У НААУ відбудеться фахове обговорення щодо доказового значення висновку психолога (психологічного дослідження) та судово-психологічної експертизи у сімейних справах | НААУ

У НААУ відбудеться фахове обговорення щодо доказового значення висновку психолога (психологічного дослідження) та судово-психологічної експертизи у сімейних справах

Анонс
11:00 Пн 17.05.21 1736 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права, Комітету з цивільного права та процесу, Комітету експертного забезпечення адвокатської діяльності, ГО «Центр сімейно-правових досліджень» організовує круглий стіл на тему: «Доказове значення висновку психолога (психологічного дослідження) та судово-психологічної експертизи у сімейних справах».

Дата та час проведення: 10 червня 2021 року, 14.00 - 18.00

Місце проведення: онлайн платформа Zoom

Мета проведення круглого столу:

  • визначити, хто є психологом, який має право працювати з дітьми;
  • проаналізувати статус психолога як учасника справи в рамках цивільного судочинства; у разі необхідності запропонувати відповідні зміни до чинного законодавства;
  • з’ясувати чи є різниця між психологом та судовим експертом, порядок звернення до психолога та юридичне оформлення проведеної психологом роботи;
  • з’ясувати процесуальне значення висновку психологічного дослідження, висновку експертного дослідження, експертного висновку;
  • розглянути зміст висновків психологів за результатами роботи в сімейних справах;
  • обговорити підстави залучення психолога до сімейних справ, необхідність дозволів на проведення психологічного дослідження дитини, принцип конфіденційності;
  • з’ясувати межі діяльності психолога в сімейних справах, використання відповідних методик, відмінності роботи лише з дитиною та всією сім’єю;
  • проаналізувати судову практику оцінки судом  висновків психологів  та висновків судово-психологічних експертиз в якості доказів;
  •  узагальнити висновки круглого столу з цього питання.

Модератор: Світлана Савицька, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, адвокат, к.ю.н.

Доповідачі: адвокати, члени Комітетів НААУ, психологи, науковці, судові експерти, а саме:

- Лариса Гретченко, адвокат, медіатор, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, Керівник Центру “Адвокат дитини” Вищої школи адвокатури НААУ.

- Віоллета Федчишина, адвокат, проректор з наукової роботи ВША, кандидат економічних наук, голова Комітету експертного забезпечення адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ, член Експертної ради НААУ, професор кафедри оперативно-розшукової діяльності Університету державної фіскальної служби України.

- Олег Простибоженко, адвокат, к.ю.н., Голова Комітету з цивільного права та процесу НААУ, голова правління Центру сімейно-правових досліджень.

- Ігор Покотило, адвокат, психолог, Керівник Школи адвокації  і профайлінгу, Радник Голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій.

- Людмила Копишинська, практикуючий психолог, фахівець по роботі з дітьми, підлітками, дитячо-батьківськими відносинами.

- Ольга Кречик, судовий експерт-психолог третього класу, експертний стаж понад 10 років, старший судовий експерт в ДУ «Центр психічного здоров’я та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України.

- Анна Козлова, судова експертка у ДНДЕКЦ МВС України, проєктна керівниця видавництва "Шкільний світ".

- Людмила Гриценко, адвокат, медіатор, член комітету з сімейного права НААУ, регіональний представник комітету “UNBA NextGen” у Черкаській області, національний експерт Ради Європи, тренер Тренінгової групи "АС".

- Каріне Малишева, к.психол.н., доцент кафедри психодіагностики та клінічної психології КНУ ім. Тараса Шевченка.

- Мирослава Аннюк - адвокат Ради адвокатів Івано-Франківської області, член Комітету з сімейного права НААУ, медіатор, регіональний представник Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.

- Наталія Пашко, координаторка напрямку по роботі з дітьми та підлітками Інституту психології здоров'я (Institute of Health Psychology), експертка у Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

З детальною програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.

Участь у заході безкоштовна.

Обов'язкова реєстрація.

Контактна особа: Аліна Черемис

Контактна інформація: a.cheremys@unba.org.ua

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2868

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4301

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3299

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4471

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5485

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4503

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4977

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4247

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл