Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Про особливості вирішення банківських спорів розповіли експерти під час форуму “Ефективні способи вирішення банківських спорів”

Про особливості вирішення банківських спорів розповіли експерти під час форуму “Ефективні способи вирішення банківських спорів”

Адвокатура 12:52 Чт 16.09.21 640 Переглядів Версія для друку

НААУ за ініціативою Комітету з господарського права та процесу у співпраці з Комітетом з дослідження судової практики Асоціації розвитку суддівського самоврядування України (далі – АРССУ) провели форум на тему “Ефективні способи вирішення банківських спорів”.

Із вітальним словом до учасників звернулися модератори заходу: суддя Господарського суду Тернопільської області, голова Комітету з дослідження судової практики АРССУ Володимир Гевко, заступник голови Комітету з господарського права та процесу, адвокат Олександр Черних та народний депутат України, голова підкомітету з питань прав людини Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Тарас Тарасенко, які вказали на актуальність проведення заходу, важливість професійного обміну думками між адвокатами, науковцями й суддями, які розглядають банківські спори та необхідність нормотворчого процесу у цій сфері.

Перша сесія форуму була присвячена роботі банків з проблемною заборгованістю. Її модератор суддя Господарського суду Луганської області, член правління АРССУ Олена Фонова звернула увагу на велику кількість питань, що виникають під час судового вирішення банківських спорів, пов'язаних саме з внутрішньою роботою банків.

Так, під час першої сесії представники Першого українського міжнародного банку (далі – ПУМБ): Роман Клименко, Тетяна Солімчук, Віталій Шаповалов, Андрій Джура та Павло Мельниченко познайомили слухачів із портретом позичальника, визначенням умов фінансування, розповіли про тонкощі резервування, підходи до проведення реструктуризацій, бухгалтерський та податковий облік кредитної заборгованості, операції з врегулювання проблемної заборгованості, вимоги НБУ до роботи банків з проблемною заборгованістю, а також познайомили з поняттям «масовий роздрібний портфель» та особливостями роботи з ним.

Під час другої сесії форуму, яка стосувалася ефективних способів захисту прав та інтересів у банківських спорах, були розкриті питання банківських гарантій, особливостей розгляду банківських спорів за участю боржників з АТО та під час карантину, застосування відповідальності за порушення прав споживачів за ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», юрисдикції банківських спорів,  застосування ст. 23 Закону України «Про іпотеку» при вирішенні спорів за участі банків, а також способів ефективного захисту у банківських спорах та їх розгляд у суді першої інстанції.

Спікерами другої сесії стали: начальник управління забезпечення діяльності судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі ВС Дмитро Умрихін, суддя Олена Фонова, заступник голови правління АТ «Банк Кредит Дніпро” Маріанна Соболєва, суддя Володимир Гевко, керівник з питань юридичного забезпечення Департаменту проблемних активів АТ «Райффайзен банк» Денис Грищенко, суддя Господарського суду Одеської області, член правління АРССУ  Юлія Бездоля.

Третя завершальна сесія була присвячена практиці розгляду і вирішення банківських спорів Верховним Судом.

Головними питаннями, що були розглянуті під час останньої сесії, стали: конкуренція норм Закону України «Про виконавче провадження» та Закону України «Про іпотеку», перспективи позовів до власників істотної участі ліквідованих банків, відповідальність пов’язаних осіб неплатоспроможного банку, особливості банків, як учасників справ про неплатоспроможність, своєрідність розгляду банківських спорів у процедурі банкрутства, грошові вимоги банківських установ у справах про банкрутство юридичних осіб.

Спікерами третьої сесії стали: секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів КГС ВС Ганна Вронська, адвокат Олександр Черних, адвокат, арбітражний керуючий, член Комітету з питань банкрутства, що діє в складі НААУ, юрист ЮК «Правова Константа» Олександр Дерябкін, суддя КГС ВС Олександр Банасько та адвокат ЮК «Правова Константа», арбітражний керуючий Олена Ольшанська.

За результатами обговорення учасники заходу дійшли висновку, що на сьогодні банківські спори є дуже актуальними як для адвокатської, так і для суддівської спільноти. Законодавче регулювання зазначеного питання потребує удосконалення шляхом внесення змін до Кодексу України з процедури банкрутства та інших нормативно-правових актів України.

Відеозапис заходу за посиланням: сесія 1 та  2, сесія 3.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування