У І кварталі найбільше обшуків адвокатів сталося у Києві
Впродовж січня-березня 2021 року правоохоронні органи надіслали до рад адвокатів регіонів 53 повідомлення про обшук та затримання адвокатів. За цей період ще 11 випадків обшуків та затримань сталося без повідомлення РАР. Всього у першому кварталі РАР здійснили 60 виїздів на обшуки та затримання колег, найбільше – у Київській області (14) та столиці (13).
Про це ідеться у статистичних даних, опублікованих на сайті НААУ.
Найбільша кількість випадків санкціонованих затримань та обшуків адвокатів зафіксовані у Києві – 13. На другому місці за цим показником Дніпропетровщина – 8.
Разом з тим, за кількістю обшуків без повідомлень РАР лідирує Київська область, де сталося 8 таких випадків за перший квартал. На другому місці Харківська область, де було 3 таких ситуації. В інших регіонах України цей показник взагалі не зафіксований.
У першому кварталі адвокати направили до РАР 341 звернення про ненадання інформації на адвокатський запит. 113 – до ради адвокатів Київської області, 69 – м. Києва, 42 – Одеської області. По всій країні було складено 129 протоколів про адміністративні порушення, 13 - задоволено судом.
За цей період РАР отримали 23 звернення про порушення прав адвокатів, з них майже третина – від адвокатів Київської області, та 117 інформаційних та адвокатських запитів.
До Ради адвокатів України за перший квартал 2021 року надійшли 30 звернень адвокатів з приводу порушення їхніх прав. 11 заяв було скеровано НААУ до правоохоронних органів; усі заяви також передані на розгляд Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності.
Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.