23 вересня відбудеться круглий стіл щодо практики касаційного оскарження рішень ВАКС
23 вересня о 15:00 у НААУ відбудеться круглий стіл, присвячений актуальній практиці касаційного оскарження рішень Вищого антикорупційного суду.
Зокрема, останнім резонансним випадком стало скасування ККС ВС ухвали Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на вирок Вищого антикорупційного суду України від 19.02.2021 у справі № 711/3111/19, яким особу було засуджено до двох років позбавлення волі за скоєння передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК кримінального правопорушення. Правова позиція касаційної інстанції, яка повністю відповідає практиці ВС у подібних справах, викликала агресивну публічну атаку з боку так званих активістів з метою дискредитації суддів Верховного суду та підриву принципів незалежного і неупередженого правосуддя. Коментарі щодо рішення Касаційного кримінального суду цілеспрямовано формують у широкого загалу уявлення про протиправність рішення Верховного Суду, а також про безпринципність і заангажованість колегії суддів, які виносили рішення по справі. В результаті, з боку критиків пропонується запровадити запобіжник від скасування Верховним Судом рішень ВАКС в ході чергової «судової реформи».
За таких обставин незалежність суддів та законність прийнятих ними рішень, дотримання процесуальних стандартів у кримінальних провадженнях потребують широкого фахового обговорення та формування консолідованої позиції представників юридичних професій щодо незалежності правосуддя і зокрема, інституційної незалежності Верховного суду.
Очікується, що у круглому столі візьмуть участь судді Верховного суду, адвокати у резонансних кримінальних справах, голови Комітетів НААУ з питань кримінального права і процесу, з питань верховенства права, з питань антикорупційної політики і комплайєнсу, з питань наближення системи адвокатури до європейських правових стандартів; Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності; голова ВКДКА Сергій Вилков. Захід відкриватиме голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
Місце проведення: м. Київ, Борисоглібська 3, 6-й поверх, Вища школа адвокатури
Популярні новини
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?