Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Особливості призову на військову службу та захисту прав призовників стали темою обговорення на круглому столі НААУ

Особливості призову на військову службу та захисту прав призовників стали темою обговорення на круглому столі НААУ

Адвокатура 15:00 Чт 21.10.21 1312 Переглядів Версія для друку

19 жовтня в НААУ відбувся круглий стіл на тему “Захист прав призовників: питання призову та альтернативної служби”.

Обговорення цієї теми зумовлене тим, що з 1 жовтня 2021 року розпочався осінній призов на строкову військову службу до Збройних Сил України. Напередодні Кабінет Міністрів України затвердив чисельність громадян, які підлягають призову в жовтні-грудні 2021 року, а це понад 13 тисяч призовників.

Як відомо, до армії призивають чоловіків віком від 18 до 27 років, яких медкомісія визнає придатними до військової служби та вони не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії.

На практиці більшість людей не знають про їхнє право на відстрочку чи на звільнення від проходження служби у ЗСУ та про загальний порядок проходження військової служби. Саме тому Секція відновного правосуддя Комітету захисту прав людини НААУ ініціювала проведення круглого столу, присвяченого захисту прав призовників.

Голова Секції відновного правосуддя Комітету захисту прав людини Ігор Свєтлічний розповів про нормативно-правове регулювання питання проходження строкової військової служби у ЗСУ та про право осіб, призовного віку на відстрочку та звільнення від проходження такої. Адвокат також зазначив про право іноземців нести службовий обов'язок в Україні, але лише у добровільному порядку (за контрактом) на посадах рядового, сержантського та старшинського складу. Крім того, йшлося і про право жінок на проходження військової служби. За словами Ігоря Свтєлічного, жінки можуть бути прийняті на військову службу за контрактом, виконуючи при цьому військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками, за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства.

Адвокат, директор Лівобережного Київського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Леся Бурчак поділилася власним досвідом розгляду звернень призовників та відповіла на запитання стосовно безоплатної правової допомоги призовникам, які ще не мають заробітку, але хочуть захистити свої права. Так, адвокат зазначила: “Правова допомога надається призовникам за рахунок держави майже в усіх випадках. Про те, як ухилятися від армії, адвокати БПД порад ніколи не надають, зважаючи насамперед на етичні стандарти професії”.

Юрист громадської організації "Асоціація християн юристів "Хушай" Ольга Раєвська ознайомила слухачів із альтернативною невійськовою службою та правилами її проходження, зазначивши: “Альтернативна служба, іншими словами цивільна служба, запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов'язку перед суспільством. Така служба є в півтора раза довшою, проте службовцям надаються соціальні відпустки та є можливість навчання, але цей час не зараховується у час служби. Як правило, альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності”.

Голова Секції захисту права на свободу віросповідання та свободу совісті Комітету захисту прав людини НААУ Наталія Дорошенко акцентувала увагу на цікавих кейсах, пов'язаних із примушуванням до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань (ст. 335 КК України) та навела приклади виправдувальних вироків щодо ухилення від призову. Як зазначила адвокат, у січні 2021 року був прийнятий новий порядок призову на строкову службу, згідно з яким відтепер для притягнення до відповідальності за ухилення призовнику не обов'язково вручати повістку, а достатньо пояснення посадових осіб, чому повістка не була вручена.

Військовий експерт, учасник бойових дій АТО, викладач військової підготовки та курсу “Захист Вітчизни” Євген Биченко під час свого виступу розповів про процедуру призову, починаючи від постановки на облік та закінчуючи відправленням до місця проходження військової служби. Також експерт зазначив про особливості переводу на контрактну службу, що може бути здійснено за бажанням строковика.

На завершення Ігор Свєтлічний відзначив, що всі релігійні організації в Україні підтримують необхідність захисту Вітчизни та висловив сподівання в тому, що спільними зусиллями ми зробимо майбутню українську армію більш привабливою серед молоді.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування