23 вересня відбудеться дискусія щодо практичних аспектів трудових прав працівників в умовах карантину | НААУ

23 вересня відбудеться дискусія щодо практичних аспектів трудових прав працівників в умовах карантину

Анонс
12:55 Чт 16.09.21 736 Переглядів
Версія для друку

З березня 2020 року в Україні та у всьому світі продовжується карантин. Разом з тим роботодавці мають організовувати роботу свого персоналу та дбати про їх здоров’я. На сьогодні у багатьох клієнтів та адвокатів виникають питання щодо правильності проведення заходів з охорони праці під час карантину, а також більшість цікавить питання вакцинації.

Вакцинація (щеплення, імунізація) – створення штучного імунітету в людини до певних інфекційних хвороб шляхом введення вакцини, анатоксину чи імуноглобуліну. Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційний хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень.

Етапи вакцинації та цільові групи населення для охоплення вакцинацією від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначаються відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021 – 2022 роках, затвердженої МОЗ.

Станом на сьогодні вакцинація від COVID-19 для працівників є добровільною. Роботодавець немає права застосовувати будь-які заходи впливу до працівника, якщо останній не бажає проходити вакцинацію. Крім того, у разі якщо роботодавець відстороняє працівника від роботи у зв’язку з відмовою від вакцинації від COVID-19, то працівник може оскаржити таке відсторонення у судовому порядку, оскільки відсторонення працівника від роботи можливе тільки з підстав, що визначені законодавством, зокрема статтею 46 КЗпП.

Однак на практиці більшість адвокатів цікавляться практикою щодо відповідальності роботодавців за примусову вакцинацію. Окрім того, хвилює питання і щодо наслідків для працівників у разі відмови їх від вакцинації, зокрема, чи може роботодавець за іншою підставою звільнити такого працівника.

Окрім питання вакцинації, на сьогодні вже почала формуватися і перша судова практика щодо звільнення у період карантину.

Тому Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з трудового права, Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики організовує круглий стіл на тему «Трудові права в умовах карантину».

Мета заходу – обговорити усі практичні аспекти трудових прав працівників в умовах карантину, який і далі продовжується в Україні.

Дата та час проведення: 23 вересня 2021 року, 14:00-16.00.

Місце проведення: онлайн платформа ZООM.

Модератор: Вікторія Поліщукадвокат, голова Комітету з трудового права НААУ, медіатор, лектор Вищої школи адвокатури, викладач Університету економіки та права «КРОК».

Доповідачі:

Вікторія Валахадвокат, кандидат юридичних наук, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, член Європейської асоціації медичного права, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова.

Ганна Лисенко – адвокат, член Комітету з трудового права НААУ, лектор Вищої школи адвокатури.

Алла Андрушко – адвокат, член Комітету з трудового права НААУ.

Наталія Кайдаадвокат, член Комітету з трудового права НААУ.

Питання для обговорення:

1. Медичні гарантії для діяльності персоналу в умовах COVID-19. Питання відсторонення працівників.

2. Вакцинація: право чи обов’язок працівників.

3. Захист трудових прав в умовах проведення вакцинопрофілактики від COVID-19.

4. Звільнення в умовах карантину.

5. Значення Конвенції та рекомендації Міжнародної організації праці в умовах COVID-19 для українського трудового законодавства.

Участь у заході безкоштовна.

Обов'язкова реєстрація.

Контактна особа: Аліна Черемис.

Контактна інформація: a.cheremys@unba.org.ua

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 620

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 932

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2195

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2301

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2117

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3131

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3469

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8001

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл