21 травня відбудеться спільне засідання комітетів щодо захисту прав потерпілих у резонансних кримінальних справах
21 травня о 13:00 Голова НААУ Лідія Ізовітова скликає спільне засідання комітетів НААУ, присвячене випадкам порушень прав потерпілих та адвокатів у резонансних кримінальних справах. Захід буде транслюватися онлайн.
У заході візьмуть участь керівники та члени Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності та Комітету з питань верховенства права.
До порядку денного засідання внесено розгляд заяви адвокатів у справі про вбивство Юрія Грабовського, які представляють потерпілу – сестру Юрія Грабовського Ольгу. З 2016 року у цій справі відбулось понад 220 судових засідань, з численними перенесеннями розгляду справи, зміною суддів, прокурорів та адвокатів обвинувачених. Розгляд справи проводиться у закритому режимі колегією суддів Шевченківського районного суду міста Києва. Жорстоке вбивство відомого адвоката, заступника Голови ВКДКА Юрія Грабовського сталося у березні 2016 року і мало міжнародний резонанс.
Під час засідання також буде розглянута заява адвоката Тетяни Костіної, яка представляє потерпілого Олексія Подольського у справі Гонгадзе-Подольського, щодо порушень прав захисника під час судового розгляду цієї справи. У документах, поданих до профільного комітету НААУ, адвокат вказує на численні порушення з боку суддів Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду. Зокрема, ухвалою суду адвокат видалена з залу засідань та усунута від розгляду справи; при цьому адвокат доводить, що ухвала є не лише незаконною, але і підробною і не була оголошена під час судового засідання. Раніше суд також позбавив потерпілого Подольського права бути присутнім при розгляді справи.
Перешкоджання до здійснення правомірної діяльності Костіної Т.В. з надання правової допомоги потерпілому Подольському О.І., вчинене службовими особами Верховного Суду наразі розслідується у Національній поліції.
На засіданні комітетів НААУ також будуть розглянуті порушення прав адвоката і потерпілої у справі про вбивство Олеся Бузини. Із відповідною доповіддю виступить адвокат потерпілої Артем Захаров. Наразі справа розглядається у Шевченківському районному суді м. Києва. У Європейському суді з прав людини вже зареєстрована справа «Бузина проти України».
Захід буде транслюватися онлайн на офіційних ресурсах НААУ.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.