"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ відбудеться дискусія на тему: «Авторське право та суміжні права: ключові законопроекти»

У травні-червні 2021 року у Верховній Раді України було зареєстровано п’ять проектів Законів України, які вносять зміни до законодавства про авторське право та суміжні права (№№ 5552, 5552-1, 5552-2, 5552-3, 5552-4).
З огляду на те, що зазначені вище проекти законів містять окремі полярні положення щодо регулювання відносин охорони і захисту авторських та суміжних прав, а також зважаючи на те, що питання урегулювання діяльності організацій колективного управління залишається однією з невирішених проблем, що обумовлюють участь України у «Списку 301», НААУ ініціює проведення вказаного вище круглого столу.
Дата та час проведення: 7 липня 2021 року о 14:00.
Місце проведення: Національна асоціація адвокатів України, м. Київ, вул. Борисоглібська, 3,6-й поверх.
До участі у заході запрошено народних депутатів України, представників Міністерства економіки України, адвокатів, патентних повірених, судових експертів, науковців, юристів, представників організацій колективного управління майновими авторськими правами та національних і міжнародних бізнес-асоціацій, а також інших зацікавлених організацій.
Модератор: Микола Потоцький, д.ю.н., адвокат, Голова Комітету з інтелектуальної власності, що діє НААУ.
Участь у заході безкоштовна.
Реєстрація обов’язкова за посиланням.
Контактна особа: Аліна Черемис a.cheremys@unba.org.ua
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?