"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ вважає, що неповнолітні та малолітні особи потребують однакового особливого додаткового правового захисту

В НААУ у співпраці Комітету з кримінального права та процесу та Комітету захисту прав людини здійснено правовий аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо додаткового захисту малолітніх» (реєстр. № 5358 від 12.04.2021).
Ухвалення вказаного законопроекту, як зазначено в пояснювальній записці до нього, зумовлено необхідністю законодавчого забезпечення додаткового захисту малолітніх осіб. 3 цією метою пропонується встановити кримінальну відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість чи дискримінацію або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів, а також за збут малолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру.
Законопроектом № 5358 пропонується доповнити статтю 300 КК України нормою про додаткову відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів.
За результатами правового аналізу НААУ загалом схвально оцінює ідею ухвалення законопроекту та вважає, що він сприятиме законодавчому забезпеченню додаткового захисту малолітніх осіб.
Водночас вказана стаття Кримінального кодексу України передбачає відповідальність лише за примушування неповнолітніх до участі у створенні зазначених творів.
Тому НААУ звернула увагу на норми міжнародного права та національного законодавства, якими передбачено, що неповнолітні особи, як і малолітні особи, вважаються дітьми й потребують особливого додаткового правового захисту з боку держави. Зазначене, насамперед, стосується захисту прав та інтересів дитини у сфері кримінальної юстиції та вжиття державою ефективних заходів, які сприятимуть убезпечення дитини від втягнення її у вчинення різних кримінальних правопорушень.
Отже, НААУ з метою забезпечення ефективного захисту прав та інтересів дитини пропонує урівняти засоби кримінально-правового характеру, визначені КК України та передбачити відповідальність за втягнення до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію не лише щодо малолітніх, а також і неповнолітніх.
Популярні новини

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.