"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ працює як відкрита інституція і щорічно звітує про діяльність адвокатури – Лідія Ізовітова

НААУ проводить Публічні слухання звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки.
Трансляцію заходу можна переглянути в Youtube-каналі НААУ.
Відкриваючи захід, на який запрошені народні депутати, члени Вищої ради правосуддя, керівництво Державної судової адміністрації, Ради суддів, партнери НААУ у громадському та корпоративному секторі, Голова НААУ Лідія Ізовітова наголосила на тому, що НААУ працює як відкрита організація.
«Сьогодні ми вперше проводимо презентаційний захід, спеціально присвячений підсумкам діяльності Національної асоціації адвокатів за рік, а також обговоренню Стратегії розвитку адвокатури на найближчий п’ятирічний період. Національна асоціація адвокатів України – єдина професійна самоврядна організація адвокатури – розбудована як прозора інституція. Ми відкриті до кожного адвоката, до всього українського суспільства, до взаємодії з нашими іноземними колегами та міжнародними інституціями.
За роки існування НААУ ви мали можливість пересвідчитися, що рішення органів адвокатського самоврядування, інформація про ключові напрямки діяльності, позиційні заяви НААУ, звернення НААУ і РАУ, наші ініціативи змін до законодавства, подані як від вищих органів адвокатського самоврядування, так і від комітетів – є публічними і оперативно поширюються через наш офіційний сайт, соціальні мережі та засоби масової інформації», - сказала Лідія Ізовітова.
За її словами, НААУ відкрита не лише інформаційно, але і інституційно. «Власне, як інституція, ми розвиваємося, створюючи дорадчі органи при НААУ – зокрема, комітети, і такі важливі проекти, як Вища школа адвокатури та Центр досліджень адвокатури і права. Ми розвиваємо професійний діалог з органами суддівського врядування, Верховною Радою та її комітетами, з міжнародними організаціями та асоціаціями адвокатів інших країн. Більше того, ми відкрито ділимося досвідом розбудови самоврядності і з представниками інших юридичних професій, які тільки починають цей шлях; і з адвокатурами інших країн, особливо пострадянського регіону», - переконана Голова НААУ.
За її оцінкою, в 2020 році цей діалог був особливо активним. Незважаючи на пандемію, у режимі онлайн регулярно відбувалися дискусії, під час яких обговорювалися питання судової реформи, впровадження електронного правосуддя, умови роботи адвокатів під час карантинних обмежень та реальних ризиків для здоров’я.
"2020 рік також став останнім роком впровадження Стратегії НААУ, яка діяла з 2016 року. «Нині ми вийшли на новий етап стратегічного планування, і ухвалили новий документ, який визначає пріоритети розвитку адвокатури до 2023 року. Ми будемо раді почути зворотній зв'язок, ідеї і пропозиції від наших колег, від учасників сьогоднішнього заходу – тим більше, щойно прийнято президентський указ про Стратегію вдосконалення розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства, де є розділ, присвячений саме адвокатурі. План втілення цієї стратегії ми маємо напрацювати спільно і знайти у професійному колі консенсус з приводу тих рецептів, тих кроків, які будуть змінювати адвокатуру, робити її більше незалежною, професійною та захищеною від будь-яких втручань та зовнішніх впливів», - закликала Голова НААУ.
Відкриваючи презентацію звіту, Лідія Ізовітова коротко охарактеризувала його як структурований документ з найбільш повною аналітикою про роботу адвокатського самоврядування в Україні.
Традиційно, такий звіт включає дані про рішення та діяльність національних та регіональних органів; фінансову звітність, статистичні дані, аналіз динаміки ЄРАУ. Водночас, кожного року звіт має особливу тематичну спрямованість, яку визначають ключові події і досягнення, пріоритети діяльності адвокатури у конкретному році.
Під час публічних слухань звіт був презентований за інституційним принципом – кожен керівник вищого органу адвокатського самоврядування представив результати роботи за минулий рік та ключові досягнення.
Із звітом НААУ за 2020 рік можна ознайомитися тут
Популярні новини

Навчання
Не завдає синців: адвокатам розповіли, як розпізнати абʼюз
Під час війни адвокатам доводиться боротися за власну психічну рівновагу. Постійний тиск, емоційне вигорання, токсичне середовище — усе це створює ґрунт для появи аб’юзивної поведінки як у приватному житті, так і в професійному.

Cудова практика
Трудові спори у 2025 році: огляд судової практики
В разі незгоди працівника про переведення його в іншу місцевість, на території якої не тривали активні бойові дії, зі збереженням зарплати та компенсацією за переїзд, то підприємство має право звільнити цього працівника.

Дискусія
Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за…
У сучасних умовах війни дезінформація стала одним із ключових інструментів впливу, який використовується для дестабілізації ситуації в країні, дискредитації інституцій, зокрема і адвокатури, та маніпулювання громадською думкою.

Законодавство
Примусова евакуація дітей: чим має займатися Нацполіція?
На законодавчому рівні сьогодні не визначено чіткого порядку і повноважень органів влади для проведення примусової евакуації дітей із зон бойових дій. А це ускладнює захист їхнього життя в умовах воєнного стану.

За кордоном
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував…
Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.

Законодавство
Як ідентифікувати пряму рекламу?
Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?