"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
10 тисяч адвокатів не сплатили внески за 2021

Орієнтовно 10 тисяч адвокатів мають заборгованість по оплаті внесків за 2021 рік.
Про це повідомив під час засідання РАУ заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Так, за 9 місяців поточного року з 45 569 діючих адвокатів сплатили внески на РАР 34 700 адвокатів. Частину внеску на НААУ сплатили 35 684 адвокатів. 780 адвокатів є звільненими від сплати внесків з різних підстав, передбачених рішеннями РАУ.
«Це серйозна ситуація, і я хотів би голів рад адвокатів регіонів закликати підняти дисципліну в регіонах», - сказав Валентин Гвоздій. При цьому він зауважив, що є адвокати, які сплачують частину внеску, - або тільки на РАР, або тільки на НААУ, «хоча створені всі умови для того, щоб так не було».
Валентин Гвоздій нагадав, що є рішення РАУ про рекомендації застосовувати дисциплінарні провадження до адвокатів, які не сплачують внески. Несплата внеску вважається дисциплінарним проступком. «На це реагувати можна тільки дисциплінарними провадженнями, і давайте активізувати роботу в цьому напрямку», - сказав Валентин Гвоздій.
Нагадаємо, ради адвокатів регіонів можуть повторно подавати скарги до регіональних КДКА щодо адвокатів-неплатників щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, якщо після закінчення строку раніше накладеного дисциплінарного стягнення вони не сплатили заборгованість.КДКА можуть притягувати їх до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з подальшим внесенням відповідного запису до ЄРАУ, ідеться у рішенні Ради адвокатів України від 19 березня 2021 року.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?