Комісія з питань правової реформи готова до діалогу з адвокатурою щодо Плану дій для Стратегії розвитку правосуддя - Сергій Іонушас
Комісія з питань правової реформи при Президентові України готова розглянути пропозиції від Національної асоціації адвокатів України щодо змісту Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки в частині удосконалення адвокатури.
На цьому наголосив Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України, народний депутат, Голова Комітету ВР Сергій Іонушас під час позачергового засідання Ради адвокатів України.
Він зазначив, що фінальний проект Плану дій з реалізації Стратегії розвитку в системі правосуддя ще не затверджений і наразі обговорюється.
«З деякими положеннями, про які кажуть в адвокатурі і які надало Міністерство юстиції, мені особисто важко погодитись, але фінальна редакція плану буде обговорюватись у відповідній підгрупі, до складу якої входить Голова профільного комітету ВР Андрій Костін. Впевнений, що ми зможемо вийти на збалансований варіант плану дій, що дозволить адвокатурі еволюційним шляхом вдосконалитись», - підкреслив Сергій Іонушас.
Голова Комісії наголосив, що зміни в адвокатурі, в тому числі і зміст законопроектів, мають відбуватись поступовим шляхом, а не кардинальним, як пропонується Міністерством юстиції. І саме такий підхід буде пріоритетним у плані дій з реалізації Стратегії, запевнив Сергій Іонушас.
Наразі також подані декілька законопроектів народних депутатів, які стосуються посилення гарантій адвокатської діяльності у кримінальному процесуальному законодавстві. «З деякими підходами можна погодитись, але з деякими я особисто не погоджуюсь. До обговорення, зокрема, повинна бути поставлена підслідність, відповідно до 216 КПК України, стосовно злочинів, вчинених адвокатами щодо права на зайняття адвокатської діяльності, у яких вона не зупинена. Законопроектом, який поданий, пропонується сформувати підслідність таким чином, щоб ці злочини на етапі досудового розслідування здійснювало ДБР», - повідомив він.
Сергій Іонушас закликав адвокатуру брати активну участь в обговоренні цих та інших законопроектів, які можуть бути включені до Плану дій з реалізації Стратегії.
«Я буду чекати від всіх зацікавлених осіб з боку адвокатури пропозицій до Плану дій щодо вдосконалення інституту адвокатури. Вважаю, що наша співпраця може бути гарним прикладом для інших конституційних інститутів з точки зору реформування, як то прокуратури, так і судової гілки влади», - вважає він.
Сергій Іонушас подякував адвокатській спільноті за активну співпрацю з Комісією при Президентові України та зазначив, що «з усіх органів правосуддя, регламентованих в Конституції України, саме адвокатура виконує свої функції найбільш досконало».
Нагадаємо, відповідно до Указу, для реалізації Стратегії президентська Комісія з питань правової реформи має забезпечити розробку та схвалення Плану дій. Рада адвокатів України скликана для того, аби затвердити пропозиції до цього документу, напрацьовані адвокатурою.
Популярні новини
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.
Захист військових
Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП
Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.