На Тернопільщині відкрито два осередки дослідження історії адвокатури | НААУ

На Тернопільщині відкрито два осередки дослідження історії адвокатури

Різне
9:00 Чт 03.06.21 1440 Переглядів
Версія для друку

У травні на Тернопільщині за ініціативи керівника Центру досліджень адвокатури і права Ірини Василик та сприяння НААУ, Ради адвокатів Тернопільської області урочисто відкрито два навчально-наукові центри вивчення історії адвокатури.

У Тернополі на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету почала працювати Студія історії адвокатури Тернопільщини. Національна асоціація адвокатів України профінансувала виготовлення наочного матеріалу, підготовленого Центром дослідження адвокатури і права, а Рада адвокатів Тернопільської області подбала про технічне оснащення осередку. Для Студії історії адвокатури Тернопільщини було виготовлено наочні матеріали як на загальноукраїнські теми: «Монастирські та архієрейські адвокати (стряпчі) XVII – XVIII століть», «Адвокатура Гетьманщини», «Адвокати державники: президенти та прем’єр-міністри України», так і присвячені історії місцевої адвокатури: «Адвокатура Тернопілля на переломі XIX – XX століть», «Славетні адвокати Тернополя першої половини XX століття» та стенди про видатних адвокатів – першого українця-міського голову Тернополя Володимира Лучаковського та ученого-правника Станіслава Дністрянського.

Керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик передала у бібліотеку факультету книги з історії адвокатури, що забезпечить впровадження наукових здобутків Центру у навчальний процес.

"Студія історії адвокатури Тернопільщини  – це професійний майданчик для взаємодії адвокатів і студентської молоді, креативний простір для наукових заходів і професійних майстер-класів адвокатів. У планах Центру досліджень адвокатури і права НААУ та керівництва факультету – відкриття на юридичному факультеті «Офісу адвоката», де студенти могли б пізнавати основи та секрети адвокатської майстерності", - говорить про це проект Ірина Василик.

25 травня у місті Чорткові Тернопільської області було урочисто відкрито кабінет-музей адвокатури Чортківщини на базі Чортківського навчально-наукового Інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету.

"Про непересічність події свідчила участь у заході відомих адвокатів Чорткова та високоповажних представників духовенства різних конфесій. Знаково, що кабінет-музей, а також меморіальну дошку провідному адвокату краю Антіну Горбачевському освятили Єпископ Бучацький УГКЦ Дмитро Григорак та настоятель найдавнішої православного храму Чорткова -  церкви Успіння Пресвятої Богородиці о. Мирон Карач. Владика Дмитро Григорак у своєму слові відзначив, що нашим людським обов’язком є шана героям і адвокатам, які проголошували і будували Українську державу в минулому і тепер", - розповідає Ірина Василик.

В урочистій церемонії відкриття кабінету-музею взяли  участь представники адвокатури та юридичної спільноти Чорткова та професорсько-викладацький склад Чортківського навчально-наукового Інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ. Серед гостей свята були:  директор Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Гамбаль М.І., головний державний виконавець Чортківського відділу ДВС Кравчук Г.В., доктор економічних наук, директор ВСП «Чортківський фаховий коледж економіки та підприємства»  Жовковська Т.Т., адвокати: Садовський М.Д., Вітковський В.С., Волинець С.А., Крива І.І., Гук В.С., Каліннікова М.О., Дядик Я.Б.

Директор Чортківського навчально-наукового Інституту підприємництва і бізнесу ЗУНУ Надія Кульчицька у привітальній промові наголосила на важливості даної події для інтелектуального процвітання краю, адже об'єднуються науковці, правники, духовенство та громадськість на шляху дослідження історії та збереження історичної пам’яті. Надія Кульчицька висловила слова вдячності усім причетним до створення кабінету-музею адвокатури Чортківщини.

З вітальними словами до присутніх звернувся Голова ради адвокатів Чортківщини Микола Камінський.

Керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик розповіла про роль адвокатів у проголошенні незалежності України і збереженні атрибутів державності упродовж XX століття. Також презентувала навчальні стенди для кабінету-музею та подарувала для бібліотеки Інституту видання НААУ з історії адвокатури. Наочний матеріал, підготовлений за фінансової підтримки Національної асоціації адвокатів України, включив, окрім загальноукраїнських тематичних стендів, також і локальну тематику, зокрема, «Видатні українські адвокати Чортківського краю першої половини XX століття», «Адвокатура Тернопілля на переломі XIX – XX століть», «Антін Якович Горбачевський: адвокат, громадський і політичний діяч», «Володимир Електорович: адвокат і борець за незалежність України». У кабінеті-музеї можна ознайомитись не тільки з навчальними стендами, а також з виставкою книг «Адвокати в українському державотворенні».

"Чортківський навчально-науковий інститут підприємництва і бізнесу  – це не тільки центр підготовки нашої майбутньої професійної зміни, а й місце історичної пам’яті української адвокатури. У добу Австро-Угорщини у цій будівлі розташовувався окружний суд. Тут, з 1893 року, заснувавши власну адвокатську канцелярію, працював видатний адвокат Антін Горбачевський. Хочеться відзначити найвищою повагою ініціативу місцевої громадськості Чорткова та окремих меценатів щодо вшанування визначного земляка-адвоката Антіна Горбачевського встановленням меморіальної дошки на його честь на стіні колишньої будівлі окружного суду. Висловлюю щиру подяку Національній асоціації адвокатів України за фінансову підтримку у виготовленні наочності, Раді адвокатів Тернопільської області за фінансовий вклад у технічне оснащення кабінету-музею, адвокатам міста Чорткова за небайдужість до історії адвокатури свого краю, меценатам за виготовлення меморіальної дошки на честь А. Горбачевського, директору Коледжу Тетяні Жовковській, директору Чортківської другої загальноосвітньої школи Руслану Кульчицькому за змістовну доповідь про Антіна Горбачевського, державному виконавцю Галині Кравчук за допомогу і, особливо, директору Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Надії Кульчицькій – за організацію і проведення цього гарного свята! Відкриття двох осередків вивчення історії адвокатури – знакова подія для Тернопілля. Сподіваємося на активну діяльність Студії історії адвокатури Тернопільщини та Кабінету-музею адвокатури Чортківщини на благо розвитку та утвердження статусу і престижу української адвокатури в державі та суспільстві", - наголошує керівник Центру досліджень історії адвокатури і права при НААУ.

 

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1759

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3042

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4452

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4710

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6158

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13689

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11033

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11073

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл