10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання РАУ | НААУ

10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання РАУ

Анонс
14:15 Пн 06.09.21 1788 Переглядів
Версія для друку

10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання Ради адвокатів України.

До проекту порядку денного внесено питання діяльності НААУ; роботи ЄРАУ та стану сплати щорічних внесків, внесення змін до Порядку ведення ЄРАУ; призначення конференцій адвокатів у Донецькій, Полтавській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

Блок питань порядку денного присвячений подальшому вдосконаленню кваліфікаційних та дисциплінарних процедур. Зокрема, РАУ розгляне проект змін до Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про прав на заняття адвокатською діяльністю; надасть роз’яснення щодо суб’єкта оскарження рішення КДКА про допуск особи до кваліфікаційного іспиту та про видачу особі свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту. Також під час засідання представлять напрацювання робочі групи з питань імплементації положень Концепції реформування процедури складення кваліфікаційного іспиту та з питань підготовки методологічних основ стажування. До порядку денного включено розгляд результатів роботи Робочої групи з вивчення питань, порушених у листі Голови КДКА Одеської області Рудницької Н.А. щодо внесення змін до Регламенту, Положення КДКА регіону та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність. Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій презентує Концепцію навчання членів органів адвокатського самоврядування.

До порядку денного включено кілька питань, які стосуються визнання несумісності набуття статусу адвоката у практиці Верховного Суду, та внесення відповідних змін до рішень Ради адвокатів України; розгляд напрацювань відповідної робочої групи РАУ.

Низка питань стосуватиметься адвокатської практики і перешкод незалежній адвокатській діяльності. Зокрема, у відповідь на листи адвокатів РАУ надасть низку роз’яснень з приводу алгоритму дій у випадках допиту адвокатів в якості свідка, що створює перешкоди адвокатській діяльності; розтлумачить можливість визнати зловживання правом на звернення зі скаргами до КДКА регіону дисциплінарним проступком адвоката; заслухає Робочу групу щодо участі захисника у кримінальному провадженні, яке містить відомості, що становлять державну таємницю; та Робочу групу з підготовки правової позиції з питань втручання суддів у свободу договору адвоката на правову допомогу та реалізації дискреційних повноважень при односторонній відмові адвоката від виконання доручення у контексті дотримання адвокатом Правил адвокатської етики.

Також РАУ розгляне лист Генерального прокурора Венедіктової І.В. щодо скликання з’їзду адвокатів України для призначення адвоката до складу органу прокуратури, що здійснює дисциплінарне провадження.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 441

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 423

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 1987

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3432

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3147

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3259

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4851

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл