НААУ залучається до впровадження гендерної рівності в українське законодавство– Лідія Ізовітова | НААУ

НААУ залучається до впровадження гендерної рівності в українське законодавство– Лідія Ізовітова

Різне
16:56 Вт 21.09.21 1399 Переглядів
Версія для друку

В українській адвокатурі немає дискримінації за гендерною ознакою: в адвокатській практиці, роботі органів самоврядування, в процедурах доступу до професії створені рівні умови для професійного зростання жінок і чоловіків.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час круглого столу «Університет жіночого лідерства», який відбувся 21 вересня 2021 року. Захід, присвячений питанням гендерної рівності в Україні, організували спільно Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю, Комітет з питань гендерної політики та Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Учасники дискусії обговорили питання лідерства жінок у політиці та інших сферах життя, сучасний стан забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні, політику недискримінації та протидії сексизму на місцевому та загальнодержавному рівнях, гендерну тематику в період пандемії Covid-19: проблеми, виклики, шляхи подолання, а також домашнє насильство щодо жінок під час карантинних обмежень та інші.

Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова наголосила, що незважаючи на те, що в адвокатурі жінок менше ніж чоловіків, проблема гендерної рівності не стоїть гостро.

«Із понад 60 тисяч адвокатів, які є сьогодні в Україні, у відсотковому відношенні орієнтовно 60% - чоловіків, 40% - жінок. Жінок менше. Чи є у нас гендерна рівність у допуску до професії, в нашій діяльності, в нашому самоврядуванні, бо ми самоврядна, саморегульована організація – думаю, що так, є. Чому у нашій професії чоловіків більше? Всі ми знаємо, що останні 8-10 років відбувалося реформування поліції, прокуратури, суду – звільнені чоловіки прийшли до нас, до адвокатів», - зазначила Голова НААУ, РАУ.

В органах адвокатського самоврядування статистика ще більш позитивна на користь жінок, ніж в адвокатурі, підкреслила Лідія Ізовітова. Так, на сьогодні серед керівників Комітетів НААУ, регіональних рад, кваліфікаційно-дисциплінарних комісій та інших органів адвокатського самоврядування 43,4% жінок проти 56,6% чоловіків.

Крім того, з 2019 року в НААУ діє Комітет з питань гендерної політики. Основна діяльність його покликана на участь у розробці законопроектів, які стосуються захисту гендерних прав.

«Наш Комітет не займається питаннями гендерної рівності поміж нас, адвокатів. Ми займаємося саме питаннями гендерної політики і правової допомоги жінкам за межами НААУ. До чого ми на сьогоднішній день дійшли? Багато наших Комітетів, в т.ч. і Комітет з сімейного права, Комітет захисту прав людини опікуються долею жінок, які потерпають від домашнього насильства. Але ми тут діємо як адвокати і ми ініціюємо певні зміни до законодавства, подаємо їх у відповідні Комітети ВР – і Комітет правової політики, і Комітети, які опікуються цими питаннями для того, щоб покращити і захистити права жінок. Нам це вдається», - зазначила Лідія Ізовітова.

Також в НААУ приділяють багато уваги питанню обізнаності щодо гендерної проблематики в ході підготовки юристів до входження в адвокатську професію.

«Ми розуміємо, що сьогодні питання лідерства актуальне в органах місцевого самоврядування та законодавчих органах влади, де жінок менше, ніж чоловіків. А це означає, що електорат їх, можливо, не обирає саме тому, що вони жінки. Чому? Тому що у нас є вікова слов’янська традиція, що турбота за дітей, їх виховання, облаштування домівки, прибирання, готування їжі – це все роблять жінки. І лише той час, який залишається поза домівкою, жінка присвячує своїм хобі, роботі і всім іншим. Цю традицію якимось чином треба ламати і міняти. І ламаючи її, треба розуміти, що це не тільки просвітницька робота серед дорослого жіночого населення, а й виховання дівчат в школах з малолітства для того, щоб в них була інша свідомість. І саме тому ми інколи працюємо зі школами, університетами та намагаємось показати, що жінки не менше активні, а іноді навіть більш активні, ніж чоловіки», - наголосила Голова НААУ, РАУ.

 

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 646

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2089

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2342

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3790

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13488

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл