У НААУ відбулася панельна дискусія щодо підвищення якості юридичної освіти
За ініціативою Комітету з адвокатської практики та у співпраці з Комітетом з питань юридичної освіти та науки та Молодіжного Комітету НААУ - “UNBA NextGen” відбулась панельна дискусія на тему: «Підвищення якості практичної підготовки студентів-правників: погляд представників адвокатури».
Метою заходу стало визначення способів підвищення якості практичної підготовки студентів-правників в умовах переходу до дистанційних методів навчання, студентської практики та майбутньої професії з точки зору представників адвокатури.
На початку заходу модератор, адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ Володимир Віхляєв зазначив, що: “Минулий рік змінив спосіб існування сучасної людини. Дистанційна реальність – це більше недалеке майбутнє, а наше сьогодення. Нас вже не дивують новини про штучний інтелект, роботів-адвокатів, -викладачів, -вчених. Спілкування, освіта, професійна діяльність зазнали істотної трансформації, але застаріле законодавство гальмує адаптацію до сучасних умов і, відповідно, розвиток нашої держави. У таких умовах випускнику все важче відповідати новітнім критеріям професії і запитам роботодавців. Тому якісна практична підготовка майбутніх юристів має дуже велике значення і є одним із першочергових кроків реформування вищої юридичної освіти”.
Всі учасники дискусії висловили своє занепокоєння нинішньою ситуацією та визначили, що головним критерієм якості підготовки за освітнім напрямом “Право” має бути здатність до практичної діяльності та роботи за фахом одразу після завершення навчання.
За результатом проведеної дискусії планується створення робочої групи з розробки проекту Модельної програми проходження практики студентів-правників в органах адвокатури України та безпосереднє розроблення зазначеного проекту.
Варто зазначити, що подібні модельні програми практики для судів, органів юстиції, прокуратури і нотаріату вже готові для презентації 20 травня під час заходу Національної академії правових наук.
Участь у обговоренні взяли адвокати, представники Комітетів НААУ: доктори юридичних наук - заслужений юрист України Олександр Дроздов та професор Лариса Аркуша, Владислав Білоцький, Олена Мироненко-Шульган, доценти Олександр Торбас та Владлена Волошина, кандидати юридичних наук Дмитро Цехан та Олександр Свіда; адвокат, д.ю.н., професор, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді Ірина Гловюк, адвокат, доцент НЮУ ім. Ярослава Мудрого Максим Шевердін, юридичний радник Програми USAID “Нове правосуддя” Артем Шаіпов та інші.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.