Представники НААУ взяли участь у заході з підвищення кваліфікації для працівників ДВБ НПУ в Національній академії внутрішніх справ
Члени Комітету з кримінального права та процесу НААУ Михайло Гончаров й Олександр Мірошник спільно з викладачами Національної академії внутрішніх справ провели навчально-практичний тренінг із підвищення кваліфікації для працівників Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Під час заходу доповідачі розповіли присутнім про основні проблеми, які існують на практиці при оформленні протоколів про скоєння адміністративних правопорушень, проаналізували ситуацію з дотриманням прав особи, яку притягають до адміністративної відповідальності, а також обговорили актуальну судову практику з означеного питання.
Окрему увагу представники НААУ сфокусували на процесуальному статусі викривача, його правах та юридичній відповідальності, зокрема й за неправдиве повідомлення про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.
Так, Михайло Гончаров зазначив: «Як засвідчив аналіз судової практики, до цього часу допускаються певні недоліки при складанні протоколів про скоєння адміністративного правопорушення. І реакція судів може бути абсолютно різною: від повернення протоколу та доданих матеріалів на доопрацювання, до закриття провадження у справі. До того ж, зафіксовано й непоодинокі випадки недотримання прав особи, яку притягають до адміністративної відповідальності».
Олександр Мірошник із цього приводу зауважив таке: «На жаль, в опрацюванні інформації щодо можливого вчинення корупційного правопорушення або такого, що пов’язане з корупцією, недостатньо вивчають особи викривачів, а також достовірність відомостей, якими вони володіють».
Наприкінці тренінгу викладацький склад Національної академії внутрішніх справ подякував доповідачам за цікаву зустріч та запросив їх до більш активної співпраці та участі в навчальному процесі.
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.