"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ та Федерація Є-спорту України домовилися про співпрацю



Меморандум про співпрацю підписали Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та Голова правління Федерації Є-спорту України (UESF) Іван Данішевський.
У ході зустрічі Іван Данішевський та операційний директор Федерації кіберспорту України Едуард Анохін представили основні напрямки діяльності. Зокрема, Федерація розвиває інфраструктуру, проводить навчання кіберспортсменів, здійснює захист інтересів українського кіберспорту, займається розробкою регламентів, правил проведення змагань, а також нормативно-правових документів у сфері кіберспорту. За час своєї роботи Федерація кіберспорту України досягла визнання кіберспорту офіційним видом спорту в нашій країні, відкрила 23 регіональних відділення, провела більш ніж 320 турнирів.
Меморандум про співпрацю з НААУ передбачає спільне проведення наукової та практичної діяльності, зокрема, наукові, просвітницькі та навчальні заходи для підготовки спеціалістів з надання правової підтримки представникам галузі кіберспорту.
Окремими напрямком співпраці визначено формування нормативно-правової бази, зокрема, надання експертних висновків та проектів нормативно-правових актів, що стосуються питань розвитку кіберспорту на території України та за її межами.
У складі НААУ відповідною сферою займається Комітет з ІТ-права, створений для сприяння розвитку ІТ-права, ІТ-технологій та ІТ-бізнесу, розширення спеціалізованих практик у сфері інформаційних технологій та ефективного захисту прав людини.
Під час зустрічі з представниками UESF Голова НААУ Лідія Ізовітова запропонувала для практичної реалізації Меморандуму підготувати серію навчальних заходів для адвокатів у новій для них тематиці на базі Вищої школи адвокатури. Спільно з головою Комітету з ІТ-права Артемом Афяном були обговорені й інші формати публічних і неформальних заходів, які б привернули увагу адвокатів до перспектив розвитку кіберспорту в Україні.
Відповідно до укладеного Меморандуму, Сторони також планують спільні національні та міжнародні проекти, спрямовані на розвиток кіберспорту на території України та за її межами, покращення іміджу України як високотехнологічної держави, формування її інвестиційної та туристичної привабливості.
Федерація кіберспорту України (UESF) — всеукраїнська громадська організація, створена 2018 року для популяризації і розвитку комп'ютерного спорту в Україні. UESF є офіційним членом International Esports Federation (IESF), Global Esports Federation (GEF), Esports Europe Federation (EEF), World Esports Consortium (WESCO), Belt and Road International Esports Association Alliance (B&R IEAA) і займається проведенням кіберспортивних заходів та розвитком кіберспорту в цілому.
Популярні новини

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.