"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Реформування будівельного законодавства є нагальним питання сьогодення


24 травня у НААУ за ініціативою Комітету з будівельного права відбувся Круглий стіл на тему: «Порушення прав громадян та забудовників контролюючими органами, систематичні зловживання, порушення та перевищення повноважень з боку державних службовців ДАБІ та Департаменту містобудування та архітектури».
Модераторами заходу виступили адвокати: Голова Комітету з будівельного права Олег Поваляєв та член цього ж Комітету Ігор Андрєєв.
Під час дискусії були розглянуті проблемні та актуальні питання, зокрема:
⁃ Як забудовнику розпочати будівництво у 2021 році?
⁃ Яким чином і чи взагалі функціонують ДАБІ та ДІАМ?
⁃ З якими проблемами забудовнику доводиться зіткнутися в ході будівництва?
⁃ Існування колізій та дискрецій у будівельному законодавстві.
Під час обговорення учасники круглого столу дійшли висновку, що наразі будівельне право є правом неузгодженостей, неточностей та дискрецій, а тому реформування будівельного законодавства є нагальним питанням і потребує кропіткої роботи в частині уніфікації всіх законів та підзаконних нормативно-правових актів, а також напрацюванні методичних рекомендацій для забудовників.
За результатами обговорення було вирішено створити на базі Комітету з будівельного права НААУ робочу групу, яка буде направлена на удосконалення будівельного законодавства шляхом надання рекомендацій профільним Комітетам ВРУ, Міністерству розвитку громад та територій України стосовно розробки законопроектів, що регулюють будівельне право та їх уніфікації, а також робоча група поставить перед собою завдання розробки методичних рекомендацій для забудовників. Таку ініціативу висловлили Олег Поваляєв та Ігор Андрєєв.
Участь у заході взяли члени Комітету з будівельного права НААУ, а також представники Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Бочарова та Ірина Казімірова, Заступник Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України Тарас Лилик, віце-президент - виконавчий директор Будівельної Палати України Анатолій Дронь, головний науковий співробітник Інституту законодавства ВРУ Юрій Манцевич, координатор урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" Оксана Величко, виконавчий директор ГО “Українське співтовариство будівельного права” Артем Кисельов.
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.