Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - 23 вересня відбудеться дискусія щодо практичних аспектів трудових прав працівників в умовах карантину

23 вересня відбудеться дискусія щодо практичних аспектів трудових прав працівників в умовах карантину

Анонси 12:55 Чт 16.09.21 462 Переглядів Версія для друку

З березня 2020 року в Україні та у всьому світі продовжується карантин. Разом з тим роботодавці мають організовувати роботу свого персоналу та дбати про їх здоров’я. На сьогодні у багатьох клієнтів та адвокатів виникають питання щодо правильності проведення заходів з охорони праці під час карантину, а також більшість цікавить питання вакцинації.

Вакцинація (щеплення, імунізація) – створення штучного імунітету в людини до певних інфекційних хвороб шляхом введення вакцини, анатоксину чи імуноглобуліну. Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційний хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень.

Етапи вакцинації та цільові групи населення для охоплення вакцинацією від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначаються відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021 – 2022 роках, затвердженої МОЗ.

Станом на сьогодні вакцинація від COVID-19 для працівників є добровільною. Роботодавець немає права застосовувати будь-які заходи впливу до працівника, якщо останній не бажає проходити вакцинацію. Крім того, у разі якщо роботодавець відстороняє працівника від роботи у зв’язку з відмовою від вакцинації від COVID-19, то працівник може оскаржити таке відсторонення у судовому порядку, оскільки відсторонення працівника від роботи можливе тільки з підстав, що визначені законодавством, зокрема статтею 46 КЗпП.

Однак на практиці більшість адвокатів цікавляться практикою щодо відповідальності роботодавців за примусову вакцинацію. Окрім того, хвилює питання і щодо наслідків для працівників у разі відмови їх від вакцинації, зокрема, чи може роботодавець за іншою підставою звільнити такого працівника.

Окрім питання вакцинації, на сьогодні вже почала формуватися і перша судова практика щодо звільнення у період карантину.

Тому Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з трудового права, Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики організовує круглий стіл на тему «Трудові права в умовах карантину».

Мета заходу – обговорити усі практичні аспекти трудових прав працівників в умовах карантину, який і далі продовжується в Україні.

Дата та час проведення: 23 вересня 2021 року, 14:00-16.00.

Місце проведення: онлайн платформа ZООM.

Модератор: Вікторія Поліщукадвокат, голова Комітету з трудового права НААУ, медіатор, лектор Вищої школи адвокатури, викладач Університету економіки та права «КРОК».

Доповідачі:

Вікторія Валахадвокат, кандидат юридичних наук, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, член Європейської асоціації медичного права, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова.

Ганна Лисенко – адвокат, член Комітету з трудового права НААУ, лектор Вищої школи адвокатури.

Алла Андрушко – адвокат, член Комітету з трудового права НААУ.

Наталія Кайдаадвокат, член Комітету з трудового права НААУ.

Питання для обговорення:

1. Медичні гарантії для діяльності персоналу в умовах COVID-19. Питання відсторонення працівників.

2. Вакцинація: право чи обов’язок працівників.

3. Захист трудових прав в умовах проведення вакцинопрофілактики від COVID-19.

4. Звільнення в умовах карантину.

5. Значення Конвенції та рекомендації Міжнародної організації праці в умовах COVID-19 для українського трудового законодавства.

Участь у заході безкоштовна.

Обов'язкова реєстрація.

Контактна особа: Аліна Черемис.

Контактна інформація: a.cheremys@unba.org.ua

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування