Положення Законопроекту №3411 не вирішують проблеми пов'язані з діяльністю третейського суду
НААУ за ініціативою Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів було здійснено правовий аналіз проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду” (реєстр. №3411 від 29.04.2020).
Зазначеним законопроектом пропонується внесення змін до положень Закону України “Про третейські суди” та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”. Крім того, метою Законопроекту №3411 є “відновлення довіри до третейських судів”, “розвантаження судової системи”, підвищення “рівня підтримки третейського вирішення спорів в Україні”.
Голова Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів, адвокат Олена Перепелинська звернула увагу на те, що: “Законопроект №3411 пропонує наділити Третейську палату важливими повноваженнями контролю щодо третейських судів, не пропонуючи водночас заповнити існуючі прогалини та не враховуючи неможливість організувати задеклароване третейське самоврядування в принципі. Наявні в законі механізми відкривають широке поле для зловживань. А можливість паралельного створення кількох Третейських палат може породити багато проблем та правової невизначеності для розвитку третейського розгляду в Україні, що очевидно не дозволить досягти задекларовану мету законопроекту”.
За результатами проведеного аналізу НААУ дійшла до висновку, що Законопроекту №4311 не вирішує питання, котрі стосуються проблеми статусу Третейської палати України та міжнародної практики. Крім того, прийняття запропонованих змін може нести більш негативний ефект на функціонування третейських судів, аніж залишення існуючих положень про Третейську палату без змін, хоча вони в цій частині і не працюють.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.