У НААУ презентували підручник з медичного права
![](/assets/uploads/news/advocatura/2021-09-21-kom-teti_6149985cc45e7.jpg)
18 вересня відбулась презентація підручника «Медичне право» у межах 28 Львівського міжнародного Форуму видавців 2021. Захід приурочено до Дня безпеки пацієнтів, що відзначається щороку в Україні 17 вересня. Організатором презентації виступив Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ.
У презентації брали участь представники авторського колективу, які ділились своєю історією участі в колективній роботі, сподіваннями на розвиток національного медичного права та висвітлювали роль цієї книги в доктрині медичного права та в навчальному процесі.
Окрім того, відбулась експертна дискусія на тему «Ефективна комунікація «лікар-пацієнт» як запорука запобігання юридичних конфліктів».
Тематика дискусії була наступна:
1. Безпека пацієнтів як стратегічний напрям розвитку системи охорони здоров’я України (доповідач Ірина Сенюта).
2. Ціннісноорієнтованість у відносинах «лікар-пацієнт» як профілактика конфліктів (доповідач Роман Майданик).
3. Комунікаційна стратегія «лікар-пацієнт»: аксіоми (доповідач Віктор Гальчинський).
4. Що слід впровадити/затвердити/сформувати, аби в Україні створювався медичний бізнес з соціальною відповідальністю? (доповідач Віталій Пашков).
Модератором та ідейницею заходу виступила голова Комітету Ірина Сенюта.
Ключові підсумки за результатами дискусії:
1) необхідність підвищення кваліфікації професійних спільнот: адвокатів, суддів, медиків у сфері медичного права;
2) підготовка підручника з фармацевтичного права;
3) необхідність впровадження страхування професійної відповідальності медиків;
4) запровадження альтернативних способів розв’язання конфліктів у сфері охорони здоров’я, зокрема третейства, медіації;
5) формування медичного бізнесу на основі поєднання людяності та професіоналізму;
6) правова медицина як захисний щит для медичного працівника і пацієнта, адже ґрунтується на людиноцентризмі.
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
![Новий проект про захист бізнесу: плюси є, але не без мінусів](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-02-06-zp_67a4b5efab56f.jpg)
Законодавство
Новий проект про захист бізнесу: плюси є, але не без мінусів
Під час дії воєнного стану в Україні непоодинокими стали випадки тиску на субʼєктів господарювання з боку правоохоронних органів. Зловживання або бездіяльність з їх боку вимагали оперативного реагування військово-політичного керівництва держави.
![Проблеми зберігання речових доказів стороною обвинувачення окреслили в НААУ](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-02-06-zp_67a4984cbc869.jpg)
Законодавство
Проблеми зберігання речових доказів стороною обвинувачення…
Зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізація, технологічна переробка, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронність тимчасово вилученого майна та майна, на яке накладено арешт…
![Куди ведуть нові напрями житлової політики України?](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-02-05-zp_67a38a2d093ae.jpg)
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
![Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного комітету НААУ](/assets/uploads/news/bpd/2025-02-05-kad_67a3813cbba76.jpg)
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
![Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами](/assets/uploads/news/navchannya/2025-02-04-veb-nar_67a235a93fef9.jpg)
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
![Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-02-04-zp_67a1d150aeab5.jpg)
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
![Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб](/assets/uploads/news/diskusiya/2025-02-03-diskus-ya_67a0c59c16b75.jpg)
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
![Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-01-31-zp_679ca159b25a5.jpg)
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».