Стабільність законодавства дозволила створити ефективну адвокатуру – Лідія Ізовітова | НААУ

Стабільність законодавства дозволила створити ефективну адвокатуру – Лідія Ізовітова

Різне
15:00 Ср 24.11.21 1500 Переглядів
Версія для друку

Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» 2012 року змінив стару концепцію на нову: делеговані державою повноваження змінилися на самоврядні, якими наразі наділена адвокатура за конституцією і законом. У цьому є принципова відмінність від попереднього етапу революційних змін в адвокатурі, які відбувалися з 1992 до 2012 року.

Про це зазначила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час конференції «ЄС та Східне партнерство», що відбулась в Гаазі 23 листопада. Доповідь Лідії Ізовітової відкривала дискусійну панель «ЄС та верховенство права в країнах Східного партнерства: приклад України». У заході взяли участь заступник голови НААУ Валентин Гвоздій, а також голова Комітету з міжнародних зв'язків НААУ Іван Гречківський, європейські експерти з судової реформи, дипломати.  

Вона підкреслила, що профільним законом встановлені єдині правила гри для адвокатів. Це доступ до адвокатської професії, дисциплінарна відповідальність адвокатів, ведення Єдиного реєстру адвокатів України та інше. Крім профільного закону, правила для адвокатури встановлюють самі адвокати. Це і етика, і вимоги до рівня кваліфікації, і роз’яснення закону.

«Нова система представництва й управління передбачає, що в ній беруть участь тільки адвокати. Адвокати самі встановлюють правила функціонування свого інституту й при цьому мають гарантії та захист від утручань з боку державних органів», - підкреслила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ додала, що практичне втілення ідеї ПАРЄ було повністю на плечах самих адвокатів. Була створена система з нуля, виконавши не тільки вимоги закону, а й міжнародні зобов’язання України.

«Ми докладали всіх зусиль для його розбудови, адже розуміли, що самоврядність професії, запроваджена на основі кращих європейських практик, гарантує адвокатам незалежність і високий рівень професійних стандартів», - зазначила Лідія Ізовітова.

Адвокатське самоврядування наразі розбудоване як збалансована ефективна система загальнонаціонального масштабу, де сильні регіональні органи врівноважені лідерською роллю вищих органів адвокатури. Демократичність системи засвідчує виборний характер всіх органів адвокатського самоврядування, обмеження термінів перебування на посадах.

Виключне право адвокатів на представництво в судах надає українській адвокатурі рівний статус в системі правосуддя з адвокатурами старих європейських країн. При цьому Україна випередила з цією реформою багато країн Східної Європи і СНД.

«Новація для адвокатури введена конституційними змінами насамперед в інтересах ефективного захисту прав громадян. Хоча наразі є спроби повернутися у цьому питанні назад», - звернула увагу Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова наголосила, що адвокатура наразі – найбільш стабільний інститут в системі правосуддя в Україні. Впродовж 9 років адвокати працюють на основі однієї редакції профільного закону. Час дав можливість закону досягнути закладених у закон стратегічних цілей:

-Розбудувати самоврядну незалежну від держави професійну організацію адвокатури з єдиним обов’язковим членством.

-Гарантувати безперешкодне здійснення адвокатської діяльності на принципах верховенства права, законності, незалежності, конфіденційності та уникнення конфлікту інтересів.

-Встановити перелік професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які дозволяють захисникам працювати безпечно, професійно і ефективно.

«Той факт, що цей закон з 2012 року не зазнав принципових змін, хоча кілька років тому був серйозний ризик отримати політично вмотивовану кон’юнктурну нову редакцію, доводить важливе правило: стабільність законодавства є вирішальним фактором розбудови ефективних інституцій», - зауважила Лідія Ізовітова.

 

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 406

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 389

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 1954

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3399

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3115

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3227

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4820

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл