
Видання
Сімейне право: черговий інформаційний дайджест оприлюднив Комітет…
Охорона дитинства, протидія домашньому насильству, відпустки для догляду за дитиною, поділ майна подружжя, стягнення аліментів, позбавлення та поновлення батьківських прав…
Анонс
В Одесі говоритимуть про минуле, сучасність та майбутнє адвокатури
8 листопада 2024 року в Одесі відбудеться ХІV Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє». В рамках заходу проходитимуть «Бронзівські читання» з питань адвокатської етики, а також майстер-класи.
Законодавство
Уточнення вимог до протоколу НСРД сприятиме реалізації права на…
До протоколу негласної слідчої (розшукової) дії пропонується вносити відомості про перебіг її проведення та застосовані технічні засоби. Це дасть змогу стороні захисту та суду визначати порушення на стадії досудового розслідування та вживати заходи реагування.