У Гаазі Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Іван Гречківський взяли участь у конференції "ЄС та Східне партнерство" | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У Гаазі Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Іван Гречківський взяли участь у конференції "ЄС та Східне партнерство"

Різне
18:58 Вт 23.11.21 2784 Переглядів
Версія для друку

Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ Валентин Гвоздій, а також голова Комітету з міжнародних зв'язків НААУ Іван Гречківський взяли участь у конференції «ЄС та Східне партнерство» в Гаазі (Нідерланди).

Захід організований громадською організацією, фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub.

Відкриваючи конференцію, директор LINKS Europe Денніс Саммут зазначив, що в рамках значна увага всіх спікерів буде приділена питанням, пов’язаним з Україною.

«Ми зробили Україну центром цієї конференції через те, що ця країна є дуже важливою, але не її не завжди розуміють чи оцінюють», - зазначив він.

Спеціальний представник Міністерства закордонних справ Нідерландів у справах Європи та Східного партнерства Яп Фредерікс підкреслив, що в умовах коли країни Східного партнерства стикаються із численними викликами їхній стабільності, в тому числі, зовнішніми, питання забезпечення верховенства права набуває особливої важливості.

«В наших особистих інтересах, як ЄС, інвестувати у стабільність на наших східних кордонах. Ми переконані, що в цьому контексті посилення демократичних інституцій, верховенства права, свободи медіа зробить наші країни-партнери більш стійкими», - наголосив він.

На думку професорки Лейденського університету Антуанети Дімітрови, питанням верховенства права увага має приділятися постійно, так само, як і питанням незалежності медіа.

«Верховенство права не може підтримуватися, якщо люди не розуміють, що саме відбувається, так само, як і без прозорості», - зауважила пані Дімітрова.

Відкриваючи сесію конференції «ЄС та верховенство права в країнах Східного партнерства: приклад України», Лідія Ізовітова презентувала приклад адвокатури як інституції, створеної  на виконання рекомендацій європейських партнерів у сфері верховенства права.

Голова НААУ нагадала, що утворення незалежної організації адвокатів було однією з умов для укладення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, тобто сприяло не лише забезпеченню верховенства права в Україні, але й виконанню її міжнародних зобов’язань.

«Європейські стандарти роботи адвокатів в Україні застосовуються вже більше 9 років. Це важливий внесок утвердження верховенства права. Це важливо для трансформації конституційних прав і свобод громадян в реальні можливості і впровадження механізмів їхнього захисту», - наголосила голова НААУ.

Лідія Ізовітова розповіла, що на сьогодні НААУ об’єднує більше 62 тис. адвокатів, які є повністю незалежними від держави, організація їхньої роботи забезпечується самоврядною організацією. Також наразі продовжується робота над імплементацією рекомендацій Ради Європи стосовно того, щоб будь-які зміни до законодавства про адвокатуру вносилися лише після консультацій з НААУ, але, на жаль, цього принципу поки дотримуються не завжди.

Вона наголосила, що НААУ активно розвиває стосунки з колегами з інших країн, зокрема Німеччини, Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Литви, Грузії. Асоціація є спостерігачем у найбільшій організації адвокатів в Європі – ССВЕ і розвиває співпрацю з IBA – Міжнародною асоціацією юристів.

«Співпраця з закордонним організаціями адвокатів для нас не є одностороннім процесом. Ми маємо чим поділитися: і досвідом створення асоціації «з нуля» і успішно реалізованими проектами», - зазначила Лідія Ізовітова.

Серед таких проектів вона назвала створення і розвиток Єдиного реєстру адвокатів України, а також розвиток системи підвищення кваліфікації і створення все більших можливостей для підвищення кваліфікації онлайн.

В свою чергу Валентин Гвоздій наголосив, що однією з запорук успіху при створені НААУ стало залучення до її роботи представників усіх поколінь адвокатів, а також невтручання асоціації в політичні процеси.

Оцінюючи ситуації з верховенством права в Україні він зазначив, що насправді вона не така погана як подекуди вважають іноземні партнери України.

В рамках конференції представники НААУ також відповіли на питання аудиторії щодо ситуацією з поданням позовів до Європейського суду з прав людини від України, реформи судової системи і забезпеченням прав меншин

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 487
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 342
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 384
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 401
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 382
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 394
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 401
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 608

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл