"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ відбулася панельна дискусія щодо підвищення якості юридичної освіти

За ініціативою Комітету з адвокатської практики та у співпраці з Комітетом з питань юридичної освіти та науки та Молодіжного Комітету НААУ - “UNBA NextGen” відбулась панельна дискусія на тему: «Підвищення якості практичної підготовки студентів-правників: погляд представників адвокатури».
Метою заходу стало визначення способів підвищення якості практичної підготовки студентів-правників в умовах переходу до дистанційних методів навчання, студентської практики та майбутньої професії з точки зору представників адвокатури.
На початку заходу модератор, адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ Володимир Віхляєв зазначив, що: “Минулий рік змінив спосіб існування сучасної людини. Дистанційна реальність – це більше недалеке майбутнє, а наше сьогодення. Нас вже не дивують новини про штучний інтелект, роботів-адвокатів, -викладачів, -вчених. Спілкування, освіта, професійна діяльність зазнали істотної трансформації, але застаріле законодавство гальмує адаптацію до сучасних умов і, відповідно, розвиток нашої держави. У таких умовах випускнику все важче відповідати новітнім критеріям професії і запитам роботодавців. Тому якісна практична підготовка майбутніх юристів має дуже велике значення і є одним із першочергових кроків реформування вищої юридичної освіти”.
Всі учасники дискусії висловили своє занепокоєння нинішньою ситуацією та визначили, що головним критерієм якості підготовки за освітнім напрямом “Право” має бути здатність до практичної діяльності та роботи за фахом одразу після завершення навчання.
За результатом проведеної дискусії планується створення робочої групи з розробки проекту Модельної програми проходження практики студентів-правників в органах адвокатури України та безпосереднє розроблення зазначеного проекту.
Варто зазначити, що подібні модельні програми практики для судів, органів юстиції, прокуратури і нотаріату вже готові для презентації 20 травня під час заходу Національної академії правових наук.
Участь у обговоренні взяли адвокати, представники Комітетів НААУ: доктори юридичних наук - заслужений юрист України Олександр Дроздов та професор Лариса Аркуша, Владислав Білоцький, Олена Мироненко-Шульган, доценти Олександр Торбас та Владлена Волошина, кандидати юридичних наук Дмитро Цехан та Олександр Свіда; адвокат, д.ю.н., професор, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді Ірина Гловюк, адвокат, доцент НЮУ ім. Ярослава Мудрого Максим Шевердін, юридичний радник Програми USAID “Нове правосуддя” Артем Шаіпов та інші.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.