Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ за 9 років роботи стала прикладом для іноземних адвокатур в сфері розробки ефективних інструментів для роботи адвокатів, - Іван Гречківський

НААУ за 9 років роботи стала прикладом для іноземних адвокатур в сфері розробки ефективних інструментів для роботи адвокатів, - Іван Гречківський

Адвокатура 10:00 Пт 26.11.21 1384 Переглядів Версія для друку

Від моменту створення в 2012 році Національна асоціація адвокатів України змогла не лише перейняти найкращі міжнародні практики, але й створити власні розробки, якими цікавляться колеги з інших країн.

Про це розповів голова комітету з міжнародних зв'язків НААУ Іван Гречківський під час конференції «ЄС та Східне партнерство», організованої фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub.

Він наголосив, що на момент ухвалення в 2012 році нового закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який передбачав створення незалежної самоврядної організації адвокатів, українська адвокатура не мала жодних напрацювань в цій сфері, тому НААУ будувалася буквально «з нуля».

«Коли ми були засновані в 2012 році, найбільш швидким шляхом щось зробити було подивитися на підходи західних країн, скопіювати успішні практики та дуже швидко імплементувати їх в Україні», - розповів голова комітету.

І менш ніж за 10 років українській адвокатурі вдалося розбудувати потужну організацію, яка не лише перетворилася на найбільш стабільний інститут в системі правосуддя, але й розробила власні інструменти роботи, якими цікавляться адвокати з інших країн.

«За кілька останніх років Національна асоціація адвокатів України напрацювала власні ноу-хау, зокрема в сфері цифрової трансформації», - наголосив він.

Цікавість міжнародних партнерів викликають, серед іншого, Єдиний реєстр адвокатів, електронний ордер адвоката, система реєстрації та обліку балів з підвищення професійного рівня адвокатів, а також онлайн-платформи підвищення професійного рівня адвокатів.

Іван Гречківський наголосив, що також за 9 років роботи НААУ кардинально змінилася ситуація в сфері дотримання прав адвокатів в Україні.

Це пояснюється з одного боку тим, що на момент створення незалежної самоврядної організації адвокатів в українській системі правосуддя майже не було інших реформованих інститутів, але з іншого – це також результат системної роботи НААУ.

«Коли я очолив В 2016 році комітет з міжнародних зв'язків НААУ, ми готували дуже багато заяв та коментарів для міжнародних організацій про величезну кількість втручань з боку держави і дуже серйозні порушення прав адвокатів… І я дуже ради, що до 2021 року ситуація кардинально змінилася. Звичайно, порушення залишаються, але вони вже геть інші, ще кілька років назад», - наголосив Іван Гречківський.

Він переконаний, що такі кардинальні зміни за 9 років роботи НААУ є яскравим прикладом швидкого розвитку України.

Голова комітету НААУ висловив сподівання, що країни Європейського Союзу віддадуть належне таким темпам розвиту і розглядатимуть Україну як рівноправного партнера, якому є що запропонувати ЄС

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування