Система захисту прав дитини потребує належного реагування держави – Олександр Вознюк | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Система захисту прав дитини потребує належного реагування держави – Олександр Вознюк

Різне
13:51 Вт 02.11.21 1862 Переглядів
Версія для друку

Впродовж останніх років в Україні активно відбувається реформування системи захисту прав дитини: було прийнято низку законів, підзаконних нормативно-правових актів і загальнодержавних програм, держава взяла орієнтир на поширення сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, відбулося реформування інтернатних закладів тощо. Але разом з тим досі залишаються гострими проблеми, пов’язані з охороною дитинства та прав дітей в Україні.

Про це повідомив Олександр Вознюк, Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, на круглому столі «Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Захід організовано за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Комітетом з сімейного права, Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ, ВГО інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», громадським рухом «Соціальна єдність» за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Віце-президент Канадсько-української фундації (Canada Ukraine Foundation) Руслана-Олександра Вжесневська наголосила, що, з огляду на досвід останніх десятиліть, політичних та економічних успіхів досягають ті держави, які приділяють особливу увагу дітям. А стійкий розвиток демонструють саме ті суспільства, які переглянули систему традиційних поглядів на нові покоління, на систему взаємин між поколіннями і на їх значення для політичного і соціально-економічного розвитку.

Директор iDemocracy з питань захисту прав людини, Уповноважений Президента України з прав дитини (2014 – 2021) Микола Кулеба зазначив, що у цій темі вже протягом багатьох років залишається багато викликів, наприклад питання придбання житла, оздоровлення, працевлаштування, матеріальної допомоги для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Серед іншого, були розглянуті питання щодо прав дітей-сиріт на оформлення пенсії в разі втрати годувальника; прав на реабілітацію та оздоровлення дітей-сиріт; працевлаштування осіб з числа дітей-сиріт; матеріального забезпечення дітей-сиріт; прав на безкоштовну правову допомогу дітей-сиріт; подолання та профілактики сирітства в Україні; соціальної адаптації дітей-сиріт по завершенню закладу освіти; прав дітей-сиріт на соціальні, медичні, адміністративні та інші послуги; механізму провадження органами опіки та піклування діяльності, повʼязаної із захистом прав дитини; становлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та осіб з їх числа як відповідальної, успішної особистості.

Участь у дискусії також взяли: заступник Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Любов Крупнова, радник Міністра внутрішніх справ, секретар громадського руху «Соціальна єдність» Антон Гулідін, генеральний директор Директорату з питань захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Михайло Харін, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності, начальник відділу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей Національної соціальної сервісної служби України Володимир Вовк, начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання Служби у справах дітей Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Тетяна Акимова, керівник ГО «Центр ініціатив зі сталого розвитку» Наталія Букіна, Голова ГО «Здорове дитинство без меж» Тетяна Репеде, волонтерка, громадський діяч Оксана Лазебник, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, керівник центру «Адвокат дитини» ВША НААУ Лариса Гретченко, Голова Комітету з сімейного права Ганна Гаро, лідерка жіночого руху Ірина Оськіна, психологиня Олена Голуб, заступник Голови Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Богдан Чиж, керівник юридичних проектів і програм ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Дмитро Посунько, представник ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Ольга Ілюшко, перекладач жестової мови Валентина Кушнарьова, представники Київського міського центру соціальних служб, Служби у справах дітей та сім’ї Київської міської державної адміністрації, Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю НААУ, Комітету з сімейного права, діти-сироти, опікуни та піклувальники.

Учасники заходу за підсумками обговорень ініціюють низку змін до законодавчих актів, які дозволять запровадити дієві механізми з реалізації прав та свобод дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Переглянути повну трансляцію круглого столу можна за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Дискусія

Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

15:02 Пт 18.07.25 118
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

ЄРАУ

19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

13:57 Пт 18.07.25 183
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції – Комітет НААУ

Законодавство

Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…

Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

12:43 Пт 18.07.25 130
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Законодавство

Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

16:34 Чт 17.07.25 266
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено закон

Законодавство

Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…

Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

17:49 Ср 16.07.25 3169
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну

Навчання

Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну

У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

14:26 Ср 16.07.25 232
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії

За кордоном

НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії

Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

12:18 Ср 16.07.25 2283
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової спадщини

Взаємодія

Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…

Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

11:41 Вт 15.07.25 376

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл