"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Сильна команда і політична незаангажованість стали запорукою успішного розвитку НААУ, - Валентин Гвоздій

Успішний розвиток Національної асоціації адвокатів України є результатом ефективної командної і невтручання в політичні процеси.
Про це сказав заступник голови НААУ Валентин Гвоздій під час конференції «ЄС та Східне партнерство» в Гаазі (Нідерланди), організованої фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub.
«Пані Лідія Ізовітова, як голова НААУ, змогла створити команду, до якої входять усі покоління. Це – запорука нашого успіху – залучення всіх поколінь. Ми можемо бути сильними, лише коли працюємо, як команда», - наголосив він.
Валентин Гвоздій підкреслив, що головна роль адвокатів – це захист громадян України, клієнтів, і бізнес. А з урахуванням того, що опонентами адвокатів часто виступають державні органи – адвокатура не може собі дозволити якимось чином втручатися в політичні процеси, щоб не створювати вразливостей.
«Ми – не політична інституція, ми завжди поза політичними процесами, тому що це – гарантія нашої незалежності», - наголосив він.
На його переконання, за 9 років роботи і абсорбування міжнародного досвіду, Національна асоціація адвокатів України продемонструвала, що в Україні можуть бути створені потужні інституції в системі правосуддя, які сприятимуть утвердженню верховенства права.
«Я вважаю, що верховенство право в Україні на правильному шляху. І поточна ситуація не така вже погана, як хтось може подумати. Звичайно, нам є ще над чим працювати. Ми спілкуємося з партнерами з усіх країн Східного партнерства та інших сусідніх країн і я можу Вас запевнити – в Україні ситуація в цьому напрямі зовсім непогана», - підкреслив заступник голови НААУ.
У подкасті для LINKS Europe Валентин Гвоздій додав, що наразі НААУ вже має напрацювання, якими може поділитися з європейськими колегами, як з точки зору досвіду інституційного розвитку, так і з точки зору практичних рішень для адвокатів.
«Ми були створені з нуля, нашій організації лише 9 років і ми маємо можливість робити все дуже сучасним шляхом. В той час як наші європейські колеги в певному сенсі зв’язані своїми традиціями. Вони не можуть змінити багато процесів, наприклад, постійне навчання адвокатів. Ми ж свою чергу розробили сучасну платформу і вже все робимо онлайн і ділимося своїм досвідом в цьому напрямі з європейськими колегами», - розповів він.
Він наголосив, що в подальшому НААУ хотіла б все більше залучатися в роботу міжнародних організацій адвокатів, зокрема, ССВЕ і мати більше прав в організації, включаючи право голосу.
«CCBE представляє юридичну професію у Раді Європи. Україна є членом Ради Європи. І це дуже дивно, коли ми, як представники європейської юридичної професії не можемо голосувати в цій організації», - зазначив заступник голови НААУ.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.