НААУ ініціює посилення відповідальності за ігнорування адвокатських запитів | НААУ

НААУ ініціює посилення відповідальності за ігнорування адвокатських запитів

Законодавство
14:54 Пт 12.11.21 2734 Переглядів
Версія для друку

НААУ направила до голови Комісії з питань правової реформи при Президентові України пропозиції змін до законодавства, щоб гарантувати належну реалізацію права адвоката на отримання інформації за адвокатським запитом.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час під час XI Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє» в Національному університеті «Одеська юридична академія».

Зокрема, НААУ пропонує на рівні закону:

- збільшити до шести місяців строк накладення адміністративного стягнення за правопорушення у виді неправомірної відмови в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит;

- збільшити штраф для посадових осіб за вищевказані правопорушення та встановити їх на рівні від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- виключити з переліку документів, які додаються до адвокатського запиту, засвідчену копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, оскільки інформацію про адвоката можна отримати у Єдиному реєстрі адвокатів України;

- обмежити доступ адвоката лише до таємної інформації;

- встановити, що у разі якщо адвокатський запит передбачає отримання інформації з обмеженим доступом і законодавство містить вимогу щодо дозволу на її надання від відповідної особи, вказана інформація надається адвокату за наявності такого дозволу;

- передбачити, що у випадку якщо адвокатський запит передбачає отримання документу, що містить інформацію, яку не може бути надано відповідно до вимог законодавства, адвокату надається документ з тією інформацією, доступ до якої не є обмеженим.

«Вважаю, що найближчим часом такі зміни мають бути прийняті. Це буде вважатися, зокрема, шляхом до розвитку нашої адвокатської діяльності», - зазначила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ зосередила увагу на порушенні прав та гарантій адвокатів, що залишається великим викликом для незалежної адвокатської діяльності. Так, лише за 3 квартал 2021 року Рада адвокатів Київської області здійснила 32 виїзди на обшуки і затримання колег, 14 з таких виїздів здійснені на затримання і обшуки адвокатів, які проводилися у порушення закону, за яким рада адвокатів регіону має бути повідомлена заздалегідь про заплановані процесуальні дії. У столиці в 3 кварталі було 25 виїздів до адвокатів, яких обшукували чи затримували.

«Якщо не буде посилено кримінальне законодавство в частині відповідальності осіб, які посягають на гарантії адвокатської діяльності, ми і надалі будемо знаходитись в такому становищі», - підкреслила Лідія Ізовітова.

За статистикою, в 3 кварталі 2021 року адвокати направили 436 звернень до рад адвокатів регіонів про відмову у наданні інформації на адвокатський запит.

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1072

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1583

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1451

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2689

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4058

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4079

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5723

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4765

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл