НААУ посилить діалог з Податковим комітетом ВР щодо спрощеного оподаткування адвокатів

НААУ посилить діалог з Комітетом ВР з питань фінансів, податкової та митної політики щодо впровадження спрощеної системи оподаткування для адвокатів.
Під час позачергового засідання РАУ народний депутат Тарас Тарасенко висловився про те, що податковий комітет ВР потребує додаткового роз’яснення аргументів на користь законопроекту, що пропонує дозволити адвокатам спрощену систему оподаткування без реєстрації фізичної-особи підприємця. Сам нардеп також є автором альтернативного законопроекту №2200-1 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо усунення порушення прав самозайнятих осіб. Тарас Тарасенко вніс на розгляд парламенту ще 3 законопроекти, які стосуються вдосконалення інституту адвокатури.
«Чому цей законопроект не приймають в Комітеті податкової політики? Основний аргумент – це те, шо правові професії дуже гарно заробляють і вони повинні платити податки. Мовляв, чому працівник на заводі повинен платити 32%, а адвокат повинен платити 5%? Інший аргумент – зменшення доходів державного бюджету. Я пояснюю, що навпаки оподаткування з обороту збільшить доходи державного бюджету. Тому питання на опрацюванні з Гетьманцевим та іншими підкомітетами. Наразі підтримка НААУ дуже важлива, тому що адвокати є представниками найбільшої правової професії у державі», - наголосив Тарас Тарасенко.
Те, що спрощена процедура оподаткування для адвокатів не тільки зробить прозорими правила гри, а й збільшить доходи до держбюджету, пояснює і заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. За його словами, у Києві в якості самозайнятих осіб наразі зареєстрована лише тисяча адвокатів з близько 20 тисяч адвокатів, які живуть та працюють у місті Києві, але перебувають у реєстрах інших областей. По всій Україні самозайнятих адвокатів налічується майже 6 тисяч, при тому, що на сьогодні діючих адвокатів майже 50 тисяч в Україні.
На думку Валентина Гвоздія, така статистика свідчить про те, що самозайняті адвокати реєструються як ФОП, щоб зменшити податкове навантаження на себе. Проте, від цього у програші економіка держави, зазначив він.
«Адвокати як самозайняті особи також створюють робочі місця. І вони в якомусь сенсі є бізнес-ланкою, при цьому, виконують конституційну функцію, а не здійснюють заробіток грошей в чистому вигляді. І я вважаю, що держава може отримати не в десятки, а в сотні разів більше коштів, якщо зробить транспарентне оподаткування самозайнятих осіб, зокрема, юридичних професій, а ми знімемо всі непорозуміння, коли адвокати реєструються ФОП і йдуть в кримінальні провадження», - відповів Валентин Гвоздій.
Також Тарас Тарасенко висловив підтримку позиціям НААУ щодо розробки власного Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки. Зокрема, неприйнятність того факту, що Міністерство юстиції намагається втручатися у регулювання адвокатури.
«Таке спостерігається по всім правовим професіям. Міністерство юстиції хоче займати лідируючі позиції і забрати на себе більше повноважень, але у нас в парламенті є адекватні представники і ми обмежимо ці побажання Міністерства юстиції та приходимо щоразу до консолідованої позиції», - підкреслив він.
Щодо трьох інших законопроектів Тараса Тарасенка, які стосуються посилення ролі адвокатури і захисту прав адвокатів, то народний депутат висловив готовність до фахової дискусії з адвокатурою задля їх удосконалення.
Популярні новини

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

Анонс
Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…
У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

Гарантії діяльності
Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують
Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

Дискусія
В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ
Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?