До уваги адвокатів! | НААУ

До уваги адвокатів!

Різне
16:26 Пн 11.10.21 15179 Переглядів
Версія для друку

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі — ЄСІТС).

Відповідно до пункту 2 параграфа 2 розділу 4 Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя відповідного оголошення.

У газеті «Голос України» від 04.09.2021 № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС – «Елеrтронний кабінет», «Електронний суд», підсистеми відеоконференцзв’язку.

Таким чином, зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС почали офіційно функціонувати з 5 жовтня 2021 року.

Ураховуючи вищевикладене, Національна асоціація адвокатів України звертає увагу, що з початком функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС відповідно до вимог процесуального законодавства (п. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України, п. 6 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 6 ст. 14 Цивільного процесуального кодексу України) адвокати зобов’язані реєструвати офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов’язковому порядку.

Додатково повідомляємо, що уже більше року у НААУ працює Робоча група НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні. Питання реалізації та впровадження цифрового проекту у сфері правосуддя є надзвичайно важливими для адвокатів. У ході нашої спільної роботи вже реалізовано багато ідей, які були з самого початку закладені в напрямки діяльності Робочої групи НААУ.

Щодо роботи адвокатів з підсистемою відеоконференцзв’язку.

13.08.2021 НААУ та ТОВ «Ізікон Груп» підписали Меморандум про співпрацю з метою інтеграції комунікаційної платформи EasyCon, що використовується для організації відеоконференцзв’язку в судовому процесі, з Єдиним реєстром адвокатів України.

Відповідно до Меморандуму, адвокати через Особистий кабінет на сайті НААУ отримали функціонал системи відеоконференцзв’язку для участі в судових засіданнях, конфіденційного спілкування з клієнтами та між собою.

Важливо звернути увагу на те, що функціонал доступний лише для адвокатів, дані про яких містяться в ЄРАУ. Саме шляхом взаємодії з ЄРАУ проводиться перевірка повноважень адвоката перед вчиненням тих чи інших дій з підсистемами ЄСІТС.

Щодо реєстрації офіційних електронних адрес, автентифікації та доступу адвокатів до підсистем (модулів) ЄСІТС «Електронний суд» та «Електронний кабінет».

Відповідно до п. 5.5 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 ідентифікаційними даними для адвокатів є номер та дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

22.07.2020 року Національна асоціація адвокатів України підписала Меморандум про співпрацю із Державною судовою адміністрацією України з метою проведення спільної роботи з інтеграції до підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» можливостей Єдиного реєстру адвокатів України. 

Наразі активно опрацьовується технічне забезпечення можливості під'єднання адвокатів до підсистеми «Електронний суд» через особистий кабінет адвоката в ЄРАУ. Незабаром у тестовому режимі буде запущено процедуру реєстрації адвоката у підсистемі «Електронний суд» з подальшим підтвердженням повноважень та дієздатності адвоката через ЄРАУ на дату здійснення такої реєстрації. У подальшому це буде сприяти технічному сприйняттю особистого кабінету адвоката його офіційною електронною адресою у розумінні процесуального законодавства.

Цей функціонал також буде доступний лише для адвокатів, дані про яких містяться в ЄРАУ. Саме шляхом взаємодії з ЄРАУ проводитиметься перевірка повноважень адвоката перед вчиненням тих чи інших дій в кабінеті «Електронного суду».

Відповідно, до початку роботи цього функціоналу наголошуємо на необхідності проходження адвокатами процедури обов’язкової  реєстрації офіційної електронної адреси в ЄСІТС за веб-посиланням — https://cabinet.court.gov.ua.

З інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за веб-посиланням – https://wiki.court.gov.ua.

 

 
 

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2742

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4151

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3171

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4318

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5306

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4369

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4851

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4223

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл