Раціональне використання коштів та придбання власного приміщення – основні невиконані рекомендації ВРКА в 2020 | НААУ

Раціональне використання коштів та придбання власного приміщення – основні невиконані рекомендації ВРКА в 2020

Регіони
16:10 Пн 12.07.21 1692 Переглядів
Версія для друку

У 2020 році Вища ревізійна комісія адвокатури провела 9 перевірок фінансово-господарської діяльності вищих та регіональних органів адвокатського самоврядування.

Про це повідомив Голова ВРКА Максим Болдін під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки.

«Це був досить тяжкий рік для нас, тому що кожна перевірка була перенесена у зв’язку з тим, що той чи інший регіон перебував у відповідній карантинній зоні. Проте ми провели 9 перевірок в таких областях: Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Миколаївській, Київській та Львівській», - розповів Максим Болдін.

У 2020 році ВРКА затвердила 5 висновків по кожному органу адвокатського самоврядування. За весь час роботи ВРКА ніяких скарг на рішення, висновки, дії або бездіяльність РКАР, її членів та голів не надходило.

Серед найпоширеніших відступів від раніше наданих рекомендацій, у 2020 році в регіонах було нераціональне використання коштів та відсутність власного приміщення, наголосив Голова ВРКА.

«Під час перевірок ВРКА було надано наступні системні рекомендації суб’єктам перевірки: розглянути питання щодо раціонального використання коштів з метою їх захисту та збереження; придбати власне приміщення, щоб не використовувати кошти на його оренду – у нас лише 10 регіонів мають свої приміщення мають; передбачати в проекті кошторису фіксований розмір заробітної плати; перевести ведення бухгалтерського обліку в електронний вигляд та перереєструвати код виду економічної діяльності», - зазначив Максим Болдін.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила, що наразі в НААУ міркують над механізмами вирішення цих проблем, адже у законодавстві норми, які це регулюють – відсутні.

«Дійсно, ми використовуємо у своїй діяльності ті кошти від щорічних адвокатських внесків, і ми використовуємо в діяльності КДКА кошти громадян, які оплачують процедури складання кваліфікаційних іспитів. Взагалі не фінансується у нас дисциплінарне провадження, і встановленого законодавчого механізму, як це зробити – немає. Це ми самі вже придумуємо, як. Ця фінансова проблема існує, як і проблема з приміщеннями. Але ви розумієте: якщо є змога виділити кошти із внесків, то треба такі приміщення купувати. Але фінансування з цих коштів має й інші напрямки використання і ми не можемо ставити в залежність придбати приміщення чи не придбати. Як ми будемо в подальшому вирішувати ці проблеми – будемо думати далі. Але сьогодні ми ставимо точки, де у нас є ризики, щоб потім відредагувати наші стратегії і закрити ці ризикові канали», - підкреслила Лідія Ізовітова.

Детальніше про роботу ВРКА в 2021 році можна переглянути у тематичному розділі звіту НААУ

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 644

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2087

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2340

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3789

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13488

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл