НААУ вважає, що неповнолітні та малолітні особи потребують однакового особливого додаткового правового захисту | НААУ

НААУ вважає, що неповнолітні та малолітні особи потребують однакового особливого додаткового правового захисту

Законодавство
15:00 Ср 16.06.21 1526 Переглядів
Версія для друку

В НААУ у співпраці Комітету з кримінального права та процесу та Комітету захисту прав людини здійснено правовий аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо додаткового захисту малолітніх» (реєстр. № 5358 від 12.04.2021). 

Ухвалення вказаного законопроекту, як зазначено в пояснювальній записці до нього, зумовлено необхідністю законодавчого забезпечення додаткового захисту малолітніх осіб. 3 цією метою пропонується встановити кримінальну відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість чи дискримінацію або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів, а також за збут малолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру.

Законопроектом № 5358 пропонується доповнити статтю 300 КК України нормою про додаткову відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів.

За результатами правового аналізу НААУ загалом схвально оцінює ідею ухвалення законопроекту та вважає, що він сприятиме законодавчому забезпеченню додаткового захисту малолітніх осіб.

Водночас вказана стаття Кримінального кодексу України передбачає відповідальність лише за примушування неповнолітніх до участі у створенні зазначених творів.

Тому НААУ звернула увагу на норми міжнародного права та національного законодавства, якими передбачено, що неповнолітні особи, як і малолітні особи, вважаються дітьми й потребують особливого додаткового правового захисту з боку держави. Зазначене, насамперед, стосується захисту прав та інтересів дитини у сфері кримінальної юстиції та вжиття державою ефективних заходів, які сприятимуть убезпечення дитини від втягнення її у вчинення різних кримінальних правопорушень.

Отже, НААУ з метою забезпечення ефективного захисту прав та інтересів дитини пропонує урівняти засоби кримінально-правового характеру, визначені КК України та передбачити відповідальність за втягнення до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію не лише щодо малолітніх, а також і неповнолітніх.

 

 

 

Популярні новини

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 1698

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 6372

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 6051

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 6980

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 6715

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 6499

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 7887

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 7378

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл