"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
За 5 років по справі про вбивство адвоката Юрія Грабовського досі не покарано винних
З такою заявою до НААУ звернувся адвокат Сергій Вилков, який представляє потерпілу, сестру Юрія Грабовського - Ольгу.
Це питання включено до порядку денного спільного засідання Комітетів НААУ щодо захисту прав потерпілих у резонансних кримінальних справах.
Під час засідання Сергій Вилков розповів про обставини розгляду кримінального провадження щодо вбивства Юрія Грабовського.
Так, розгляд справи триває у закритому режимі в Шевченківському суді. З 2016 року відбулось понад 220 судових засідань, кілька разів змінювалась колегія суддів, прокурори та адвокати.
Як відомо, Юрія Грабовського було викрадено та вбито у березні 2016 року. Адвокати, які наразі представляють потерпілу – сестру Юрія Грабовського Ольгу, не мають сумніву, що цей злочин вчинено виключно через професійну його діяльність.
«Він був захисником одного з двох десантників ГРУ Олександрова. Коли у нього була достатня кількість доказів для суду, його викрали і по-звірячому вбили. Дві особи є підсудними у Шевченківському суді по цій справі. На початку один з них давав відповідні покази як все було, але на сьогодні вони мовчать. Тобто, наразі по цій справі триває збір показів», - наголосив Сергій Вилков. Адвокат повідомив, що на наступному судовому засіданні заплановано заслухати покази обвинувачених.
Багато доказів суд просто не врахував. Зокрема, відео з камер спостереження та відеозвернення Юрія Грабовського, яке було записане після його викрадення і поширене в ЗМІ в останні дні його життя.
«Ми могли бачити, коли за нашим колегою, захисником у резонансній справі того часу Юрієм Грабовським проводили спостереження особи, яких досі не встановлено. Тому ми можемо зробити висновок, що його викрадення та подальше вбивство було контрольоване кимось. Є відео, воно зберіглося і про це говорив головний військовий прокурор, що ці особи заходили. Крім того, зник і один з ключових свідків, який бачив, як ці дві особи заходили до нього в офіс. Це теж дивно. Хто наказав йому зникнути? Може змусив чи певним шантажем наказав йому зникнути? Ці запитання без відповіді», - повідомив Сергій Вилков.
Він наголосив і на слабкому правовому становищі захисників потерпілої по цій справі.
«Звичайно, у представника потерпілої сторони хоч і існують процесуальні права, але вони настільки обмежені, що ми сподіваємося на професіоналізм сторони обвинувачення – слідчих і прокурорів, які теж реформовані і які з професійної точки зору навіть не знають, як розслідувати ту чи іншу категорію справ. Тому треба підсилювати і права потерпілих, і їх представників, щоб адвокати могли збирати відповідні докази і в подальшому, щоб надавалася оцінка цим доказам», - підсумував Сергій Вилков.
Відео заходу можна переглянути тут
Популярні новини

Cудова практика
АО мають виконувати норматив з працевлаштування осіб з…
Адвокатські обʼєднання підпадають під дію Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» як роботодавці. Тож зобовʼязані виконувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю.

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.