"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Раціональне використання коштів та придбання власного приміщення – основні невиконані рекомендації ВРКА в 2020
У 2020 році Вища ревізійна комісія адвокатури провела 9 перевірок фінансово-господарської діяльності вищих та регіональних органів адвокатського самоврядування.
Про це повідомив Голова ВРКА Максим Болдін під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки.
«Це був досить тяжкий рік для нас, тому що кожна перевірка була перенесена у зв’язку з тим, що той чи інший регіон перебував у відповідній карантинній зоні. Проте ми провели 9 перевірок в таких областях: Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Миколаївській, Київській та Львівській», - розповів Максим Болдін.
У 2020 році ВРКА затвердила 5 висновків по кожному органу адвокатського самоврядування. За весь час роботи ВРКА ніяких скарг на рішення, висновки, дії або бездіяльність РКАР, її членів та голів не надходило.
Серед найпоширеніших відступів від раніше наданих рекомендацій, у 2020 році в регіонах було нераціональне використання коштів та відсутність власного приміщення, наголосив Голова ВРКА.
«Під час перевірок ВРКА було надано наступні системні рекомендації суб’єктам перевірки: розглянути питання щодо раціонального використання коштів з метою їх захисту та збереження; придбати власне приміщення, щоб не використовувати кошти на його оренду – у нас лише 10 регіонів мають свої приміщення мають; передбачати в проекті кошторису фіксований розмір заробітної плати; перевести ведення бухгалтерського обліку в електронний вигляд та перереєструвати код виду економічної діяльності», - зазначив Максим Болдін.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила, що наразі в НААУ міркують над механізмами вирішення цих проблем, адже у законодавстві норми, які це регулюють – відсутні.
«Дійсно, ми використовуємо у своїй діяльності ті кошти від щорічних адвокатських внесків, і ми використовуємо в діяльності КДКА кошти громадян, які оплачують процедури складання кваліфікаційних іспитів. Взагалі не фінансується у нас дисциплінарне провадження, і встановленого законодавчого механізму, як це зробити – немає. Це ми самі вже придумуємо, як. Ця фінансова проблема існує, як і проблема з приміщеннями. Але ви розумієте: якщо є змога виділити кошти із внесків, то треба такі приміщення купувати. Але фінансування з цих коштів має й інші напрямки використання і ми не можемо ставити в залежність придбати приміщення чи не придбати. Як ми будемо в подальшому вирішувати ці проблеми – будемо думати далі. Але сьогодні ми ставимо точки, де у нас є ризики, щоб потім відредагувати наші стратегії і закрити ці ризикові канали», - підкреслила Лідія Ізовітова.
Детальніше про роботу ВРКА в 2021 році можна переглянути у тематичному розділі звіту НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.