"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ відбудеться панельна дискусія, присвячена обговоренню гендерних аспектів у сімейних правовідносинах

Принцип гендерного паритету та партнерства між чоловіками та жінками у сімейних правовідносинах закріплений в Конституції України та Сімейному кодексі, інших актах законодавства. Водночас на практиці сфера сімейних правовідносин залишається достатньо консервативною із збереженим традиційним підходом до розподілу ролей між чоловіком та жінкою, яка обумовлюється, в першу чергу, ознакою статі.
Незважаючи на те, що протягом останніх років спостерігається тенденція зміни розуміння підходу до гендерної рівності учасників сімейних правовідносин, зокрема під час розгляду вказаної категорії справ судами, залишається багато проблемних питань щодо яких наразі лише формується правозастосовча практика.
Саме тому НААУ за ініціативою Комітету з питань гендерної політики та Комітету з сімейного права проведе панельну дискусію на тему: «Гендерні аспекти у сімейних правовідносинах», яка має на меті привернути увагу адвокатської спільноти до найбільш актуальних питань у сфері сімейних правовідносин та обговорити гендерний аспект порушеної проблематики.
Під час заходу планується обговорити такі питання:
1. Вирішення спорів між батьками щодо місця проживання, участі у вихованні та утриманні дитини: баланс рівних можливостей чи переваги за статтю?
2. Домашнє насильство: гендерний характер та наслідки для дитини (членів сім’ї).
3. Відповідальність батьків за своїх дітей: принцип рівності, індивідуальний підхід чи формальність?
4. Спори про поділ майна подружжя: гендерний аспект.
5. Дитина на замовлення: сімейні стереотипи та гендерний баланс в питаннях народження і усиновлення.
Модератор: Ольга Поєдинок – адвокат, к.ю.н., заступник Голови Комітету з питань гендерної політики, що діє в складі НААУ, Голова правління ГО «Студія сучасного права», член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень».
Серед спікерів:
Ганна Гаро - адвокат, сімейний медіатор, к.ю.н., Голова Комітету з сімейного права НААУ;
Лариса Гретченко - керівник Центру «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ;
Світлана Савицька – адвокат, к.ю.н., заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень» та ГО «Студія сучасного права»;
Христина Кіт - адвокат, голова ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», член Комітету з сімейного права НААУ;
Анастасія Зернова – адвокат, член Комітету з питань гендерної політики, що діє у складі НААУ.
Дата проведення заходу: 7 червня 2021 року о 15.00
Місце проведення: онлайн-платформа Zoom
Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/Db0IJtx
Контактна особа: Мотіна Галина, e-mail: h.motina@unba.org.ua
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.