Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Комісія з питань правової реформи готова до діалогу з адвокатурою щодо Плану дій для Стратегії розвитку правосуддя - Сергій Іонушас

Комісія з питань правової реформи готова до діалогу з адвокатурою щодо Плану дій для Стратегії розвитку правосуддя - Сергій Іонушас

Адвокатура 12:46 Ср 27.10.21 1333 Переглядів Версія для друку

Комісія з питань правової реформи при Президентові України готова розглянути пропозиції від Національної асоціації адвокатів України щодо змісту Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки в частині удосконалення адвокатури.

На цьому наголосив Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України, народний депутат, Голова Комітету ВР Сергій Іонушас під час позачергового засідання Ради адвокатів України.

Він зазначив, що фінальний проект Плану дій з реалізації Стратегії розвитку в системі правосуддя ще не затверджений і наразі обговорюється.

«З деякими положеннями, про які кажуть в адвокатурі і які надало Міністерство юстиції, мені особисто важко погодитись, але фінальна редакція плану буде обговорюватись у відповідній підгрупі, до складу якої входить Голова профільного комітету ВР Андрій Костін. Впевнений, що ми зможемо вийти на збалансований варіант плану дій, що дозволить адвокатурі еволюційним шляхом вдосконалитись», - підкреслив Сергій Іонушас.

Голова Комісії наголосив, що зміни в адвокатурі, в тому числі і зміст законопроектів, мають відбуватись поступовим шляхом, а не кардинальним, як пропонується Міністерством юстиції. І саме такий підхід буде пріоритетним у плані дій з реалізації Стратегії, запевнив Сергій Іонушас.

Наразі також подані декілька законопроектів народних депутатів, які стосуються посилення гарантій адвокатської діяльності у кримінальному процесуальному законодавстві. «З деякими підходами можна погодитись, але з деякими я особисто не погоджуюсь. До обговорення, зокрема, повинна бути поставлена підслідність, відповідно до 216 КПК України, стосовно злочинів, вчинених адвокатами щодо права на зайняття адвокатської діяльності, у яких вона не зупинена. Законопроектом, який поданий, пропонується сформувати підслідність таким чином, щоб ці злочини на етапі досудового розслідування здійснювало ДБР», - повідомив він.

Сергій Іонушас закликав адвокатуру брати активну участь в обговоренні цих та інших законопроектів, які можуть бути включені до Плану дій з реалізації Стратегії.

«Я буду чекати від всіх зацікавлених осіб з боку адвокатури пропозицій до Плану дій щодо вдосконалення інституту адвокатури. Вважаю, що наша співпраця може бути гарним прикладом для інших конституційних інститутів з точки зору реформування, як то прокуратури, так і судової гілки влади», - вважає він.

Сергій Іонушас подякував адвокатській спільноті за активну співпрацю з Комісією при Президентові України та зазначив, що «з усіх органів правосуддя, регламентованих в Конституції України, саме адвокатура виконує свої функції найбільш досконало».

Нагадаємо, відповідно до Указу, для реалізації Стратегії президентська Комісія з питань правової реформи має забезпечити розробку та схвалення Плану дій. Рада адвокатів України скликана для того, аби затвердити пропозиції до цього документу, напрацьовані адвокатурою.

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування