"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Законопроект про право адвокатів на травматичну зброю рекомендований Комітетом ВР до прийняття за основу

Національна асоціація адвокатів України в цілому схвалює законопроект №4612 «Про внесення змін до статті 23 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності» та підтримує його прийняття за основу у першому читанні.
Про це повідомив Секретар РАУ Ігор Колесников на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики.
Законопроект передбачає надання права адвокатам на придбання, зберігання, носіння та застосування засобів активної оборони вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тобто, травматичної зброї.
Документ вже отримав позитивний висновок бюджетного Комітету ВР, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Інституту законодавства Верховної Ради та НААУ.
Профільний комітет ВР рекомендує прийняти законопроект у першому читанні за основу.
«НААУ підтримує законопроект № 4612, але просить надати можливість спільно попрацювати саме з питання доопрацювання положень цього законопроекту, щоб ми отримали дійсно гарний продукт – не тільки право, а робочу норму, яка призведе не до того, щоб адвокати використовували травматичну зброю, а щоб в суспільстві була культура поводження зі зброєю і неможливість ототожнення адвокатів з їхніми клієнтами», - підкреслив Ігор Колесников.
В ході доопрацювання, за його словами, у документі необхідно уточнити порядок припинення права на носіння травматичної зброї для адвокатів, які притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а також передбачити можливість поширити таке право і на травматичну зброю іноземного виробництва.
Саме ототожнення адвокатів з клієнтами НААУ вважає головною причиною скоєння проти адвокатів незаконних дій і пропонує встановити відповідальність за це на законодавчому рівні.
«Немає сумніву, що через замахи, вбивства, тілесні ушкодження, які спричиняють адвокатам, стаються через їхню професійну діяльність. В певній більшості випадків саме ототожнення адвокатів з клієнтами провокувало певних осіб на незаконні дії. Тому питання культури поводження зі зброєю та законодавчого врегулювання введення відповідальності за ототожнення адвокатів з клієнтами потрібно ґрунтовно обговорювати, в тому числі, і в цьому законопроекті», - зазначив Ігор Колесников.
Як відомо, впродовж 2013-2020 років до НААУ надійшло 10 повідомлень про вбивство адвокатів, 9 – про замахи на життя, 57 – про фізичну розправу з адвокатами, 59 – про погрози адвокатам. НААУ вважає, що 85% фактів порушень професійних прав та гарантій адвокатської діяльності сталися через здійснення адвокатами професійних обов’язків.
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.