У Гаазі Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Іван Гречківський взяли участь у конференції "ЄС та Східне партнерство"


Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ Валентин Гвоздій, а також голова Комітету з міжнародних зв'язків НААУ Іван Гречківський взяли участь у конференції «ЄС та Східне партнерство» в Гаазі (Нідерланди).
Захід організований громадською організацією, фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub.
Відкриваючи конференцію, директор LINKS Europe Денніс Саммут зазначив, що в рамках значна увага всіх спікерів буде приділена питанням, пов’язаним з Україною.
«Ми зробили Україну центром цієї конференції через те, що ця країна є дуже важливою, але не її не завжди розуміють чи оцінюють», - зазначив він.
Спеціальний представник Міністерства закордонних справ Нідерландів у справах Європи та Східного партнерства Яп Фредерікс підкреслив, що в умовах коли країни Східного партнерства стикаються із численними викликами їхній стабільності, в тому числі, зовнішніми, питання забезпечення верховенства права набуває особливої важливості.
«В наших особистих інтересах, як ЄС, інвестувати у стабільність на наших східних кордонах. Ми переконані, що в цьому контексті посилення демократичних інституцій, верховенства права, свободи медіа зробить наші країни-партнери більш стійкими», - наголосив він.
На думку професорки Лейденського університету Антуанети Дімітрови, питанням верховенства права увага має приділятися постійно, так само, як і питанням незалежності медіа.
«Верховенство права не може підтримуватися, якщо люди не розуміють, що саме відбувається, так само, як і без прозорості», - зауважила пані Дімітрова.
Відкриваючи сесію конференції «ЄС та верховенство права в країнах Східного партнерства: приклад України», Лідія Ізовітова презентувала приклад адвокатури як інституції, створеної на виконання рекомендацій європейських партнерів у сфері верховенства права.
Голова НААУ нагадала, що утворення незалежної організації адвокатів було однією з умов для укладення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, тобто сприяло не лише забезпеченню верховенства права в Україні, але й виконанню її міжнародних зобов’язань.
«Європейські стандарти роботи адвокатів в Україні застосовуються вже більше 9 років. Це важливий внесок утвердження верховенства права. Це важливо для трансформації конституційних прав і свобод громадян в реальні можливості і впровадження механізмів їхнього захисту», - наголосила голова НААУ.
Лідія Ізовітова розповіла, що на сьогодні НААУ об’єднує більше 62 тис. адвокатів, які є повністю незалежними від держави, організація їхньої роботи забезпечується самоврядною організацією. Також наразі продовжується робота над імплементацією рекомендацій Ради Європи стосовно того, щоб будь-які зміни до законодавства про адвокатуру вносилися лише після консультацій з НААУ, але, на жаль, цього принципу поки дотримуються не завжди.
Вона наголосила, що НААУ активно розвиває стосунки з колегами з інших країн, зокрема Німеччини, Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Литви, Грузії. Асоціація є спостерігачем у найбільшій організації адвокатів в Європі – ССВЕ і розвиває співпрацю з IBA – Міжнародною асоціацією юристів.
«Співпраця з закордонним організаціями адвокатів для нас не є одностороннім процесом. Ми маємо чим поділитися: і досвідом створення асоціації «з нуля» і успішно реалізованими проектами», - зазначила Лідія Ізовітова.
Серед таких проектів вона назвала створення і розвиток Єдиного реєстру адвокатів України, а також розвиток системи підвищення кваліфікації і створення все більших можливостей для підвищення кваліфікації онлайн.
В свою чергу Валентин Гвоздій наголосив, що однією з запорук успіху при створені НААУ стало залучення до її роботи представників усіх поколінь адвокатів, а також невтручання асоціації в політичні процеси.
Оцінюючи ситуації з верховенством права в Україні він зазначив, що насправді вона не така погана як подекуди вважають іноземні партнери України.
В рамках конференції представники НААУ також відповіли на питання аудиторії щодо ситуацією з поданням позовів до Європейського суду з прав людини від України, реформи судової системи і забезпеченням прав меншин
Популярні новини

Гарантії діяльності
Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня
Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

Законодавство
Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?
Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

Законодавство
Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…
Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.