Комісія з питань правової реформи готова до діалогу з адвокатурою щодо Плану дій для Стратегії розвитку правосуддя - Сергій Іонушас
Комісія з питань правової реформи при Президентові України готова розглянути пропозиції від Національної асоціації адвокатів України щодо змісту Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки в частині удосконалення адвокатури.
На цьому наголосив Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України, народний депутат, Голова Комітету ВР Сергій Іонушас під час позачергового засідання Ради адвокатів України.
Він зазначив, що фінальний проект Плану дій з реалізації Стратегії розвитку в системі правосуддя ще не затверджений і наразі обговорюється.
«З деякими положеннями, про які кажуть в адвокатурі і які надало Міністерство юстиції, мені особисто важко погодитись, але фінальна редакція плану буде обговорюватись у відповідній підгрупі, до складу якої входить Голова профільного комітету ВР Андрій Костін. Впевнений, що ми зможемо вийти на збалансований варіант плану дій, що дозволить адвокатурі еволюційним шляхом вдосконалитись», - підкреслив Сергій Іонушас.
Голова Комісії наголосив, що зміни в адвокатурі, в тому числі і зміст законопроектів, мають відбуватись поступовим шляхом, а не кардинальним, як пропонується Міністерством юстиції. І саме такий підхід буде пріоритетним у плані дій з реалізації Стратегії, запевнив Сергій Іонушас.
Наразі також подані декілька законопроектів народних депутатів, які стосуються посилення гарантій адвокатської діяльності у кримінальному процесуальному законодавстві. «З деякими підходами можна погодитись, але з деякими я особисто не погоджуюсь. До обговорення, зокрема, повинна бути поставлена підслідність, відповідно до 216 КПК України, стосовно злочинів, вчинених адвокатами щодо права на зайняття адвокатської діяльності, у яких вона не зупинена. Законопроектом, який поданий, пропонується сформувати підслідність таким чином, щоб ці злочини на етапі досудового розслідування здійснювало ДБР», - повідомив він.
Сергій Іонушас закликав адвокатуру брати активну участь в обговоренні цих та інших законопроектів, які можуть бути включені до Плану дій з реалізації Стратегії.
«Я буду чекати від всіх зацікавлених осіб з боку адвокатури пропозицій до Плану дій щодо вдосконалення інституту адвокатури. Вважаю, що наша співпраця може бути гарним прикладом для інших конституційних інститутів з точки зору реформування, як то прокуратури, так і судової гілки влади», - вважає він.
Сергій Іонушас подякував адвокатській спільноті за активну співпрацю з Комісією при Президентові України та зазначив, що «з усіх органів правосуддя, регламентованих в Конституції України, саме адвокатура виконує свої функції найбільш досконало».
Нагадаємо, відповідно до Указу, для реалізації Стратегії президентська Комісія з питань правової реформи має забезпечити розробку та схвалення Плану дій. Рада адвокатів України скликана для того, аби затвердити пропозиції до цього документу, напрацьовані адвокатурою.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.