"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Система захисту прав дитини потребує належного реагування держави – Олександр Вознюк


Впродовж останніх років в Україні активно відбувається реформування системи захисту прав дитини: було прийнято низку законів, підзаконних нормативно-правових актів і загальнодержавних програм, держава взяла орієнтир на поширення сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, відбулося реформування інтернатних закладів тощо. Але разом з тим досі залишаються гострими проблеми, пов’язані з охороною дитинства та прав дітей в Україні.
Про це повідомив Олександр Вознюк, Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, на круглому столі «Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
Захід організовано за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Комітетом з сімейного права, Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ, ВГО інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», громадським рухом «Соціальна єдність» за підтримки Київської міської державної адміністрації.
Віце-президент Канадсько-української фундації (Canada Ukraine Foundation) Руслана-Олександра Вжесневська наголосила, що, з огляду на досвід останніх десятиліть, політичних та економічних успіхів досягають ті держави, які приділяють особливу увагу дітям. А стійкий розвиток демонструють саме ті суспільства, які переглянули систему традиційних поглядів на нові покоління, на систему взаємин між поколіннями і на їх значення для політичного і соціально-економічного розвитку.
Директор iDemocracy з питань захисту прав людини, Уповноважений Президента України з прав дитини (2014 – 2021) Микола Кулеба зазначив, що у цій темі вже протягом багатьох років залишається багато викликів, наприклад питання придбання житла, оздоровлення, працевлаштування, матеріальної допомоги для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.
Серед іншого, були розглянуті питання щодо прав дітей-сиріт на оформлення пенсії в разі втрати годувальника; прав на реабілітацію та оздоровлення дітей-сиріт; працевлаштування осіб з числа дітей-сиріт; матеріального забезпечення дітей-сиріт; прав на безкоштовну правову допомогу дітей-сиріт; подолання та профілактики сирітства в Україні; соціальної адаптації дітей-сиріт по завершенню закладу освіти; прав дітей-сиріт на соціальні, медичні, адміністративні та інші послуги; механізму провадження органами опіки та піклування діяльності, повʼязаної із захистом прав дитини; становлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та осіб з їх числа як відповідальної, успішної особистості.
Участь у дискусії також взяли: заступник Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Любов Крупнова, радник Міністра внутрішніх справ, секретар громадського руху «Соціальна єдність» Антон Гулідін, генеральний директор Директорату з питань захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Михайло Харін, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності, начальник відділу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей Національної соціальної сервісної служби України Володимир Вовк, начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання Служби у справах дітей Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Тетяна Акимова, керівник ГО «Центр ініціатив зі сталого розвитку» Наталія Букіна, Голова ГО «Здорове дитинство без меж» Тетяна Репеде, волонтерка, громадський діяч Оксана Лазебник, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, керівник центру «Адвокат дитини» ВША НААУ Лариса Гретченко, Голова Комітету з сімейного права Ганна Гаро, лідерка жіночого руху Ірина Оськіна, психологиня Олена Голуб, заступник Голови Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Богдан Чиж, керівник юридичних проектів і програм ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Дмитро Посунько, представник ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Ольга Ілюшко, перекладач жестової мови Валентина Кушнарьова, представники Київського міського центру соціальних служб, Служби у справах дітей та сім’ї Київської міської державної адміністрації, Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю НААУ, Комітету з сімейного права, діти-сироти, опікуни та піклувальники.
Учасники заходу за підсумками обговорень ініціюють низку змін до законодавчих актів, які дозволять запровадити дієві механізми з реалізації прав та свобод дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Переглянути повну трансляцію круглого столу можна за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.