"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ посилить діалог з Податковим комітетом ВР щодо спрощеного оподаткування адвокатів

НААУ посилить діалог з Комітетом ВР з питань фінансів, податкової та митної політики щодо впровадження спрощеної системи оподаткування для адвокатів.
Під час позачергового засідання РАУ народний депутат Тарас Тарасенко висловився про те, що податковий комітет ВР потребує додаткового роз’яснення аргументів на користь законопроекту, що пропонує дозволити адвокатам спрощену систему оподаткування без реєстрації фізичної-особи підприємця. Сам нардеп також є автором альтернативного законопроекту №2200-1 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо усунення порушення прав самозайнятих осіб. Тарас Тарасенко вніс на розгляд парламенту ще 3 законопроекти, які стосуються вдосконалення інституту адвокатури.
«Чому цей законопроект не приймають в Комітеті податкової політики? Основний аргумент – це те, шо правові професії дуже гарно заробляють і вони повинні платити податки. Мовляв, чому працівник на заводі повинен платити 32%, а адвокат повинен платити 5%? Інший аргумент – зменшення доходів державного бюджету. Я пояснюю, що навпаки оподаткування з обороту збільшить доходи державного бюджету. Тому питання на опрацюванні з Гетьманцевим та іншими підкомітетами. Наразі підтримка НААУ дуже важлива, тому що адвокати є представниками найбільшої правової професії у державі», - наголосив Тарас Тарасенко.
Те, що спрощена процедура оподаткування для адвокатів не тільки зробить прозорими правила гри, а й збільшить доходи до держбюджету, пояснює і заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. За його словами, у Києві в якості самозайнятих осіб наразі зареєстрована лише тисяча адвокатів з близько 20 тисяч адвокатів, які живуть та працюють у місті Києві, але перебувають у реєстрах інших областей. По всій Україні самозайнятих адвокатів налічується майже 6 тисяч, при тому, що на сьогодні діючих адвокатів майже 50 тисяч в Україні.
На думку Валентина Гвоздія, така статистика свідчить про те, що самозайняті адвокати реєструються як ФОП, щоб зменшити податкове навантаження на себе. Проте, від цього у програші економіка держави, зазначив він.
«Адвокати як самозайняті особи також створюють робочі місця. І вони в якомусь сенсі є бізнес-ланкою, при цьому, виконують конституційну функцію, а не здійснюють заробіток грошей в чистому вигляді. І я вважаю, що держава може отримати не в десятки, а в сотні разів більше коштів, якщо зробить транспарентне оподаткування самозайнятих осіб, зокрема, юридичних професій, а ми знімемо всі непорозуміння, коли адвокати реєструються ФОП і йдуть в кримінальні провадження», - відповів Валентин Гвоздій.
Також Тарас Тарасенко висловив підтримку позиціям НААУ щодо розробки власного Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки. Зокрема, неприйнятність того факту, що Міністерство юстиції намагається втручатися у регулювання адвокатури.
«Таке спостерігається по всім правовим професіям. Міністерство юстиції хоче займати лідируючі позиції і забрати на себе більше повноважень, але у нас в парламенті є адекватні представники і ми обмежимо ці побажання Міністерства юстиції та приходимо щоразу до консолідованої позиції», - підкреслив він.
Щодо трьох інших законопроектів Тараса Тарасенка, які стосуються посилення ролі адвокатури і захисту прав адвокатів, то народний депутат висловив готовність до фахової дискусії з адвокатурою задля їх удосконалення.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.