"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ посилить діалог з Податковим комітетом ВР щодо спрощеного оподаткування адвокатів

НААУ посилить діалог з Комітетом ВР з питань фінансів, податкової та митної політики щодо впровадження спрощеної системи оподаткування для адвокатів.
Під час позачергового засідання РАУ народний депутат Тарас Тарасенко висловився про те, що податковий комітет ВР потребує додаткового роз’яснення аргументів на користь законопроекту, що пропонує дозволити адвокатам спрощену систему оподаткування без реєстрації фізичної-особи підприємця. Сам нардеп також є автором альтернативного законопроекту №2200-1 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо усунення порушення прав самозайнятих осіб. Тарас Тарасенко вніс на розгляд парламенту ще 3 законопроекти, які стосуються вдосконалення інституту адвокатури.
«Чому цей законопроект не приймають в Комітеті податкової політики? Основний аргумент – це те, шо правові професії дуже гарно заробляють і вони повинні платити податки. Мовляв, чому працівник на заводі повинен платити 32%, а адвокат повинен платити 5%? Інший аргумент – зменшення доходів державного бюджету. Я пояснюю, що навпаки оподаткування з обороту збільшить доходи державного бюджету. Тому питання на опрацюванні з Гетьманцевим та іншими підкомітетами. Наразі підтримка НААУ дуже важлива, тому що адвокати є представниками найбільшої правової професії у державі», - наголосив Тарас Тарасенко.
Те, що спрощена процедура оподаткування для адвокатів не тільки зробить прозорими правила гри, а й збільшить доходи до держбюджету, пояснює і заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. За його словами, у Києві в якості самозайнятих осіб наразі зареєстрована лише тисяча адвокатів з близько 20 тисяч адвокатів, які живуть та працюють у місті Києві, але перебувають у реєстрах інших областей. По всій Україні самозайнятих адвокатів налічується майже 6 тисяч, при тому, що на сьогодні діючих адвокатів майже 50 тисяч в Україні.
На думку Валентина Гвоздія, така статистика свідчить про те, що самозайняті адвокати реєструються як ФОП, щоб зменшити податкове навантаження на себе. Проте, від цього у програші економіка держави, зазначив він.
«Адвокати як самозайняті особи також створюють робочі місця. І вони в якомусь сенсі є бізнес-ланкою, при цьому, виконують конституційну функцію, а не здійснюють заробіток грошей в чистому вигляді. І я вважаю, що держава може отримати не в десятки, а в сотні разів більше коштів, якщо зробить транспарентне оподаткування самозайнятих осіб, зокрема, юридичних професій, а ми знімемо всі непорозуміння, коли адвокати реєструються ФОП і йдуть в кримінальні провадження», - відповів Валентин Гвоздій.
Також Тарас Тарасенко висловив підтримку позиціям НААУ щодо розробки власного Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки. Зокрема, неприйнятність того факту, що Міністерство юстиції намагається втручатися у регулювання адвокатури.
«Таке спостерігається по всім правовим професіям. Міністерство юстиції хоче займати лідируючі позиції і забрати на себе більше повноважень, але у нас в парламенті є адекватні представники і ми обмежимо ці побажання Міністерства юстиції та приходимо щоразу до консолідованої позиції», - підкреслив він.
Щодо трьох інших законопроектів Тараса Тарасенка, які стосуються посилення ролі адвокатури і захисту прав адвокатів, то народний депутат висловив готовність до фахової дискусії з адвокатурою задля їх удосконалення.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?