Комісія з питань правової реформи готова до діалогу з адвокатурою щодо Плану дій для Стратегії розвитку правосуддя - Сергій Іонушас | НААУ

Комісія з питань правової реформи готова до діалогу з адвокатурою щодо Плану дій для Стратегії розвитку правосуддя - Сергій Іонушас

Різне
12:46 Ср 27.10.21 2010 Переглядів
Версія для друку

Комісія з питань правової реформи при Президентові України готова розглянути пропозиції від Національної асоціації адвокатів України щодо змісту Плану дій з реалізації президентської Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки в частині удосконалення адвокатури.

На цьому наголосив Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України, народний депутат, Голова Комітету ВР Сергій Іонушас під час позачергового засідання Ради адвокатів України.

Він зазначив, що фінальний проект Плану дій з реалізації Стратегії розвитку в системі правосуддя ще не затверджений і наразі обговорюється.

«З деякими положеннями, про які кажуть в адвокатурі і які надало Міністерство юстиції, мені особисто важко погодитись, але фінальна редакція плану буде обговорюватись у відповідній підгрупі, до складу якої входить Голова профільного комітету ВР Андрій Костін. Впевнений, що ми зможемо вийти на збалансований варіант плану дій, що дозволить адвокатурі еволюційним шляхом вдосконалитись», - підкреслив Сергій Іонушас.

Голова Комісії наголосив, що зміни в адвокатурі, в тому числі і зміст законопроектів, мають відбуватись поступовим шляхом, а не кардинальним, як пропонується Міністерством юстиції. І саме такий підхід буде пріоритетним у плані дій з реалізації Стратегії, запевнив Сергій Іонушас.

Наразі також подані декілька законопроектів народних депутатів, які стосуються посилення гарантій адвокатської діяльності у кримінальному процесуальному законодавстві. «З деякими підходами можна погодитись, але з деякими я особисто не погоджуюсь. До обговорення, зокрема, повинна бути поставлена підслідність, відповідно до 216 КПК України, стосовно злочинів, вчинених адвокатами щодо права на зайняття адвокатської діяльності, у яких вона не зупинена. Законопроектом, який поданий, пропонується сформувати підслідність таким чином, щоб ці злочини на етапі досудового розслідування здійснювало ДБР», - повідомив він.

Сергій Іонушас закликав адвокатуру брати активну участь в обговоренні цих та інших законопроектів, які можуть бути включені до Плану дій з реалізації Стратегії.

«Я буду чекати від всіх зацікавлених осіб з боку адвокатури пропозицій до Плану дій щодо вдосконалення інституту адвокатури. Вважаю, що наша співпраця може бути гарним прикладом для інших конституційних інститутів з точки зору реформування, як то прокуратури, так і судової гілки влади», - вважає він.

Сергій Іонушас подякував адвокатській спільноті за активну співпрацю з Комісією при Президентові України та зазначив, що «з усіх органів правосуддя, регламентованих в Конституції України, саме адвокатура виконує свої функції найбільш досконало».

Нагадаємо, відповідно до Указу, для реалізації Стратегії президентська Комісія з питань правової реформи має забезпечити розробку та схвалення Плану дій. Рада адвокатів України скликана для того, аби затвердити пропозиції до цього документу, напрацьовані адвокатурою.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 588

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2032

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2278

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3736

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13484

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10990

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11049

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12463

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл