Комітет ВР з антикорупційної політики підтримав звільнення членів КДКА і ВКДКА від обов’язкового декларування | НААУ

Комітет ВР з антикорупційної політики підтримав звільнення членів КДКА і ВКДКА від обов’язкового декларування

Законодавство
17:53 Ср 20.10.21 2149 Переглядів
Версія для друку

20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики підтримав внесення на друге читання законопроекту №3602, яким пропонуються зміни до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому Комітет підтримав поправку до ст. 45 Закону, відповідно до якої обов’язкове декларування не поширюється на членів кваліфікаційних, дисциплінарних та атестаційних комісій, утворених недержавними професійними самоврядними та саморегулівними організаціями, якщо ці особи не зазначені в п.1 пп. «а» -«в» і п.2  ч.1 ст. 3 Закону.

 «Комітет дослухався до позиції Ради адвокатів України, Національної асоціації адвокатів України та рекомендував сьогодні виключити адвокатів-членів КДКА та ВКДКА з переліку осіб, які підлягають обов’язку подавати щорічні декларації. Сподіваємося, що під час другого читання і голосування в цілому весь парламент підтримає цю позицію», - повідомив Голова ВКДКА Сергій Вилков за підсумками засідання парламентського комітету.

Також народні депутати рекомендують парламенту змінити назву законопроекту №3602 на «Щодо уточнення переліку суб’єктів декларування для цілей фінансового контролю», що радить зробити і Головне науково-експертне управління ВР.

Нагадаємо, у червні Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до керівництва Верховної Ради з проханням яйнайскоріше розглянути законопроект №3602, який прибирає правову невизначеність щодо обов’язку подання декларацій для адвокатів, обраних до складу КДКА і ВКДКА.

Рада адвокатів України у рішеннях №30 і 31 вказувала на те, що розширене тлумачення Закону України «Про запобігання корупції» в частині віднесення Голови, членів кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури, Голови та членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до суб’єктів, визначених підпунктом «в» пункту частини першої статті 3 вказаного Закону, суперечить принципу правової визначеності, який є складовою принципу верховенства права та може розцінюватися як втручання в роботу недержавних професійних самоврядних організацій.

НААУ наголошувала, що дія розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних, атестаційних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) і при цьому не є особами, зазначеними у пункті підпунктах «а», «в», пункту 2 частини першої статі 3 вказаного Закону.

 

 

 

Популярні новини

Гарантії діяльності

Адвокатці погрожували в Хмельницькому - відкрито кримінальну…

За фактом втручання в діяльність представника особи Хмельницьке районне управління ГУНП Хмельницької області відкрило кримінальне провадження проти чоловіка, який погрожував адвокатці своєї колишньої дружини.

16:29 Чт 07.11.24 1257

Видання

Монографію з історії судочинства та адвокатури Слобідської України…

У Львові в Українському Католицькому Університеті презентовано книгу учасниці проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Світлани Потапенко «Замість себе вірю в суді бути…»: Адвокати Слобожанщини у XVIII ст.».

11:23 Чт 07.11.24 2460

За кордоном

Чеське сімейне право для українців: що варто знати

Основною відмінністю правового підходу до розгляду сімейних справ у Чеській Республіці є комплексне вирішення питань, що виникають під час шлюборозлучних процесів. Перед ухваленням рішення про розірвання шлюбу суд визначає порядок опіки та участі батьків у вихованні спільної дитини, поділу майна колишнього з подружжя, аліментних зобов’язань.

10:12 Чт 07.11.24 1497

Регіони

Як адвокати творили історію української державності – семінар у…

Історичний шлях української адвокатури через біографії її видатних представників дослідили вчені-історики у Львові під час наукового семінару «Адвокатура України в іменах і фактах».

14:28 Ср 06.11.24 2622

Гарантії діяльності

На поліцейських, що пригрозили адвокату скаргою, наклали стягнення

В ході проведення службового розслідування стосовно порушення працівниками поліції професійних прав та гарантій адвокатської діяльності було встановлено неналежне виконання правоохоронцями службових обов’язків. Порушників покарали в дисциплінарному порядку.

12:17 Ср 06.11.24 2925

Видання

Сімейне право: черговий інформаційний дайджест оприлюднив Комітет…

Охорона дитинства, протидія домашньому насильству, відпустки для догляду за дитиною, поділ майна подружжя, стягнення аліментів, позбавлення та поновлення батьківських прав…

9:47 Ср 06.11.24 2946

Анонс

В Одесі говоритимуть про минуле, сучасність та майбутнє адвокатури

8 листопада 2024 року в Одесі відбудеться ХІV Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє». В рамках заходу проходитимуть «Бронзівські читання» з питань адвокатської етики, а також майстер-класи.

13:27 Вт 05.11.24 3166

Законодавство

Уточнення вимог до протоколу НСРД сприятиме реалізації права на…

До протоколу негласної слідчої (розшукової) дії пропонується вносити відомості про перебіг її проведення та застосовані технічні засоби. Це дасть змогу стороні захисту та суду визначати порушення на стадії досудового розслідування та вживати заходи реагування.

12:06 Вт 05.11.24 1882

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл