"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ за 9 років роботи стала прикладом для іноземних адвокатур в сфері розробки ефективних інструментів для роботи адвокатів, - Іван Гречківський
Від моменту створення в 2012 році Національна асоціація адвокатів України змогла не лише перейняти найкращі міжнародні практики, але й створити власні розробки, якими цікавляться колеги з інших країн.
Про це розповів голова комітету з міжнародних зв'язків НААУ Іван Гречківський під час конференції «ЄС та Східне партнерство», організованої фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub.
Він наголосив, що на момент ухвалення в 2012 році нового закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який передбачав створення незалежної самоврядної організації адвокатів, українська адвокатура не мала жодних напрацювань в цій сфері, тому НААУ будувалася буквально «з нуля».
«Коли ми були засновані в 2012 році, найбільш швидким шляхом щось зробити було подивитися на підходи західних країн, скопіювати успішні практики та дуже швидко імплементувати їх в Україні», - розповів голова комітету.
І менш ніж за 10 років українській адвокатурі вдалося розбудувати потужну організацію, яка не лише перетворилася на найбільш стабільний інститут в системі правосуддя, але й розробила власні інструменти роботи, якими цікавляться адвокати з інших країн.
«За кілька останніх років Національна асоціація адвокатів України напрацювала власні ноу-хау, зокрема в сфері цифрової трансформації», - наголосив він.
Цікавість міжнародних партнерів викликають, серед іншого, Єдиний реєстр адвокатів, електронний ордер адвоката, система реєстрації та обліку балів з підвищення професійного рівня адвокатів, а також онлайн-платформи підвищення професійного рівня адвокатів.
Іван Гречківський наголосив, що також за 9 років роботи НААУ кардинально змінилася ситуація в сфері дотримання прав адвокатів в Україні.
Це пояснюється з одного боку тим, що на момент створення незалежної самоврядної організації адвокатів в українській системі правосуддя майже не було інших реформованих інститутів, але з іншого – це також результат системної роботи НААУ.
«Коли я очолив В 2016 році комітет з міжнародних зв'язків НААУ, ми готували дуже багато заяв та коментарів для міжнародних організацій про величезну кількість втручань з боку держави і дуже серйозні порушення прав адвокатів… І я дуже ради, що до 2021 року ситуація кардинально змінилася. Звичайно, порушення залишаються, але вони вже геть інші, ще кілька років назад», - наголосив Іван Гречківський.
Він переконаний, що такі кардинальні зміни за 9 років роботи НААУ є яскравим прикладом швидкого розвитку України.
Голова комітету НААУ висловив сподівання, що країни Європейського Союзу віддадуть належне таким темпам розвиту і розглядатимуть Україну як рівноправного партнера, якому є що запропонувати ЄС
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?