Комітети НААУ мають формувати уніфіковані стандарти і єдину політику розвитку адвокатури – Лідія Ізовітова | НААУ

Комітети НААУ мають формувати уніфіковані стандарти і єдину політику розвитку адвокатури – Лідія Ізовітова

Адвокатура
15:36 Ср 07.07.21 1202 Переглядів
Версія для друку

Кожен Комітет, який діє у складі НААУ, має бути для регіональних Комітетів провідником позиції з ключових питань діяльності адвокатури та єдиних цілей і політики, яку проводить Національна асоціація адвокатів України.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час Спільної наради Голів Комітетів 7 липня 2021 року.

Вона нагадала, що перший з них був створений в лютому 2013 року – це був Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ. Далі впродовж першого року діяльності адвокатського самоврядування почали діяти Комітет з питань адвокатської етики та Комітет з міжнародної діяльності. Тобто, три ключові напрямки діяльності НААУ були підсилені за рахунок адвокатів, які були готові вкладати свій час, експертизу, ресурси, часто – власні гроші, офіси, професійні зв’язки у те, щоб розбудувати адвокатське самоврядування, яке тільки починало своє становлення. Наразі в НААУ діє 45 Комітетів з дуже різним фокусом діяльності.

«Всі Комітети були створені тими ентузіастами своєї справи, якими є ви як керівники комітетів, і адвокати, які входять до складу Комітетів. Ви працюєте для всієї адвокатури, для громадян. І ви це відчуваєте. Це відчуває і парламент. Бо всі депутати захотіли працювати з нами. Чому? Тому що по всім висновкам або законопроектам, в яких вони відчувають дефіцит експертизи, вони звертаються в НААУ. Відчули всі нашу професійність, спроможність і зацікавленість в тому, щоб законодавство, яке ми застосовуємо, відстоюючи інтереси наших клієнтів, було більш-менш прийнятне, зрозуміле і дійсно працюючим, щоб ми могли відстоювати права громадян. І це, звичайно, є нашим досягненням», - звернулась до Голів Комітетів Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ закликала керівників Комітетів налагодити зв'язок з регіонами, щоб адвокатура працювала як єдиний злагоджений механізм.

«Національні Комітети мають бути провідниками певних стандартів для регіональних Комітетів. Це у певному сенсі політичний інститут, який формує політику НААУ. Наприклад, як Комітет захисту прав адвокатів. Він має показувати, як повинні працювати адвокати по захисту, які дії мають вчиняти в разі обшуків чи інших дій, як найкраще працювати аналогічному Комітету в регіоні. Колись вважалось так: якщо у нас є Комітет захисту прав адвокатів, то саме цей Комітет повинен сам їхати, бути присутній на обшуках, вчиняти інші дії в регіонах. Але це не так. Він має виробляти позиції, меседжі, документи для всіх адвокатів України», - зазначила Голова НААУ, РАУ.

Вона підкреслила, що в деяких випадках цими документами можуть стати роз’яснення Ради адвокатів України, напрацювання Комітетів або законодавчі норми, які були прийняті за безпосередньої участі адвокатури. Тому рівень відповідальності Голів Комітетів – високий, наголосила Лідія Ізовітова.

«Кожен з вас має розуміти, що саме він і члени його Комітету стоять на позиції розбудови НААУ, є провідниками і інструментом політики, яку проводить НААУ не лише внутрішньої стосовно своїх адвокатів, а й зовнішньої. Кожен з вас формує авторитет нашої організації», - підсумувала Лідія Ізовітова.

У нараді взяли участь також голова ВКДА Сергій Вилков, секретар РАУ Ігор Колесников, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, Голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Володимир Клочков, Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів Олександр Дульський, Комітету  питань безоплатної правової допомоги Олександр Дроздов, Комітету NextGen Сергій Барбашин, Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Олексій Ющенко, Комітету стратегічного розвитку Вадим Красник, Комітету кримінального права Анжеліка Мойсеєва, Комітету сімейного права Ганна Гаро, Комітету господарського права Ганна Осетинська, Комітету з виборчого права Алла Басалаєва, Комітету антикорупційної політики Олександр Готін, Комітету медичного і фармацевтичного права Ірина Сенюта, Комітету з інтелектуальної власності Микола Потоцький, керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик.  

Нагадаємо, в структурі НААУ діють 45 комітетів, які є постійно діючими дорадчими органами.

Популярні новини

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 279

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 470

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 723

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 527

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 408

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1381

Адвокатура

Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного…

Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.

12:53 Ср 31.05.23 432

Анонси

Адвокатам пояснять алгоритм захисту прав дітей у спорах щодо…

8 червня 2023 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему: «Спори про стягнення додаткових витрат на дитину: на що звертати увагу для досягнення позитивного результату?».

16:46 Вт 30.05.23 614

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл