Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Система захисту прав дитини потребує належного реагування держави – Олександр Вознюк

Система захисту прав дитини потребує належного реагування держави – Олександр Вознюк

Адвокатура 13:51 Вт 02.11.21 1112 Переглядів Версія для друку

Впродовж останніх років в Україні активно відбувається реформування системи захисту прав дитини: було прийнято низку законів, підзаконних нормативно-правових актів і загальнодержавних програм, держава взяла орієнтир на поширення сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, відбулося реформування інтернатних закладів тощо. Але разом з тим досі залишаються гострими проблеми, пов’язані з охороною дитинства та прав дітей в Україні.

Про це повідомив Олександр Вознюк, Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, на круглому столі «Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Захід організовано за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Комітетом з сімейного права, Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ, ВГО інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», громадським рухом «Соціальна єдність» за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Віце-президент Канадсько-української фундації (Canada Ukraine Foundation) Руслана-Олександра Вжесневська наголосила, що, з огляду на досвід останніх десятиліть, політичних та економічних успіхів досягають ті держави, які приділяють особливу увагу дітям. А стійкий розвиток демонструють саме ті суспільства, які переглянули систему традиційних поглядів на нові покоління, на систему взаємин між поколіннями і на їх значення для політичного і соціально-економічного розвитку.

Директор iDemocracy з питань захисту прав людини, Уповноважений Президента України з прав дитини (2014 – 2021) Микола Кулеба зазначив, що у цій темі вже протягом багатьох років залишається багато викликів, наприклад питання придбання житла, оздоровлення, працевлаштування, матеріальної допомоги для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Серед іншого, були розглянуті питання щодо прав дітей-сиріт на оформлення пенсії в разі втрати годувальника; прав на реабілітацію та оздоровлення дітей-сиріт; працевлаштування осіб з числа дітей-сиріт; матеріального забезпечення дітей-сиріт; прав на безкоштовну правову допомогу дітей-сиріт; подолання та профілактики сирітства в Україні; соціальної адаптації дітей-сиріт по завершенню закладу освіти; прав дітей-сиріт на соціальні, медичні, адміністративні та інші послуги; механізму провадження органами опіки та піклування діяльності, повʼязаної із захистом прав дитини; становлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та осіб з їх числа як відповідальної, успішної особистості.

Участь у дискусії також взяли: заступник Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Любов Крупнова, радник Міністра внутрішніх справ, секретар громадського руху «Соціальна єдність» Антон Гулідін, генеральний директор Директорату з питань захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Михайло Харін, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності, начальник відділу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей Національної соціальної сервісної служби України Володимир Вовк, начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання Служби у справах дітей Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Тетяна Акимова, керівник ГО «Центр ініціатив зі сталого розвитку» Наталія Букіна, Голова ГО «Здорове дитинство без меж» Тетяна Репеде, волонтерка, громадський діяч Оксана Лазебник, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, керівник центру «Адвокат дитини» ВША НААУ Лариса Гретченко, Голова Комітету з сімейного права Ганна Гаро, лідерка жіночого руху Ірина Оськіна, психологиня Олена Голуб, заступник Голови Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Богдан Чиж, керівник юридичних проектів і програм ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Дмитро Посунько, представник ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Ольга Ілюшко, перекладач жестової мови Валентина Кушнарьова, представники Київського міського центру соціальних служб, Служби у справах дітей та сім’ї Київської міської державної адміністрації, Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю НААУ, Комітету з сімейного права, діти-сироти, опікуни та піклувальники.

Учасники заходу за підсумками обговорень ініціюють низку змін до законодавчих актів, які дозволять запровадити дієві механізми з реалізації прав та свобод дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Переглянути повну трансляцію круглого столу можна за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування