Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У НААУ розпочато серію заходів щодо захисту екологічних прав

У НААУ розпочато серію заходів щодо захисту екологічних прав

Анонси 18:24 Вт 22.06.21 845 Переглядів Версія для друку

У НААУ за ініціативою Комітету з аграрного, земельного та довкілевого права було проведено онлайн-зустріч на тему: «Захист екологічних прав як передумова сталого розвитку країни. Аналіз судової практики». Такі зустрічі було розпочато з метою пошуку шляхів уникнення прогалин у національному законодавстві та широкому висвітленню судової практики з екологічних спорів. Гарантування екологічної безпеки можливе за умови тісної взаємодії всіх суб’єктів екологічних відносин та формуванню єдиної практики застосування екологічних вимог, адже довкілля в нас спільне для всіх, воно не залежить від посади, доходів та освіти.

Модерацію заходу здійснював Олександр Поліводський, Голова Комітету з аграрного, земельного та довкілевого права НААУ, який конструктивно вів діалог із присутніми.

Відкрив зустріч Володимир Кравчук, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, який представив доповідь на тему: «Право громадської організації на звернення до адміністративного суду». Спікер акцентував увагу на актуальних висновках суду, за допомогою яких було сформовано критерії щодо того, яким вимогам повинні відповідати громадські організації (далі – ГО), якщо вони бажають отримати доступ до правосуддя. Із-поміж вимог було названі такі:

  • статут ГО поширюється на спірні відносини;
  • мета створення ГО відповідає заявленому позову;
  • задоволення позовних вимог вплине на права та обов'язки прихильників ГО;
  • ГО має докази звернень до них із проханням надати допомогу;
  • історія існування ГО свідчить про їхню добросовісність.

Дмитро Скрильніков, адвокат, член комітету з дотримання Оргуської конвенції (конвенція Європейської Економічної Комісії ООН про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля), присвятив свою доповідь проблемі доступу до правосуддя в екологічних спорах, зокрема  докладно розкрив питання про діяльність Комітету стосовно  дотримання Оргуської конвенції та зосередив фокус уваги на тому, що  рішення Комітету є обов’язковими для всіх учасників Конвенції. Також доповідач порекомендував ознайомитися з такими корисними матеріалами: «Збіркою висновків Комітету з дотримання Оргуської конвенції» (станом на 5 лютого 2021р.), «Посібником щодо Комітету з дотримання» (друге видання, 2019), «Посібником з реалізації Оргуської конвенції» тощо.

Анна Федун, адвокат, член вищезазначеного Комітету, розповіла про практику Європейського суду з прав людини щодо розгляду екологічних спорів. Особливу увагу зосередила на спорах щодо питань зміни клімату. Презентацію доповідачки можна переглянути за посиланням.

Софія Шутяк, адвокат, заступник Голови Комітету з аграрного, земельного та довкілевого права НААУ, присвятила свій виступ  аналізу прикладів із практики щодо екологічних спорів та наголосила на важливості розвитку серед адвокатів практикик pro bono, зокрема щодо захисту екологічних прав. Презентація доступна за посиланням.

Володимир Гевко, суддя Господарського суду Тернопільської області, викладач Національної школи суддів України, член правління, голова Комітету з дослідження судової практики Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, член Асоціації суддів господарських судів України, завершив обговорення доповіддю про відповідальність за порушення екологічного законодавства, у якій  акцентував увагу на порядку відшкодування шкоди. Презентація доповідача доступна за посиланням.

Детальніше з доповідями фахівців можна ознайомитися, проглянувши презентації спікерів, а також подивившись відеозапис вебінару на сторінці НААУ у Facebook.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2021 - Вісник;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування