Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У НААУ відбулася панельна дискусія щодо підвищення якості юридичної освіти

У НААУ відбулася панельна дискусія щодо підвищення якості юридичної освіти

Адвокатура 11:00 Ср 05.05.21 377 Переглядів Версія для друку

За ініціативою Комітету з адвокатської практики та у співпраці з Комітетом з питань юридичної освіти та науки та Молодіжного Комітету НААУ - “UNBA NextGen” відбулась панельна дискусія на тему: «Підвищення якості практичної підготовки студентів-правників: погляд представників адвокатури».

Метою заходу стало визначення способів підвищення якості практичної підготовки студентів-правників в умовах переходу до дистанційних методів навчання, студентської практики та майбутньої професії з точки зору представників адвокатури.

На початку заходу модератор, адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ Володимир Віхляєв зазначив, що: “Минулий рік змінив спосіб існування сучасної людини. Дистанційна реальність – це більше недалеке майбутнє, а наше сьогодення. Нас вже не дивують новини про штучний інтелект, роботів-адвокатів, -викладачів, -вчених. Спілкування, освіта, професійна діяльність зазнали істотної трансформації, але застаріле законодавство гальмує адаптацію до сучасних умов і, відповідно, розвиток нашої держави. У таких умовах випускнику все важче відповідати новітнім критеріям професії і запитам роботодавців. Тому якісна практична підготовка майбутніх юристів має дуже велике значення і є одним із першочергових кроків реформування вищої юридичної освіти”.

Всі учасники дискусії висловили своє занепокоєння нинішньою ситуацією та визначили, що головним критерієм якості підготовки за освітнім напрямом “Право” має бути здатність до практичної діяльності та роботи за фахом одразу після завершення навчання.

За результатом проведеної дискусії планується створення робочої групи з розробки проекту Модельної програми проходження практики студентів-правників в органах адвокатури України та безпосереднє розроблення зазначеного проекту.

Варто зазначити, що подібні модельні програми практики для судів, органів юстиції, прокуратури і нотаріату вже готові для презентації 20 травня під час заходу Національної академії правових наук.

Участь у обговоренні взяли адвокати, представники Комітетів НААУ: доктори юридичних наук - заслужений юрист України Олександр Дроздов та професор Лариса Аркуша, Владислав Білоцький, Олена Мироненко-Шульган, доценти Олександр Торбас та Владлена Волошина, кандидати юридичних наук Дмитро Цехан та Олександр Свіда; адвокат, д.ю.н., професор, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді Ірина Гловюк, адвокат, доцент НЮУ ім. Ярослава Мудрого Максим Шевердін,  юридичний радник Програми USAID “Нове правосуддя” Артем Шаіпов та інші.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2021 - Вісник;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування