НААУ звернеться до Рахункової палати щодо перевірки використання коштів у БПД | НААУ

НААУ звернеться до Рахункової палати щодо перевірки використання коштів у БПД

БПД
19:52 Чт 10.06.21 3338 Переглядів
Версія для друку

НААУ звернеться до Рахункової палати, аби перевірити використання коштів бюджету у системі безоплатної правової допомоги.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Комітету з питань правової політики.

Причиною для такого звернення стала наявність заборгованості перед адвокатами за надання безоплатної правничої допомоги. Про це НААУ відомо зі звернень адвокатів, які повідомляють про те, що під приводом претензій до їхніх процесуальних документів гонорари не виплачують вчасно. При цьому заборгованість перед адвокатами не ліквідується через начебто перерозподіл бюджету на організаційні витрати та переноситься на наступні роки.

Голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Володимир Ватрас  підтримав цю пропозицію і також запропонував, аби НААУ звернулася і до парламентського комітету з цього питання. Він зазначив, що йому відомо про те, що «в окремих областях адвокати не отримують винагороду по БПД до півроку».

«Вживайте заходів, якщо ми виділяємо достатньо коштів (законом про державний бюджет), то зробіть так, щоб адвокати своєчасно отримували кошти за свою роботу», - сказав депутат, звертаючись до представників Міністерства юстиції, які брали участь у засіданні Комітету ВР.

В ході засідання Голова НААУ зауважила, що бюджетні кошти на фінансування системи БПД використовуються диспропорційно: більш витрат забирає адміністративна діяльність власне центрів БПД, а менша частина витрачається на оплату адвокатів.

В цьому контексті Голова НААУ, РАУ повідомила, що НААУ готує законопроект, яким буде запропоновано передати безоплатну правничу допомогу, яку надають адвокати, до органів адвокатського самоврядування.

«Ми розпочали підготовку законопроекту, щоб організацію БПД ми певним чином поділили, і певні питання віддали адвокатурі. Наші органи адвокатського самоврядування, які діють за внески, мають стійкі інституційні структури і можуть самі зробити організацію системи БПД в тій частині, яку забезпечують адвокати. Це буде для держави дешевше, ніж те що відбувається наразі», - сказала Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, за даними Звіту про роботу БПД за 2020 рік, в середньому адвокати отримують 2600 грн за виконане доручення.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 689

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2133

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2387

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3832

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13495

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл