"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет з кримінального права та процесу НААУ презентує Огляд практики Верховного Суду у справах, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів

У рамках діяльності Комітету з кримінального права та процесу НААУ заступником Голови Комітету Юрієм Бауманом підготовлено вже третій Огляд практики Верховного Суду, який присвячено аналізу рішень, прийнятих за наслідками розгляду справ, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. У виданні презентовано актуальні правові ВС позиції за період з 2018 по 2021 роки.
Аналізовані судові рішення стосуються таких актуальних питань:
1) судова експертиза і питання кваліфікації діянь за ст. ст. 307, 309 КК України;
2) застосування спеціального виду звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених вказаними статтями КК України;
3) провокація вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 307, 309 КК України;
4) призначення покарання та звільнення від відбування покарання за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених положеннями зазначених статтей КК України.
Детальніше з оглядом можна ознайомитися за посиланням.
Попередньо Комітетом були презентовані підготовлені Ю. Бауманом: 1) огляд практики ВС щодо застосування глави 21 КПК України «Негласні слідчі (розшукові) дії» та провокації вчинення злочину (100 актуальних правових позицій (https://cutt.ly/0vFf4Mh); 2).огляд практики ВС у справах, пов’язаних із забезпеченням безпеки дорожнього руху (https://cutt.ly/cvFfO3c).
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.