10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання РАУ
10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання Ради адвокатів України.
До проекту порядку денного внесено питання діяльності НААУ; роботи ЄРАУ та стану сплати щорічних внесків, внесення змін до Порядку ведення ЄРАУ; призначення конференцій адвокатів у Донецькій, Полтавській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.
Блок питань порядку денного присвячений подальшому вдосконаленню кваліфікаційних та дисциплінарних процедур. Зокрема, РАУ розгляне проект змін до Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про прав на заняття адвокатською діяльністю; надасть роз’яснення щодо суб’єкта оскарження рішення КДКА про допуск особи до кваліфікаційного іспиту та про видачу особі свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту. Також під час засідання представлять напрацювання робочі групи з питань імплементації положень Концепції реформування процедури складення кваліфікаційного іспиту та з питань підготовки методологічних основ стажування. До порядку денного включено розгляд результатів роботи Робочої групи з вивчення питань, порушених у листі Голови КДКА Одеської області Рудницької Н.А. щодо внесення змін до Регламенту, Положення КДКА регіону та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність. Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій презентує Концепцію навчання членів органів адвокатського самоврядування.
До порядку денного включено кілька питань, які стосуються визнання несумісності набуття статусу адвоката у практиці Верховного Суду, та внесення відповідних змін до рішень Ради адвокатів України; розгляд напрацювань відповідної робочої групи РАУ.
Низка питань стосуватиметься адвокатської практики і перешкод незалежній адвокатській діяльності. Зокрема, у відповідь на листи адвокатів РАУ надасть низку роз’яснень з приводу алгоритму дій у випадках допиту адвокатів в якості свідка, що створює перешкоди адвокатській діяльності; розтлумачить можливість визнати зловживання правом на звернення зі скаргами до КДКА регіону дисциплінарним проступком адвоката; заслухає Робочу групу щодо участі захисника у кримінальному провадженні, яке містить відомості, що становлять державну таємницю; та Робочу групу з підготовки правової позиції з питань втручання суддів у свободу договору адвоката на правову допомогу та реалізації дискреційних повноважень при односторонній відмові адвоката від виконання доручення у контексті дотримання адвокатом Правил адвокатської етики.
Також РАУ розгляне лист Генерального прокурора Венедіктової І.В. щодо скликання з’їзду адвокатів України для призначення адвоката до складу органу прокуратури, що здійснює дисциплінарне провадження.
Популярні новини
Підтримка
Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих
До Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, офіційний сайт Національної асоціації адвокатів України став зручним для перегляду інформації тими громадянами, що мають поганий зір.
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?