"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Карантинні обмеження у 2020 році для ВША НААУ стали рушійною силою працювати ще більше та ефективніше – Савва Кузьменко

У 2020 році Вища школа адвокатури НААУ провела більше заходів, ніж у 2019 році. Це стало можливим завдяки більш активному використанню онлайн-форматів, які також дозволили охопити більшу аудиторію слухачів, ніж зазвичай.
Про це повідомив Директор ВША НААУ Савва Кузьменко під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки.
Презентуючи звіт ВША НААУ, він нагадав, що школа була створена в кінці 2015 року рішенням Ради адвокатів України. У 2016 році установа з’явилась в Єдиному реєстрі юридичних осіб. В 2018 році відбувся запуск оновленої ВША, а наступного року Радою адвокатів України було прийняте рішення про затвердження нової редакції «Порядку з підвищення кваліфікації адвокатів України», яким було розподілено функції між адміністраторами та операторами підвищення кваліфікації. Зазначеним документом було визначено, що загальна організація процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні здійснюється Радою адвокатів України та реалізується Національною асоціацією адвокатів України, радами адвокатів регіонів, Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України, Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури, кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури регіонів та сторонніми операторами підвищення кваліфікації адвокатів, що акредитовані адміністратором підвищення кваліфікації адвокатів. На сьогодні існують.57 операторів з підвищення кваліфікації.
У 2019 році було створено Центр акредитації, обліку та контролю підвищення кваліфікації адвокатів, який разом з Експертною радою забезпечує функціонування онлайн-платформи.
«Ця платформа була побудована з нуля і є унікальною, адже таких не існує у всьому світі. Оператори з підвищення кваліфікації мають змогу готувати свої заходи в цій платформі. Після цього вони відправляють їх на акредитацію в Експертну раду. Далі адвокати мають змогу отримати доступ до цих заходів, формуються списки, Ради адвокатів регіонів опрацьовують їх та забезпечують доступ адвокатів до цих заходів. Ця платформа ввела єдині та прозорі правила підвищення кваліфікації. Тепер всі оператори рівні в правах, реалізовуючи порядок підвищення кваліфікації відповідно до своїх цілей і завдань», - зазначив Савва Кузьменко.
В 2020 році Центром акредитації ВША НААУ було опрацьовано 187 тисяч заявок участі адвокатів у заходах з підвищення кваліфікації, було нараховано 440 тисяч залікових балів, надано відповідей на 133 тисячі електронних листів та 50 тисяч телефонних дзвінків.
Відповідно до побажань та рекомендацій, що надходять на адресу Центру акредитації ВША НААУ, онлайн-платформа постійно удосконалюється і до неї додається новий функціонал. Так, в 2020 році була реалізована розробка мобільного додатку — кабінету підвищення кваліфікації адвокатів у мобільного телефоні та на робочому столі комп'ютера адвоката.
У 2020 році Вищою школою адвокатури НААУ було проведено більше 32% від загальної кількості заходів всіх операторів підвищення кваліфікації адвокатів в Україні та подано заявку адміністратору на нарахування 38 тисяч залікових балів. Загальна кількість таких заходів ВША склала 840. Для порівняння, у 2019 році було проведено 645 таких заходів, учасниками яких були 46 тисяч адвокатів.
«Я напевно єдиний, хто не буде нарікати на карантин, адже ця пора дозволила нам працювати ще більше і ще ефективніше. Онлайн-формат став для нас навпаки такою рушійною силою, коли кожен адвокат з будь-якого куточку світу, а не лише України, може підвищити свою кваліфікацію», - зазначив Директор ВША НААУ.
Лекторський склад ВША збільшився з 89 у 2019 році до 287 викладачів у 2020 році, що дозволило значно розширити вибір тематик та спеціалізацій для адвокатів.
Крім того, у 2020 році було продовжено реалізацію спільної програми ВША з Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ в межах проекту Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні». Так, онлайн-курс програми Ради Європи HELP «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини» пройшли 558 адвокатів.
Також в рамках ВША у 2020 році було відкрито три спеціалізовані Центри, такі як: Центр «Адвокат дитини», Центр медичного права ВША НААУ та Центр альтернативного врегулювання спорів.
«Це майданчики, які дозволяють спеціалістам в певних галузях права знайти найкращі практики, розробити найкращі навчальні продукти і показати свою експертність на всю Україну. Таким чином, в 2020 році ми змогли заробити авторитет перед уповноваженими особами як Верховної Ради і Офісу Президента, так і будь-якою донорською програмою, яка опікується цими напрямами», - наголосив Савва Кузьменко.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.