У НААУ відбулася панельна дискусія щодо підвищення якості юридичної освіти | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У НААУ відбулася панельна дискусія щодо підвищення якості юридичної освіти

Різне
11:00 Ср 05.05.21 1195 Переглядів
Версія для друку

За ініціативою Комітету з адвокатської практики та у співпраці з Комітетом з питань юридичної освіти та науки та Молодіжного Комітету НААУ - “UNBA NextGen” відбулась панельна дискусія на тему: «Підвищення якості практичної підготовки студентів-правників: погляд представників адвокатури».

Метою заходу стало визначення способів підвищення якості практичної підготовки студентів-правників в умовах переходу до дистанційних методів навчання, студентської практики та майбутньої професії з точки зору представників адвокатури.

На початку заходу модератор, адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ Володимир Віхляєв зазначив, що: “Минулий рік змінив спосіб існування сучасної людини. Дистанційна реальність – це більше недалеке майбутнє, а наше сьогодення. Нас вже не дивують новини про штучний інтелект, роботів-адвокатів, -викладачів, -вчених. Спілкування, освіта, професійна діяльність зазнали істотної трансформації, але застаріле законодавство гальмує адаптацію до сучасних умов і, відповідно, розвиток нашої держави. У таких умовах випускнику все важче відповідати новітнім критеріям професії і запитам роботодавців. Тому якісна практична підготовка майбутніх юристів має дуже велике значення і є одним із першочергових кроків реформування вищої юридичної освіти”.

Всі учасники дискусії висловили своє занепокоєння нинішньою ситуацією та визначили, що головним критерієм якості підготовки за освітнім напрямом “Право” має бути здатність до практичної діяльності та роботи за фахом одразу після завершення навчання.

За результатом проведеної дискусії планується створення робочої групи з розробки проекту Модельної програми проходження практики студентів-правників в органах адвокатури України та безпосереднє розроблення зазначеного проекту.

Варто зазначити, що подібні модельні програми практики для судів, органів юстиції, прокуратури і нотаріату вже готові для презентації 20 травня під час заходу Національної академії правових наук.

Участь у обговоренні взяли адвокати, представники Комітетів НААУ: доктори юридичних наук - заслужений юрист України Олександр Дроздов та професор Лариса Аркуша, Владислав Білоцький, Олена Мироненко-Шульган, доценти Олександр Торбас та Владлена Волошина, кандидати юридичних наук Дмитро Цехан та Олександр Свіда; адвокат, д.ю.н., професор, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді Ірина Гловюк, адвокат, доцент НЮУ ім. Ярослава Мудрого Максим Шевердін,  юридичний радник Програми USAID “Нове правосуддя” Артем Шаіпов та інші.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів презентували в НААУ

Видання

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…

Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

13:20 Пт 23.05.25 365
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За кордоном

Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

16:39 Чт 22.05.25 1129
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній комунікації

Навчання

Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…

Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

14:26 Чт 22.05.25 1137
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України дослідили на вебінарі

Навчання

Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…

У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

10:41 Чт 22.05.25 1249
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

Анонс

Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

13:26 Ср 21.05.25 1112
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Дискусія

Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

12:05 Ср 21.05.25 1271
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки, рішення

Навчання

Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…

Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

16:57 Вт 20.05.25 1407
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Анонс

Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

15:52 Вт 20.05.25 1396

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл