Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Адвокатура є найбільш стабільним інститутом в системі правосуддя – Лідія Ізовітова

Адвокатура є найбільш стабільним інститутом в системі правосуддя – Лідія Ізовітова

Адвокатура 10:13 Ср 17.11.21 1181 Переглядів Версія для друку

Розпочалось святкове онлайн засідання Ради адвокатів України, присвячене 9-й річниці створення Національної асоціації адвокатів України.

Відкриваючи засідання, Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова привітала всіх зі святом та наголосила, що наразі адвокатура є найбільш стабільним інститутом в системі правосуддя.

Так, впродовж 9 років адвокати працюють на основі однієї редакції профільного закону. Час дав можливість закону досягнути закладених у закон стратегічних цілей: розбудувати самоврядну незалежну від держави професійну організацію адвокатури з єдиним обов’язковим членством; гарантувати безперешкодне здійснення адвокатської діяльності на принципах верховенства права, законності, незалежності, конфіденційності та уникнення конфлікту інтересів; встановити перелік професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які дозволяють захисникам працювати безпечно, професійно і ефективно.

«Той факт, що цей закон з 2012 року не зазнав принципових змін, хоча кілька років тому був серйозний ризик отримати політично вмотивовану кон’юнктурну нову редакцію, доводить важливе правило: стабільність законодавства є вирішальним фактором розбудови ефективних інституцій. Це має діяти. І такий підхід – поки що виняток для України», - підкреслила Лідія Ізовітова.

Вона зазначила, що розуміння стабільного законодавства як гарантії незалежності правничих професій зустрічаються у багатьох європейських рекомендаціях, в тому числі і висновках недавніх Венеційської комісії. Так, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» був прийнятий 2012 року, на основі висновку Венеційської комісії, Висновку N 190 (1995) Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо заявки України на вступ до Ради Європи та резолюцій ПАРЄ, які стосувалися власне тексту напрацьованого законопроекту. До того ж, в 2012 році Україна перебувала на шляху до угоди про асоціацію з Європейським Союзом, і ухвалення нового закону про адвокатуру було однією з умов підписання цього документу.

Завдяки виконанню цих передумов європейські стандарти в адвокатуру України були запроваджені 9 років тому, наголосила Голова НААУ, РАУ.

«Це справді великий внесок у розбудову України як правової держави. Це важливе досягнення, яке перетворює конституційні права і свободи громадян на реальну можливість і надає механізм для їхнього захисту, насамперед від наступу з боку держави», - сказала Лідія Ізовітова.

 

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування