Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Реформування будівельного законодавства є нагальним питання сьогодення

Реформування будівельного законодавства є нагальним питання сьогодення

Адвокатура 11:24 Чт 27.05.21 821 Переглядів Версія для друку

24 травня у НААУ за ініціативою Комітету з будівельного права відбувся Круглий стіл на тему: «Порушення прав громадян та забудовників контролюючими органами, систематичні зловживання, порушення та перевищення повноважень з боку державних службовців ДАБІ та Департаменту містобудування та архітектури».

Модераторами заходу виступили адвокати: Голова Комітету з будівельного права Олег Поваляєв та член цього ж Комітету Ігор Андрєєв.

Під час дискусії були розглянуті проблемні та актуальні питання, зокрема:

 ⁃ Як забудовнику розпочати будівництво у 2021 році?

 ⁃ Яким чином і чи взагалі функціонують ДАБІ та ДІАМ?

 ⁃ З якими проблемами забудовнику доводиться зіткнутися в ході будівництва?

 ⁃ Існування колізій та дискрецій у будівельному законодавстві.

Під час обговорення учасники круглого столу дійшли висновку, що наразі будівельне право є правом неузгодженостей, неточностей та дискрецій, а тому реформування будівельного законодавства є нагальним питанням і потребує кропіткої роботи в частині уніфікації всіх законів та підзаконних нормативно-правових актів, а також напрацюванні методичних рекомендацій для забудовників.

За результатами обговорення було вирішено створити на базі Комітету з будівельного права НААУ робочу групу, яка буде направлена на удосконалення будівельного законодавства шляхом надання рекомендацій профільним Комітетам ВРУ, Міністерству розвитку громад та територій України стосовно розробки законопроектів, що регулюють будівельне право та їх уніфікації, а також робоча група поставить перед собою завдання розробки методичних рекомендацій для забудовників. Таку ініціативу висловлили Олег Поваляєв та Ігор Андрєєв.

Участь у заході взяли члени Комітету з будівельного права НААУ, а також представники Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Бочарова та Ірина Казімірова, Заступник Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України Тарас Лилик, віце-президент - виконавчий директор Будівельної Палати України Анатолій Дронь, головний науковий співробітник Інституту законодавства ВРУ Юрій Манцевич, координатор урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" Оксана Величко, виконавчий директор ГО “Українське співтовариство будівельного права” Артем Кисельов.

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування