НААУ вважає, що неповнолітні та малолітні особи потребують однакового особливого додаткового правового захисту | НААУ

НААУ вважає, що неповнолітні та малолітні особи потребують однакового особливого додаткового правового захисту

Законодавство
15:00 Ср 16.06.21 1593 Переглядів
Версія для друку

В НААУ у співпраці Комітету з кримінального права та процесу та Комітету захисту прав людини здійснено правовий аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо додаткового захисту малолітніх» (реєстр. № 5358 від 12.04.2021). 

Ухвалення вказаного законопроекту, як зазначено в пояснювальній записці до нього, зумовлено необхідністю законодавчого забезпечення додаткового захисту малолітніх осіб. 3 цією метою пропонується встановити кримінальну відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість чи дискримінацію або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів, а також за збут малолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру.

Законопроектом № 5358 пропонується доповнити статтю 300 КК України нормою про додаткову відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів.

За результатами правового аналізу НААУ загалом схвально оцінює ідею ухвалення законопроекту та вважає, що він сприятиме законодавчому забезпеченню додаткового захисту малолітніх осіб.

Водночас вказана стаття Кримінального кодексу України передбачає відповідальність лише за примушування неповнолітніх до участі у створенні зазначених творів.

Тому НААУ звернула увагу на норми міжнародного права та національного законодавства, якими передбачено, що неповнолітні особи, як і малолітні особи, вважаються дітьми й потребують особливого додаткового правового захисту з боку держави. Зазначене, насамперед, стосується захисту прав та інтересів дитини у сфері кримінальної юстиції та вжиття державою ефективних заходів, які сприятимуть убезпечення дитини від втягнення її у вчинення різних кримінальних правопорушень.

Отже, НААУ з метою забезпечення ефективного захисту прав та інтересів дитини пропонує урівняти засоби кримінально-правового характеру, визначені КК України та передбачити відповідальність за втягнення до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію не лише щодо малолітніх, а також і неповнолітніх.

 

 

 

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1454

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2746

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4162

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4416

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5860

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13666

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11027

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл