У НААУ відбудеться фахове обговорення щодо доказового значення висновку психолога (психологічного дослідження) та судово-психологічної експертизи у сімейних справах | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У НААУ відбудеться фахове обговорення щодо доказового значення висновку психолога (психологічного дослідження) та судово-психологічної експертизи у сімейних справах

Анонс
11:00 Пн 17.05.21 1997 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права, Комітету з цивільного права та процесу, Комітету експертного забезпечення адвокатської діяльності, ГО «Центр сімейно-правових досліджень» організовує круглий стіл на тему: «Доказове значення висновку психолога (психологічного дослідження) та судово-психологічної експертизи у сімейних справах».

Дата та час проведення: 10 червня 2021 року, 14.00 - 18.00

Місце проведення: онлайн платформа Zoom

Мета проведення круглого столу:

  • визначити, хто є психологом, який має право працювати з дітьми;
  • проаналізувати статус психолога як учасника справи в рамках цивільного судочинства; у разі необхідності запропонувати відповідні зміни до чинного законодавства;
  • з’ясувати чи є різниця між психологом та судовим експертом, порядок звернення до психолога та юридичне оформлення проведеної психологом роботи;
  • з’ясувати процесуальне значення висновку психологічного дослідження, висновку експертного дослідження, експертного висновку;
  • розглянути зміст висновків психологів за результатами роботи в сімейних справах;
  • обговорити підстави залучення психолога до сімейних справ, необхідність дозволів на проведення психологічного дослідження дитини, принцип конфіденційності;
  • з’ясувати межі діяльності психолога в сімейних справах, використання відповідних методик, відмінності роботи лише з дитиною та всією сім’єю;
  • проаналізувати судову практику оцінки судом  висновків психологів  та висновків судово-психологічних експертиз в якості доказів;
  •  узагальнити висновки круглого столу з цього питання.

Модератор: Світлана Савицька, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, адвокат, к.ю.н.

Доповідачі: адвокати, члени Комітетів НААУ, психологи, науковці, судові експерти, а саме:

- Лариса Гретченко, адвокат, медіатор, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, Керівник Центру “Адвокат дитини” Вищої школи адвокатури НААУ.

- Віоллета Федчишина, адвокат, проректор з наукової роботи ВША, кандидат економічних наук, голова Комітету експертного забезпечення адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ, член Експертної ради НААУ, професор кафедри оперативно-розшукової діяльності Університету державної фіскальної служби України.

- Олег Простибоженко, адвокат, к.ю.н., Голова Комітету з цивільного права та процесу НААУ, голова правління Центру сімейно-правових досліджень.

- Ігор Покотило, адвокат, психолог, Керівник Школи адвокації  і профайлінгу, Радник Голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій.

- Людмила Копишинська, практикуючий психолог, фахівець по роботі з дітьми, підлітками, дитячо-батьківськими відносинами.

- Ольга Кречик, судовий експерт-психолог третього класу, експертний стаж понад 10 років, старший судовий експерт в ДУ «Центр психічного здоров’я та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України.

- Анна Козлова, судова експертка у ДНДЕКЦ МВС України, проєктна керівниця видавництва "Шкільний світ".

- Людмила Гриценко, адвокат, медіатор, член комітету з сімейного права НААУ, регіональний представник комітету “UNBA NextGen” у Черкаській області, національний експерт Ради Європи, тренер Тренінгової групи "АС".

- Каріне Малишева, к.психол.н., доцент кафедри психодіагностики та клінічної психології КНУ ім. Тараса Шевченка.

- Мирослава Аннюк - адвокат Ради адвокатів Івано-Франківської області, член Комітету з сімейного права НААУ, медіатор, регіональний представник Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.

- Наталія Пашко, координаторка напрямку по роботі з дітьми та підлітками Інституту психології здоров'я (Institute of Health Psychology), експертка у Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

З детальною програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.

Участь у заході безкоштовна.

Обов'язкова реєстрація.

Контактна особа: Аліна Черемис

Контактна інформація: a.cheremys@unba.org.ua

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Навчання

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

14:12 Пт 09.05.25 816
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на його підкаст

За кордоном

У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…

Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

16:41 Чт 08.05.25 474
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та юристи у Тернополі

Регіони

Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…

2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

10:41 Чт 08.05.25 566
Апостилювання подорожчало у 12 разів

Дискусія

Апостилювання подорожчало у 12 разів

Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

16:04 Ср 07.05.25 930
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Гарантії діяльності

РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

11:41 Ср 07.05.25 659
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

За кордоном

Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

16:57 Вт 06.05.25 611
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну підтримку

Підтримка

Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…

Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

14:42 Вт 06.05.25 556
У Великій Британії провели Ukraine Law Day

За кордоном

У Великій Британії провели Ukraine Law Day

У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

10:27 Вт 06.05.25 421

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл