Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ вважає, що неповнолітні та малолітні особи потребують однакового особливого додаткового правового захисту

НААУ вважає, що неповнолітні та малолітні особи потребують однакового особливого додаткового правового захисту

Законодавство 15:00 Ср 16.06.21 1058 Переглядів Версія для друку

В НААУ у співпраці Комітету з кримінального права та процесу та Комітету захисту прав людини здійснено правовий аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо додаткового захисту малолітніх» (реєстр. № 5358 від 12.04.2021). 

Ухвалення вказаного законопроекту, як зазначено в пояснювальній записці до нього, зумовлено необхідністю законодавчого забезпечення додаткового захисту малолітніх осіб. 3 цією метою пропонується встановити кримінальну відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість чи дискримінацію або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів, а також за збут малолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру.

Законопроектом № 5358 пропонується доповнити статтю 300 КК України нормою про додаткову відповідальність за втягнення малолітньої особи до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, або примушування малолітньої особи до участі у створенні таких творів.

За результатами правового аналізу НААУ загалом схвально оцінює ідею ухвалення законопроекту та вважає, що він сприятиме законодавчому забезпеченню додаткового захисту малолітніх осіб.

Водночас вказана стаття Кримінального кодексу України передбачає відповідальність лише за примушування неповнолітніх до участі у створенні зазначених творів.

Тому НААУ звернула увагу на норми міжнародного права та національного законодавства, якими передбачено, що неповнолітні особи, як і малолітні особи, вважаються дітьми й потребують особливого додаткового правового захисту з боку держави. Зазначене, насамперед, стосується захисту прав та інтересів дитини у сфері кримінальної юстиції та вжиття державою ефективних заходів, які сприятимуть убезпечення дитини від втягнення її у вчинення різних кримінальних правопорушень.

Отже, НААУ з метою забезпечення ефективного захисту прав та інтересів дитини пропонує урівняти засоби кримінально-правового характеру, визначені КК України та передбачити відповідальність за втягнення до участі у створенні творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію не лише щодо малолітніх, а також і неповнолітніх.

 

 

 

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування