Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - 23 вересня відбудеться круглий стіл щодо практики касаційного оскарження рішень ВАКС

23 вересня відбудеться круглий стіл щодо практики касаційного оскарження рішень ВАКС

Анонси 10:31 Вт 21.09.21 876 Переглядів Версія для друку

23 вересня о 15:00 у НААУ відбудеться круглий стіл, присвячений актуальній практиці касаційного оскарження рішень Вищого антикорупційного суду.

Зокрема, останнім резонансним випадком стало скасування ККС ВС ухвали  Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на вирок Вищого антикорупційного суду України від 19.02.2021 у справі № 711/3111/19, яким особу було засуджено до двох років позбавлення волі за скоєння передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК кримінального правопорушення. Правова позиція касаційної інстанції, яка повністю відповідає практиці ВС у подібних справах, викликала агресивну публічну атаку з боку так званих активістів з метою дискредитації суддів Верховного суду та підриву принципів незалежного і неупередженого правосуддя. Коментарі щодо рішення Касаційного кримінального суду цілеспрямовано формують у широкого загалу уявлення про протиправність рішення Верховного Суду, а також про безпринципність і заангажованість колегії суддів, які виносили рішення по справі. В результаті, з боку критиків пропонується запровадити запобіжник від скасування Верховним Судом рішень ВАКС в ході чергової «судової реформи».

За таких  обставин незалежність суддів та законність прийнятих ними рішень, дотримання процесуальних стандартів у кримінальних провадженнях потребують широкого фахового обговорення та формування консолідованої позиції представників юридичних професій щодо незалежності правосуддя і зокрема, інституційної незалежності Верховного суду.

Очікується, що у круглому столі візьмуть участь судді Верховного суду, адвокати у резонансних кримінальних справах, голови Комітетів НААУ з питань кримінального права і процесу, з питань верховенства права, з питань антикорупційної політики і комплайєнсу, з питань наближення системи адвокатури до європейських правових стандартів; Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності; голова ВКДКА Сергій Вилков. Захід відкриватиме голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

 Місце проведення: м. Київ, Борисоглібська 3, 6-й поверх, Вища школа адвокатури

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування