"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітети НААУ ініціюють проведення круглого столу на тему: «Партнерський договір як альтернатива реєстрації шлюбу: реальний інструмент чи маркетинговий хід?»

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права, Комітету з цивільного права та процесу, спільно з ГО «Центр сімейно-правових досліджень» та Центром сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл на тему: «Партнерський договір як альтернатива реєстрації шлюбу: реальний інструмент чи маркетинговий хід?».
Дата та час проведення: 27 вересня 2021 року, 14:00-17.00.
Місце проведення: онлайн платформа ZООM.
Мета проведення круглого столу:
- проаналізувати законодавчі можливості партнерського договору щодо отримання чоловіком та жінкою, які проживають однією сім’єю без реєстрації шлюбу, прав та обов’язків, які встановлені законодавством України для подружжя та необхідність укладання партнерського договору з цією метою;
- з’ясувати, які права та обов’язки можна встановити партнерським договором та яким чином їх можна буде реалізувати?
- обговорити, наскільки можливим є замінити шлюбний договір укладанням партнерського договору;
- з’ясувати особливості нотаріального посвідчення партнерських договорів;
- узагальнити висновки круглого столу.
Модератор: Олег Простибоженко, адвокат, к.ю.н., Голова Комітету з цивільного права та процесу НААУ, голова правління Центру сімейно-правових досліджень.
Доповідачі: адвокати, члени Комітетів НААУ, науковці, нотаріуси, а саме:
- Анна Осадча, сімейний адвокат та медіатор, експерт з вирішення сімейних конфліктів, засновник та керуюча Адвокатським бюро «Анни Осадчої», член Ради Комітету з сімейного права НААУ, член Центру сімейного права ВША НААУ.
- Олег Голубничий, партнер, керівник практики сімейного та спадкового права АО Легард, член Центру сімейного права ВША НААУ.
- Артем Афян, Голова Комітету з ІТ-права НААУ, керуючий партнер юридичної компанії Juscutum та Таїсія Білоцька, адвокат, бізнес-партнер практики сімейного права Juscutum.
- Марія Менджул, д.ю.н., професор кафедри цивільного права та процесу ДВНЗ «Ужгородський національний університет», заступник директора ЮК УжНУ, член ГО «Карпатська Агенція Прав Людини «Вестед».
- Легкобит Станіслав - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.
Питання для обговорення:
1. Історія створення партнерського договору та особливості його застосування на практиці.
2. Актуальність теми партнерського договору як альтернативи реєстрації шлюбу та укладання шлюбного договору.
3. Законодавчі можливості партнерського договору, який покликаний врегулювати права та обов’язки чоловіка та жінки, які проживають однією сім’єю без реєстрації шлюбу.
4. Які права та обов’язки можна встановити партнерським договором та яким чином їх можна буде реалізувати?
5. Партнерський договір і декларування державних службовців: нові можливості.
6. Зарубіжний досвід укладення партнерських договорів.
7. Особливості нотаріального посвідчення партнерських договорів
З детальною програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.
Участь у заході безкоштовна.
Обов'язкова реєстрація.
Контактна особа: Аліна Черемис
Контактна інформація: a.cheremys@unba.org.ua
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.