Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Положення Законопроекту №3411 не вирішують проблеми пов'язані з діяльністю третейського суду

Положення Законопроекту №3411 не вирішують проблеми пов'язані з діяльністю третейського суду

Законодавство 14:02 Ср 28.04.21 794 Переглядів Версія для друку

НААУ за ініціативою Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів було здійснено правовий аналіз проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду” (реєстр. №3411 від 29.04.2020).

Зазначеним законопроектом пропонується внесення змін до положень Закону України “Про третейські суди” та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”. Крім того, метою Законопроекту №3411 є “відновлення довіри до третейських судів”, “розвантаження судової системи”, підвищення “рівня підтримки третейського вирішення спорів в Україні”.

Голова Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів, адвокат Олена Перепелинська звернула увагу на те, що: “Законопроект №3411 пропонує наділити Третейську палату важливими повноваженнями контролю щодо третейських судів, не пропонуючи водночас заповнити існуючі прогалини та не враховуючи неможливість організувати задеклароване третейське самоврядування в принципі. Наявні в законі механізми відкривають широке поле для зловживань. А можливість паралельного створення кількох Третейських палат може породити багато проблем та правової невизначеності для розвитку третейського розгляду в Україні, що очевидно не дозволить досягти задекларовану мету законопроекту”.

 За результатами проведеного аналізу НААУ дійшла до висновку, що Законопроекту №4311 не вирішує питання, котрі стосуються  проблеми статусу Третейської палати України та міжнародної практики. Крім того, прийняття запропонованих змін може нести більш негативний ефект на функціонування третейських судів, аніж залишення існуючих положень про Третейську палату без змін, хоча вони в цій частині і не працюють.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2020;
№4 квітень 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування