Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Комітет ВР з антикорупційної політики підтримав звільнення членів КДКА і ВКДКА від обов’язкового декларування

Комітет ВР з антикорупційної політики підтримав звільнення членів КДКА і ВКДКА від обов’язкового декларування

Законодавство 17:53 Ср 20.10.21 1328 Переглядів Версія для друку

20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики підтримав внесення на друге читання законопроекту №3602, яким пропонуються зміни до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому Комітет підтримав поправку до ст. 45 Закону, відповідно до якої обов’язкове декларування не поширюється на членів кваліфікаційних, дисциплінарних та атестаційних комісій, утворених недержавними професійними самоврядними та саморегулівними організаціями, якщо ці особи не зазначені в п.1 пп. «а» -«в» і п.2  ч.1 ст. 3 Закону.

 «Комітет дослухався до позиції Ради адвокатів України, Національної асоціації адвокатів України та рекомендував сьогодні виключити адвокатів-членів КДКА та ВКДКА з переліку осіб, які підлягають обов’язку подавати щорічні декларації. Сподіваємося, що під час другого читання і голосування в цілому весь парламент підтримає цю позицію», - повідомив Голова ВКДКА Сергій Вилков за підсумками засідання парламентського комітету.

Також народні депутати рекомендують парламенту змінити назву законопроекту №3602 на «Щодо уточнення переліку суб’єктів декларування для цілей фінансового контролю», що радить зробити і Головне науково-експертне управління ВР.

Нагадаємо, у червні Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до керівництва Верховної Ради з проханням яйнайскоріше розглянути законопроект №3602, який прибирає правову невизначеність щодо обов’язку подання декларацій для адвокатів, обраних до складу КДКА і ВКДКА.

Рада адвокатів України у рішеннях №30 і 31 вказувала на те, що розширене тлумачення Закону України «Про запобігання корупції» в частині віднесення Голови, членів кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури, Голови та членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до суб’єктів, визначених підпунктом «в» пункту частини першої статті 3 вказаного Закону, суперечить принципу правової визначеності, який є складовою принципу верховенства права та може розцінюватися як втручання в роботу недержавних професійних самоврядних організацій.

НААУ наголошувала, що дія розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних, атестаційних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) і при цьому не є особами, зазначеними у пункті підпунктах «а», «в», пункту 2 частини першої статі 3 вказаного Закону.

 

 

 

Популярні новини

Вестник:№12 грудень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування