У Гаазі Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Іван Гречківський взяли участь у конференції "ЄС та Східне партнерство" | НААУ

У Гаазі Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Іван Гречківський взяли участь у конференції "ЄС та Східне партнерство"

Різне
18:58 Вт 23.11.21 2114 Переглядів
Версія для друку

Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ Валентин Гвоздій, а також голова Комітету з міжнародних зв'язків НААУ Іван Гречківський взяли участь у конференції «ЄС та Східне партнерство» в Гаазі (Нідерланди).

Захід організований громадською організацією, фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub.

Відкриваючи конференцію, директор LINKS Europe Денніс Саммут зазначив, що в рамках значна увага всіх спікерів буде приділена питанням, пов’язаним з Україною.

«Ми зробили Україну центром цієї конференції через те, що ця країна є дуже важливою, але не її не завжди розуміють чи оцінюють», - зазначив він.

Спеціальний представник Міністерства закордонних справ Нідерландів у справах Європи та Східного партнерства Яп Фредерікс підкреслив, що в умовах коли країни Східного партнерства стикаються із численними викликами їхній стабільності, в тому числі, зовнішніми, питання забезпечення верховенства права набуває особливої важливості.

«В наших особистих інтересах, як ЄС, інвестувати у стабільність на наших східних кордонах. Ми переконані, що в цьому контексті посилення демократичних інституцій, верховенства права, свободи медіа зробить наші країни-партнери більш стійкими», - наголосив він.

На думку професорки Лейденського університету Антуанети Дімітрови, питанням верховенства права увага має приділятися постійно, так само, як і питанням незалежності медіа.

«Верховенство права не може підтримуватися, якщо люди не розуміють, що саме відбувається, так само, як і без прозорості», - зауважила пані Дімітрова.

Відкриваючи сесію конференції «ЄС та верховенство права в країнах Східного партнерства: приклад України», Лідія Ізовітова презентувала приклад адвокатури як інституції, створеної  на виконання рекомендацій європейських партнерів у сфері верховенства права.

Голова НААУ нагадала, що утворення незалежної організації адвокатів було однією з умов для укладення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, тобто сприяло не лише забезпеченню верховенства права в Україні, але й виконанню її міжнародних зобов’язань.

«Європейські стандарти роботи адвокатів в Україні застосовуються вже більше 9 років. Це важливий внесок утвердження верховенства права. Це важливо для трансформації конституційних прав і свобод громадян в реальні можливості і впровадження механізмів їхнього захисту», - наголосила голова НААУ.

Лідія Ізовітова розповіла, що на сьогодні НААУ об’єднує більше 62 тис. адвокатів, які є повністю незалежними від держави, організація їхньої роботи забезпечується самоврядною організацією. Також наразі продовжується робота над імплементацією рекомендацій Ради Європи стосовно того, щоб будь-які зміни до законодавства про адвокатуру вносилися лише після консультацій з НААУ, але, на жаль, цього принципу поки дотримуються не завжди.

Вона наголосила, що НААУ активно розвиває стосунки з колегами з інших країн, зокрема Німеччини, Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Литви, Грузії. Асоціація є спостерігачем у найбільшій організації адвокатів в Європі – ССВЕ і розвиває співпрацю з IBA – Міжнародною асоціацією юристів.

«Співпраця з закордонним організаціями адвокатів для нас не є одностороннім процесом. Ми маємо чим поділитися: і досвідом створення асоціації «з нуля» і успішно реалізованими проектами», - зазначила Лідія Ізовітова.

Серед таких проектів вона назвала створення і розвиток Єдиного реєстру адвокатів України, а також розвиток системи підвищення кваліфікації і створення все більших можливостей для підвищення кваліфікації онлайн.

В свою чергу Валентин Гвоздій наголосив, що однією з запорук успіху при створені НААУ стало залучення до її роботи представників усіх поколінь адвокатів, а також невтручання асоціації в політичні процеси.

Оцінюючи ситуації з верховенством права в Україні він зазначив, що насправді вона не така погана як подекуди вважають іноземні партнери України.

В рамках конференції представники НААУ також відповіли на питання аудиторії щодо ситуацією з поданням позовів до Європейського суду з прав людини від України, реформи судової системи і забезпеченням прав меншин

Популярні новини

Гарантії діяльності

Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня

Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

10:27 Пт 29.09.23 4997

Законодавство

Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?

Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

14:20 Чт 28.09.23 3781

Законодавство

Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…

Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

10:31 Чт 28.09.23 3298

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 3313

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 3668

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 4982

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 4396

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 2104

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл