10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання РАУ | НААУ

10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання РАУ

Анонс
14:15 Пн 06.09.21 1672 Переглядів
Версія для друку

10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання Ради адвокатів України.

До проекту порядку денного внесено питання діяльності НААУ; роботи ЄРАУ та стану сплати щорічних внесків, внесення змін до Порядку ведення ЄРАУ; призначення конференцій адвокатів у Донецькій, Полтавській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

Блок питань порядку денного присвячений подальшому вдосконаленню кваліфікаційних та дисциплінарних процедур. Зокрема, РАУ розгляне проект змін до Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про прав на заняття адвокатською діяльністю; надасть роз’яснення щодо суб’єкта оскарження рішення КДКА про допуск особи до кваліфікаційного іспиту та про видачу особі свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту. Також під час засідання представлять напрацювання робочі групи з питань імплементації положень Концепції реформування процедури складення кваліфікаційного іспиту та з питань підготовки методологічних основ стажування. До порядку денного включено розгляд результатів роботи Робочої групи з вивчення питань, порушених у листі Голови КДКА Одеської області Рудницької Н.А. щодо внесення змін до Регламенту, Положення КДКА регіону та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність. Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій презентує Концепцію навчання членів органів адвокатського самоврядування.

До порядку денного включено кілька питань, які стосуються визнання несумісності набуття статусу адвоката у практиці Верховного Суду, та внесення відповідних змін до рішень Ради адвокатів України; розгляд напрацювань відповідної робочої групи РАУ.

Низка питань стосуватиметься адвокатської практики і перешкод незалежній адвокатській діяльності. Зокрема, у відповідь на листи адвокатів РАУ надасть низку роз’яснень з приводу алгоритму дій у випадках допиту адвокатів в якості свідка, що створює перешкоди адвокатській діяльності; розтлумачить можливість визнати зловживання правом на звернення зі скаргами до КДКА регіону дисциплінарним проступком адвоката; заслухає Робочу групу щодо участі захисника у кримінальному провадженні, яке містить відомості, що становлять державну таємницю; та Робочу групу з підготовки правової позиції з питань втручання суддів у свободу договору адвоката на правову допомогу та реалізації дискреційних повноважень при односторонній відмові адвоката від виконання доручення у контексті дотримання адвокатом Правил адвокатської етики.

Також РАУ розгляне лист Генерального прокурора Венедіктової І.В. щодо скликання з’їзду адвокатів України для призначення адвоката до складу органу прокуратури, що здійснює дисциплінарне провадження.

Популярні новини

Гарантії діяльності

Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня

Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

10:27 Пт 29.09.23 5037

Законодавство

Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?

Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

14:20 Чт 28.09.23 3810

Законодавство

Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…

Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

10:31 Чт 28.09.23 3327

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 3340

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 3696

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 5010

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 4424

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 2106

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл