Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Локдаун негативно вплинув на доступ до правосуддя – Валентин Гвоздій

Локдаун негативно вплинув на доступ до правосуддя – Валентин Гвоздій

Адвокатура 16:13 Пт 01.10.21 1051 Переглядів Версія для друку

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь в онлайн-відкритті Року права, який традиційно оголошує Правниче товариство Англії та Вельсу.

Дискусію лідерів адвокатур країн-партнерів Товариства відкрив голова Ради адвокатів Англії та Вельсу Дерек Світінг (Derek Sweeting QC). Основою темою цьогорічного заходу став довготривалий вплив Covid на громадянські права та роль асоціацій адвокатів у таких умовах.  

«Однією з найважливіших проблем, з якими стикнулася Україна, було встановлення належного балансу між правом на судовий розгляд у розумний строк, забезпеченням безпеки громадян під час пандемії та гарантією права доступу до суду. Ми розуміємо, що будь -які обмеження прав кожного громадянина України на справедливий суд мають бути законними, необхідними та пропорційними. На жаль, заходи локдауну негативно вплинули на доступність правосуддя в Україні», - констатував Валентин Гвоздій.

Він деталізував, що ідеться про такі перешкоди в роботі системи правосуддя, як недоступність приміщень судів; також в умовах переходу на онлайн-правосуддя технічне обладнання та цифрові платформи працювали не завжди якісно для належного проведення судових засідань і не завжди були доступними для всіх учасників проваджень; судді мали труднощі з переходом на режим онлайн-конференцій замість традиційного формату судових та не були готові використовувати платформи відеоконференцій. Не менше важливо і те, що подолання COVID-19 вимагало значних бюджетних витрат, це призвело до скорочення фінансування всіх державних служб, включаючи систему правосуддя.

Втім, за словами заступника Голови НААУ, РАУ, адвокати гідно пройшли цей період і ефективно виконували свою роботу із захисту прав громадян. «Загальновідомо, що в усі часи адвокати зберігають честь і гідність своєї професії як найважливіших агентів здійснення правосуддя. Незважаючи на карантин та пандемічну ситуацію в Україні, адвокати виконували та продовжують виконувати свої професійні обов’язки», - наголосив Валентин Гвоздій.

У дискусії також взяли участь представники адвокатур Німеччини, Польської асоціації адвокатів асоціації адвокатів Гайани.

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування