"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Локдаун негативно вплинув на доступ до правосуддя – Валентин Гвоздій

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь в онлайн-відкритті Року права, який традиційно оголошує Правниче товариство Англії та Вельсу.
Дискусію лідерів адвокатур країн-партнерів Товариства відкрив голова Ради адвокатів Англії та Вельсу Дерек Світінг (Derek Sweeting QC). Основою темою цьогорічного заходу став довготривалий вплив Covid на громадянські права та роль асоціацій адвокатів у таких умовах.
«Однією з найважливіших проблем, з якими стикнулася Україна, було встановлення належного балансу між правом на судовий розгляд у розумний строк, забезпеченням безпеки громадян під час пандемії та гарантією права доступу до суду. Ми розуміємо, що будь -які обмеження прав кожного громадянина України на справедливий суд мають бути законними, необхідними та пропорційними. На жаль, заходи локдауну негативно вплинули на доступність правосуддя в Україні», - констатував Валентин Гвоздій.
Він деталізував, що ідеться про такі перешкоди в роботі системи правосуддя, як недоступність приміщень судів; також в умовах переходу на онлайн-правосуддя технічне обладнання та цифрові платформи працювали не завжди якісно для належного проведення судових засідань і не завжди були доступними для всіх учасників проваджень; судді мали труднощі з переходом на режим онлайн-конференцій замість традиційного формату судових та не були готові використовувати платформи відеоконференцій. Не менше важливо і те, що подолання COVID-19 вимагало значних бюджетних витрат, це призвело до скорочення фінансування всіх державних служб, включаючи систему правосуддя.
Втім, за словами заступника Голови НААУ, РАУ, адвокати гідно пройшли цей період і ефективно виконували свою роботу із захисту прав громадян. «Загальновідомо, що в усі часи адвокати зберігають честь і гідність своєї професії як найважливіших агентів здійснення правосуддя. Незважаючи на карантин та пандемічну ситуацію в Україні, адвокати виконували та продовжують виконувати свої професійні обов’язки», - наголосив Валентин Гвоздій.
У дискусії також взяли участь представники адвокатур Німеччини, Польської асоціації адвокатів асоціації адвокатів Гайани.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.