У НААУ обговорили актуальні проблеми доступу до правосуддя | НААУ

У НААУ обговорили актуальні проблеми доступу до правосуддя

Різне
14:02 Вт 01.06.21 1059 Переглядів
Версія для друку

У НААУ за ініціативою Секції доступу до правосуддя Комітету захисту прав людини та у співпраці з Комітетом з питань безоплатної правової допомоги, що діє у складі НААУ відбувся круглий стіл, який присвячений проблемам доступу до правосуддя та зловживанню останнім зі сторони суду.

Під час заходу учасники круглого столу звернули увагу на питання функціонування судової влади в Україні, стан доступу до правосуддя, організаційні питання діяльності суду в контексті доступу до правосуддя, процесуальні аспекти впливу на доступ до правосуддя, а також на необхідність удосконалення нормативно-правової бази з метою уникнення порушень та вільного доступу до правосуддя.

Модератором заходу виступив адвокат, Голова Секції доступу до правосуддя Комітету захисту прав людини НААУ Вадим Риков, який у своїй доповіді зауважив: “Сьогодні у контексті реалізації принципу змагальності сторін та відкритості, принцип доступу до правосуддя реалізується на практиці не повністю у будь-якій з трьох судових інстанцій”. Також адвокат звернув увагу на проблеми, які пов'язані з розглядом матеріалів адміністративного правопорушення за процедурою діючого КУпАП та встановлення невідповідності судовій практиці й реалізації принципу розподілу влади: “Розглядаючи протокол про адміністративне правопорушення суддя у своєму статусі реалізує дві функції. Перша - це правосуддя, а друга - особа, яка підтримує цей самий протокол, що за своїм змістом не відповідає основоположним принципам правосуддя”.

Адвокат, Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє у складі НААУ, д.ю.н, доцент, заслужений юрист України Олександр Дроздов розповів про те, що саме означає доступ до правосуддя: “Відповідно до міжнародного та європейського права з прав людини поняття доступу до правосуддя зобов’язує держави гарантувати право кожної особи на звернення до суду (за певних обставин, до альтернативного органу вирішення спорів), з метою отримання юридичного захисту, у разі якщо права особи були порушені. Таким чином, це також право, яке допомагає особі домогтися реалізації своїх прав”. Також адвокат зазначив: “Доступ до правосуддя охоплює низку людських прав, а саме право на справедливий суд та ефективний засіб правового захисту. Права доступу до правосуддя в Хартії основних прав ЄС можуть кореспондуватися з тими, що передбачені в ЄКПЛ. Саме тому судова практика ЄСПЛ є важливою для тлумачення прав Хартії. Обидва акти наголошують, що права на ефективний засіб правового захисту та справедливий суд мають насамперед забезпечуватися на національному рівні”.

Також до обговорення проблем доступу до правосуддя долучилися адвокати, члени Комітету захисту прав людини: Олег Поваляєв та Ровшанбек Розметов; судді цивільної палати Київського апеляційного суду: Олена Лапчевська  та Людмила Сушко.

За результатами обговорення експерти дійшли висновку, що доступ до правосуддя є невід’ємним складником права на справедливий судовий розгляд та принципу верховенства права, а тому внесення змін до вітчизняного законодавства та приведення його до міжнародних стандартів є необхідною умовою для вирішення всіх нагальних проблем доступу до правосуддя.

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 2096

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3374

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4782

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 5040

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6489

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13702

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11039

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11077

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл