Раціональне використання коштів та придбання власного приміщення – основні невиконані рекомендації ВРКА в 2020 | НААУ

Раціональне використання коштів та придбання власного приміщення – основні невиконані рекомендації ВРКА в 2020

Регіони
16:10 Пн 12.07.21 1641 Переглядів
Версія для друку

У 2020 році Вища ревізійна комісія адвокатури провела 9 перевірок фінансово-господарської діяльності вищих та регіональних органів адвокатського самоврядування.

Про це повідомив Голова ВРКА Максим Болдін під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки.

«Це був досить тяжкий рік для нас, тому що кожна перевірка була перенесена у зв’язку з тим, що той чи інший регіон перебував у відповідній карантинній зоні. Проте ми провели 9 перевірок в таких областях: Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Миколаївській, Київській та Львівській», - розповів Максим Болдін.

У 2020 році ВРКА затвердила 5 висновків по кожному органу адвокатського самоврядування. За весь час роботи ВРКА ніяких скарг на рішення, висновки, дії або бездіяльність РКАР, її членів та голів не надходило.

Серед найпоширеніших відступів від раніше наданих рекомендацій, у 2020 році в регіонах було нераціональне використання коштів та відсутність власного приміщення, наголосив Голова ВРКА.

«Під час перевірок ВРКА було надано наступні системні рекомендації суб’єктам перевірки: розглянути питання щодо раціонального використання коштів з метою їх захисту та збереження; придбати власне приміщення, щоб не використовувати кошти на його оренду – у нас лише 10 регіонів мають свої приміщення мають; передбачати в проекті кошторису фіксований розмір заробітної плати; перевести ведення бухгалтерського обліку в електронний вигляд та перереєструвати код виду економічної діяльності», - зазначив Максим Болдін.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила, що наразі в НААУ міркують над механізмами вирішення цих проблем, адже у законодавстві норми, які це регулюють – відсутні.

«Дійсно, ми використовуємо у своїй діяльності ті кошти від щорічних адвокатських внесків, і ми використовуємо в діяльності КДКА кошти громадян, які оплачують процедури складання кваліфікаційних іспитів. Взагалі не фінансується у нас дисциплінарне провадження, і встановленого законодавчого механізму, як це зробити – немає. Це ми самі вже придумуємо, як. Ця фінансова проблема існує, як і проблема з приміщеннями. Але ви розумієте: якщо є змога виділити кошти із внесків, то треба такі приміщення купувати. Але фінансування з цих коштів має й інші напрямки використання і ми не можемо ставити в залежність придбати приміщення чи не придбати. Як ми будемо в подальшому вирішувати ці проблеми – будемо думати далі. Але сьогодні ми ставимо точки, де у нас є ризики, щоб потім відредагувати наші стратегії і закрити ці ризикові канали», - підкреслила Лідія Ізовітова.

Детальніше про роботу ВРКА в 2021 році можна переглянути у тематичному розділі звіту НААУ

Популярні новини

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 1330

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 1344

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 1958

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 1750

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 1805

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 3142

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 3720

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 3473

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл